Příběhy slavných

• Česko Předčasná úmrtí (více)
všechny plakáty
TV spot
Česko, (2000–2013), 170 h 29 min (Minutáž: 45–60 min)

Režie:

Petr Lokaj, Zdeněk Gawlik, Pavel Křemen, Petr Kotek, Marek Dušák, Václav Kučera (více)

Josef Kemr, Helena Růžičková, Miloslav Šimek, Július Satinský, Zdeněk Štěpánek, Karel Zich, Jiří Kodet, Stella Zázvorková, Vladimír Dvořák, Eva Jakoubková, Libuše Geprtová, Nataša Gollová (více)

Série(13) / Epizody(196)

Recenze uživatele honajz k tomuto seriálu (2)

Neznámý známý Miloš Kopecký (2000) (S01E12)

Poměrně solidně natočený dokument, jenž by se dal rozdělit na několik částí - Kopecký a ženy, Kopecký a mlýn, Kopecký a divadlo, Kopecký a jeho boj s nemocí, kopecký a jeho pořad o emigrantech, Kopecký a jeho matka, Kopecký a smrt. Na můj vkus je až příliš mnoho prostoru věnováno vztahům s ženami a vysvětlení jisté Kopeckého filozofie, i to, že ani nešlo tak o sex, jako jisté erotično. Zajímavé. Ale obecně bych víc ocenil i informace - protože se kolikrát naznačuje, že byl Kopecký inteligentní člověk - o jeho vzdělání, zájmech, dalších koníčcích, kamarádovi v Americe, jeho všeobecném rozhledu apod. Nebo třeba i o vztahu k náboženství, když už byla jeho maminka židovka. Ale jinak skutečně poutavý a zajímavý dokument. ()

Dva chrámy Josefa Kemra (2005) (S06E10)

Možná by mne potěšilo, kdyby místo jeho nejbližších a známých nechali vyprávět i samotného herce skrze jeho dochované zápisky a texty, aby se dalo proniknout do jeho myšlení, ale i tak jde o silný dokument o silné osobnosti, která si na nic nehrála, a byla sama sebou, a dělala, co uznala za vhodné pro své dobro. I na tu víru se člověk u pana Kemra dívá poněkud jinak, než je tomu jinak běžné. ()