Ve Zbrojnici vězní Stefan a Alaric Sybil. Ta jim (díky dýce) řekne celý její životní příběh. Damon hledá jistého Petera Maxwella. Ten má u sebe část z důležitého artefaktu, který Sybil tak nutně potřebuje. Georgie už má dost tajemství, vloupe se k Alaricovi, aby získala knihu z věcí, které našli při průzkumu jeskyň pod Zbrojnicí. (Varan)

Tom10000

4.díl. Sybil je vězněna Stephanem a Alaricem, moc starostí si ale nedělá. Stále může kontrolovat Damona, a vše jí vychází dle plánu. Když zůstane sama se Stephanem, začne mu vyprávět o jejím životě. Asi v roce 900 před naším letopočtem byla jako mladá dívka vyhnána z vesnice, jelikož se u ní začaly rozvíjet schopnosti. Doplula na ostrov, kde poznala trosečnici v podobě dívky stejně staré, jako ona. Navzájem se velmi zblížily, jelikož obě dvě mají stejné schopnosti. Ačkoliv ji velmi mrzelo, když museli zničit loď plnou námořníků, aby se mohli najíst, nevěděla, že ji sestra lhala. Celou tu dobu jí nosila lidské maso a kvůli němu se z ní stávala zrůda. Až po velmi dlouhé době zjistila, kam její sestra schovává kosti námořníků a rozhodla se skočit z útesu. Jen s pomocí Arcadiase přežila. On byl zase vesničanem, jenž byl dobrotivý a viděl v lidech jen to dobré. Jako ony, i on měl tyto schopnosti, za něž byl obdivován, ale i kritizován. Po určité době se jim zprotivil a rozhosli se ho spálit. V poslední chvíli stvořil peklo. Sibyl, v součastnosti, prozradila Stephanovi, že má sestru, a ta je stále živá. S její náhlou pomocí zjistila od Stephana jeho nejniternější problémy a když se dozvěděla, jak moc si jsou podobní, řekla mu i zbytek příběhu. jedinou cestou, jak zachránit bratra, je zabít Ďábla, kterému slouží nejen ona, Sybil, ale i Seline, její sestra, a pomocnice Alarica, chůva jeho dětí. Té se podaří zabít jeho druhou pomocnici, Georgii. Damon pátrá po artefaktu z pekla, a naráží na pana Maxfielda, otce Matta. To o něm ale neví a je Mattem omráčen. Jen s plánem B se dostává ven. Matt zjišťuje, že je Tyler mrtev a vysvětlí svému otci vše o upírech. 90 procent. ()