Reklama

Reklama

Hra o trůny - Série 2

(série)
USA / Velká Británie, 2012, 8 h 43 min (Minutáž: 49–61 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Hrají:

Lena Headey, Peter Dinklage, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau, Michelle Fairley, Iain Glen, Ron Donachie, Rory McCann, Sophie Turner, Kit Harington (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(10)

Obsahy(1)

V královském sídle okupuje kýžený trůn krutý mladý Joffrey, ovlivňovaný radami své potměšilé matky Cersei a strýce Tyriona, jenž byl ustanoven pobočníkem krále. Ovšem Lannister držící se trůnu je pod tlakem z mnoha stran. Robb Stark, syn zabitého Neda Starka, Pána z Winterfell, se snaží získat pro Sever autonomii a v bitvě zajal Cerseina bratra Jamieho. Daenerys Targaryen na Východě plánuje podpořit své vyčerpané síly třemi nově narozenými draky. Stannis Baratheon, bratr zesnulého krále Roberta, odmítá Joffreyho legitimitu a s pomocí mocné kněžky plánuje námořní útok. A Renly, Stannisův charismatický bratr, trvá na svém vlastním nároku. Mezitím mezi divochy severně od Zdi vyrůstá nový vůdce, další nové nebezpečí pro Jona Snowa a řád Noční hlídky. (HBO Europe)

(více)

Recenze (69)

MsUtahraptor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Každé pondělí nutno shlédnout ještě před vyučováním. :D Množí se výtky, ale stále dost baví. Po roce zjišťuji, že v paměti takřka nic neuvízlo a na rozdíl od předchozí série necítím žádnou potřebu vidět znovu. Mínusy: Jon je definitivně slabomyslný idiot- jedna z mých nejoblíbenějších postav v knize se stává jednou z nejNEoblíbenějších. Robbova linka těsně v závěsu, poté Sansina (tady jsou ale i světlé momenty) a nakonec přesun Jaimeho ze skupiny „kinGslayer“ do skupiny „kinslayer“. TOP scény: trestání Sansy před dvorem, celkové ztvárnění Theona, gigantické plus za hudbu (Greyjoyské melodie u příjezdu na Štít, odhalení mrtvých dětí na Zimohradu) Hodnocení: ***** ** z 10 ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál prošel velkým množstvím změn. Tak především přibyla asi 4 nová království a asi půl druhého milionu nových postav. Druhá série je celá vybudována na diplomacii a intrikách. Takových těch ,,fajtů", po kterých všichni tolik prahneme a díky kterým má seriál takový úspěch zde skutečně není mnoho. Najít se dají, ale chce to lupu a obrovskou trpělivost. Rovněž mi přišlo, že množství souloživosti razantně pokleslo. Bohužel už mi seriál přirostl k srdci natolik, že už si za žádnou cenu nenechám ujít osudy žádné z postav a třetí sérii zhlédnu tak brzy, jak jen to bude možné. A protože se tedy jedná o naprostou srdcovku, tak samozřejmě zvedám hodnocení na plný počet, protože takový návyk na seriálu jsem si vybudoval asi tak potřetí. ()

Reklama

waits 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Lehké spoilery - kdo žije a kdo ne. První serie kopírovala knihu, druhá v lecčem zjednodušuje a mění (téměř u všech postav, nejvíc asi u Daenerys - proč ta změna s Daxosem?) - zjednodušování a osekávání postav mi nevadí, chápu, že v seriálovém formátu by tolik postav jako v knize bylo nepřehledných (Arya v Harrenově), ale změny už trochu ano, nevidím v nich žádný význam (Jon Sníh). Taky jsem zvědav, z jakého materiálu budou vařit scénaristé v dalších sériích, už ted jsme téměř na konci třetí knihy z pěti.. ()

buzzwoody 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po první série částečný pokles kvality, který ale úspěšně dohání povedený závěr z Černovody. Ze Stannisovy linky je dobrá jen postava Davose a Shireen, po konci té Nedovy přichází Robbova, která je ovšem mnohem nudnější. Joffrey se nám stále víc vybarvuje a Noční hlídka je za Zdí o dost zajímavější. Výtečná volba závěrečné scény. OBLÍBENÉ POSTAVY: Jon Sníh, Tyrion Lannister, Arya Stark, Bronn, Jaime Lannister, Brienne, Jorah Mormont, Davos Mořský, Samwell Tarly, Varys, Jeor Mormont. NEOBLÍBENÉ POSTAVY: Joffrey Baratheon, Cersei Lannister, Pycelle, Stannis Baratheon, Renly Baratheon, Loras Tyrell, Janos Slynt, Shae, Catelyn Stark, Craster. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Košatější než první série, se spoutou nových postav. Má to svoje výhody i nevýhody. Jednička měla větší spád, větší dynamiku. Ve druhé sérii - specielně v prostředních dílech - je spoustu dialogového marastu a figurky na šachovnici se pohybují občas jen velmi sporadicky, pokud vůbec. Nicméně nové národy jsou fajn, určitě budou důležitým způsobem promlouvat do dění v dalších epizodách a konečně se na konci druhé série dočkáme pořádné bitvy, na kterou se v podstatě čeká od začátku celé ságy. ()

Galerie (384)

Zajímavosti (20)

  • Název epizody Valar Morgulis znamená ve vysoké valyrijštině: „Všichni muži musí zemřít.“ Je to tradiční rčení v Essosu a obvykle se na něj odpovídá „Valar Dohaeris“ neboli „všichni muži musí sloužit“, což je také název první epizody třetí série. (mikki089)
  • V závěrečných titulcích hraje píseň „Deště Kastameru“, kterou nazpívala skupina The National. (ČSFD)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno