Příběhy slavných

• Česko Předčasná úmrtí (více)
všechny plakáty
TV spot
Česko, (2000–2013), 170 h 29 min (Minutáž: 45–60 min)

Režie:

Petr Lokaj, Zdeněk Gawlik, Pavel Křemen, Petr Kotek, Marek Dušák, Václav Kučera (více)

Josef Kemr, Helena Růžičková, Miloslav Šimek, Július Satinský, Zdeněk Štěpánek, Karel Zich, Jiří Kodet, Stella Zázvorková, Vladimír Dvořák, Eva Jakoubková, Libuše Geprtová, Nataša Gollová (více)

Série(13) / Epizody(196)

Recenze uživatele andrii k tomuto seriálu (14)

Smrt dobrodruha (2000) (S01E03)

Byl zastaven na cestě k metě nejvyšší, na Olymp herectví. Oči se zalesknou. Těžko a teskno je pak u srdce člověku blízkému i fanouška, když neví... ()

Zemřel mlád 24 let (2000) (S01E04)

Velectění čtenáři hodni poslechu, recitaci z mých úst přijměte, zastavte se, nastavte dlaň, promněte oči, srdce dokořán odkryjte, procitněte z lidského snažení, nezatíženi pozemským bytím souzněte s tvůrčí senzitivitou a ponechte znít řeč veršů, vždyť jen v jejích myšlenkách máme tu čest rozkvést, sami se sebou v tlukotu nekonečna, v rytmu básní dospět. ()

Holubí andante (2000) (S01E07)

Šel, nejen po golfovém greenu, generacemi. Evergreen energický. Hlas, po parfému cigaretovém, /z/vonící. Po klubech svá sóla, noční proud života, rozjíždějící. Švihák pěvecký. Plaváček melodický. "Steve McQueen" českých pódií. ()

Být, či nebýt? (2000) (S01E15)

Český James Dean s vlasem delonovsky havraním, hlasem intonačně ryzím, znělým. Sůl prken, co svět znamenají. Měla bych sto chutí na stroji času nechat se /pře/nést a usednout hned, v hledišti, když on na jevišti Romeem… Příliš brzy byl anděly povolán do útrob nebeských bran. Snad tam na něho vytoužený kralevic dánský čekal. ()

Ten drak jednou spadne (2001) (S02E08)

Čistě světová, česká Ingrid Bergmanová. Čirá noblesní, vznešená nedobytnost paní Ikarie. ()

Nespoutaný živel (2001) (S02E16)

"Měl plnou pusu řečí, jako když se protrhne přehrada, která po krajích do karaf rozlévá kvalitní dezertní vína a kde to jedním lokem nekončí..." Takový jednou jeden byl. Herec Menšík. Člověk Vladimír. Bodrý, dobrý rodák luhů a hájů moravských. Pravdivý, proudivý veletok lidskosti. Společník generací u stolku s atmosférami. Labužník každé setinky sekundy pozemského bytí. ()

Dobře naladěná kytara (2006) (S07E07)

Ztichl hlas z Královských Vinohrad, mezi korály. Hlas, který zněl jako horský chorál. Nezvládl vody Napoleonovy. ()

O zelených očích Krásné paní (2007) (S08E01)

Česká Jacqueline Bisset s nejotevřenějšíma očima, které "zalila" blahodárná, olivová barva kapradin. ()

Jsem vaše Ljuba (2008) (S09E14)

Bujará, hravá česká Josephine Bakerová. Společnice bohémy. Slunečnice z večerního kabaretu, která měla za lubem. ()

S otevřeným hledím (2009) (S10E09)

Ovine nás slovem. Ovane hlasem hedvábným. Okrášlí jazykem poetů krajiny luk a strání, krajiny snově šlechetné. ()

Elegán ve fraku (2013) (S13E04)

Medovými slovy s francouzským nádechem hladil, sametovým vzezřením fanynky okouzlil, jediný mezi všemi, růžový kavalír, český Montgomery Clift, Raoul Schránil. ()