Dvanáctiletý Louis žije s rodiči a starším bratrem v malém městečku na jihu Maroka. Louis je šťastný chlapec, miluje moře, svého otce, rád hraje fotbal s dětmi z okolí a rád se směje. Jednoho dne ho zavolá otec a sdělí mu tajemství, které budou sdílet jen oni dva. Tajemství i tato chvíle zcela změní život rodiny i malého Louise. Ten tímto okamžikem definitivně ztrácí svou dětskou nevinnost. Mimořádně zdařilý filmový debut se opírá o skvělé herecké výkony Oliviera Gourmeta, Anne Consignyové, ale především velmi přesvědčivého Martina Nissena v roli Louise. Snímek má překrásnou obrazovou stránku a strhující příběh, který svou nejednoznačností vyvolává mnoho otázek, ale poskytuje jen málo odpovědí. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

spotczek

Musím se přidat k těm, kteří z tohoto filmu radost nemají. Nejenže je silně, opravdu silně depresivní, ale vlastně ve mně vzbudil dojem, že je v pořádku vydírat vlastní děti. Možná se snažil o opak, ale to mi uniklo. Autoři tam totiž záměrně či nezáměrně přimíchali rivalitu otcovské a mateřské autority, která vyznívá pozitivněji směrem k otci, který má se synem vlastně celkem hezký vztah. Kazí jim to "jen" jeho duševní choroba. Matka se na můj vkus málo snaží něco změnit, naopak žádá vysvětlení nestandardností spíš po synovi, než po svém vlastním životním partnerovi. Sice se zdá zničená nastalou situací, ale vše řeší odchodem až na konci filmu. Manželovu nemoc tlumočí synovi jako zaneprázdněnost. Ale děti nejsou hloupé. A už vůbec ne ve 12 nebo kolik má Louisovi být. Na jednu stranu to mohlo být zajímavé téma - jak řešit problém se členem rodiny, který je očividně psychicky nemocný, ale odmítá léčbu - nicméně by v hlavní roli nesmělo být dítě. I když je jeho představitel sebešikovnější. Zde Louis jedná málem jako dospělý, ale v reálu už by se dávno sesypal, pokud by v matce neměl žádnou oporu, jako zde. Každopádně v jakékoliv podobě by film zůstal depresivní. ()

anonyym

Moc povedené. Martin Nissen v roli syna byl nepřekonatelný. Tenhle snímek se mi zdál docela složitý - příběh i psychika postav je hodně propacovaná a určitě mi na první shlédnutí něco uniklo, snad i kvůli absenci českých titulků. Asi si to budu muset zopakovat a možná hodnocení dodatečně (o tu poslední hvězdičku) zvednout. ()

carnacv odpad!

AD film: Nevkusný, odporný film s tragickýn scénářem. Téma samo o sobě by nemuselo být špatné, ale chtělo by úplně jiný scénář. Pokus o artové zachycení snímku se zvhl v nudné záběry do tváří dvou hlavních představitelů ve stále opakujících se scénách, kde se prakticky nic neděje. Vyvrcholením jsou dvě akční scény, kde s námi chtěl nejspíše tvůrce sdílet své úchylky; Upřímně řečeno chudák kočka. AD IFFKV: V tak nadupané konkurenci ostatních soutěžních filmů, která se ve 44. ročníku sešla, je pro mě výhra hlavní ceny u tohoto snímku velkým zklamáním. Ovšem Nezávislý verdikt poroty, nelze napadat. Měli prostě jiný vkus :). Mimochodem vítěže 45. ročníku nebyl problém uhádnout po přečtení nabídky katalogu, aniž by se člověk na nějaký soutěžní film obtěžoval zajít. Vkládám naděje v nadcházející ročníky. ()