Příběhy slavných

• Česko Předčasná úmrtí (více)
všechny plakáty
TV spot
Česko, (2000–2013), 170 h 29 min (Minutáž: 45–60 min)

Režie:

Petr Lokaj, Zdeněk Gawlik, Pavel Křemen, Petr Kotek, Marek Dušák, Václav Kučera (více)

Josef Kemr, Helena Růžičková, Miloslav Šimek, Július Satinský, Zdeněk Štěpánek, Karel Zich, Jiří Kodet, Stella Zázvorková, Vladimír Dvořák, Eva Jakoubková, Libuše Geprtová, Nataša Gollová (více)

Série(13) / Epizody(196)

Recenze uživatele mchnk k tomuto seriálu (7)

Muž, který chtěl létat (2000) (S01E06)

V současné době vysíláno v cyklu Příběhy slavných. Český akrobat ve stylu Chaplina, milovník žen a gentleman, nenapravitelný všeholezec, ale hlavně herec od srdce.Bohém své doby a svého oboru. Krásná slova Jana Kačera a rekapitulace Jirkovo úplných počátků v Činoherním klubu a u filmu. Ohlédnutí za jedním dospělým dítětem, které by asi nikdy nezestárlo. Naštěstí si, jako každé správné dítě, hodně hrálo. Humor i drama, nejraději obojí dohromady. (Hercova předčasná smrt rozhodně není základem dokumentu, jen jednou z jeho částí, celkový čas byl delší než 60 minut a v titulcích rok 1998) ()

Oči Petra Čepka (2000) (S01E13)

Kde se zapomnělo vyjádření samotného Švankmajera k osudovému snímku ? Proč to snímání vyprávějících z bezprostřední blízkosti ? Přirozené charisma člověka, jenž nikdy nemusel nic skrývat, či obelhávat, je jinak nádherné připomenutí jednoho z nejzásadnějších herců československé kinematografie. ()

Občan Karel Kryl (2000) (S01E16)

"Tam prostě stál človíček s kytarou a bavil celej sál...". Zpěvák, textař, básník a nepohodlný občan. Karel Kryl. Ztělesnění naprosté upřímnosti a holé, prosté PRAVDY, kterou hlásá pomocí písně. Neopakovatelné charisma i pohled na svět. ...a jak chcete dělat privatizaci, když nemáte daňový systém? tyhle slova nečekáte od zpěváka...". Doba Karla kryla stále ještě nenastala a obávám se nejhoršího. Dokument o tomto jedinečném člověku si nepochybně zasloužil daleko preciznější zpracování. ()

Herec Karel Höger (2000) (S01E20)

Perfektní výběr vzpomínajících tvůrců i filmů.Pro milovníky československé kinematografie životně důležité informace o jednom z nejzásadnějších herců, jenž tu pro nás zanechal velmi mnoho inspirujícího. ()

Ztracený hlas (2001) (S02E03)

Životní i herecká fortelnost charismatické a energické dámy s přirozeným talentem pro herectví a přírodní slovanskou postavou, zde byla představena opravdu skvěle. Velký talent, využitý hlavně v divadelním prostředí, i předčasný odchod z jeviště. Dokument, který nabadá ke zhlédnutí co nejvíce filmů, jenž jsou okořeněny Laďkou Kozderkovkou. ()

Ten drak jednou spadne (2001) (S02E08)

Charismatická herečka tělem i duší s nezáviděníhodným osudem. Hvězda své doby vyzbrojená osobitým hlasem, krásným úsměvem a americkými cigaretami. Další milé vzpomínání a perfektní výběr uvedených filmů i divadelních záznamů. ()

Osudové opojení Františka Vláčila (2004) (S05E09)

Nádherný i smutný příběh jednoho skromného, hubeného samotáře, který se díky armádnímu filmu dostal k filmařskému řemeslu, obsahuje informace potřebné k mému filmovému životu. Mistr odhodlaný, naplno soustředěný i přísný a tvrdý. Mistr zatlačený, režimem i životem zkroušený a skoro na kolena sražený. Je zde ovšem hlavně mistr své umění zanechávající a pro mne určitě na věky zůstávající. Slova J. Vinkláře o Vláčilových filmech nejvíce vystihují jejich obsah. Perfektně sestříhanému a odvyprávěnému dokumentu, se skvostnými a raritními záběry či fotkami z natáčení mistrových snímků, chybělo k dokonalosti jen jedno. Aspoň malá zmínka o hudebním géniovi jménem Zdeněk Liška, který Vláčilovým obrazům dodával to, co nešlo vyjádřit obrazem či slovy. ()