Příběhy slavných

• Česko Předčasná úmrtí (více)
všechny plakáty
TV spot
Česko, (2000–2013), 170 h 29 min (Minutáž: 45–60 min)

Režie:

Petr Lokaj, Zdeněk Gawlik, Pavel Křemen, Petr Kotek, Marek Dušák, Václav Kučera (více)

Josef Kemr, Helena Růžičková, Miloslav Šimek, Július Satinský, Zdeněk Štěpánek, Karel Zich, Jiří Kodet, Stella Zázvorková, Vladimír Dvořák, Eva Jakoubková, Libuše Geprtová, Nataša Gollová (více)

Série(13) / Epizody(196)

Recenze uživatele LiVentura k tomuto seriálu (19)

Příběhy slavných (2000)

Naši milovaní umělci, kteří již odešli navždy...jejich životní etudy, osudy, jejich pravé i nepravé životy, strasti, smrti... ()

Jó, to jsem ještě žil (2000) (S01E05)

O další obrovité osobnosti našich uměleckých dějin, která si pár měsíců před smrtí nazpívala svůj epitaf. Škoda Jiří, že už nejsi. ()

To byl Jiří Sovák (2000) (S01E24)

Krásný, dobrý člověk-herec, který prostě uměl. ()

Božský skeptik (2001) (S02E09)

Český Lino Ventura s famósní osobností, inteligencí, herectvím a hlasem. Jeden z největších českých herců již dlouho není, je nutno si jej však připomínat.! :-) ()

Herec v zahradě (2001) (S02E11)

Jeden z nejlepších herců..!!! ()

Příběh vypravěče (2001) (S02E15)

O jednom z našich nejplodnějších autorů scénářů filmových a televizních. O bravurním vypravěči se silným sociálním cítěním.. ()

Hamlet IX. hodnostní třídy (2002) (S03E03)

Lidsky přístupný a milý člověk pan Plachta, jeho život byl příliš brzy utnut ranou osudu. ()

Herec od Boha (2003) (S04E09)

Krásný človíček.. ()

Jári (2004) (S05E02)

Velký Mistr, socialista, humorem sršící pán. ()

Divoká krev Jiřího Císlera (2005) (S06E12)

Originální človíček-lidový umělec, bavič, textař a herec. Skvělý člověk. Jeden z mála českých "klaunů". ()

Trojka z mravů (2006) (S07E04)

Zatraceně originální talentovaný umělec, škoda jej.. ()

Barvy všecky (2006) (S07E09)

Neuvěřitelný talent muzikanta.. :-) ()

Sesazený král (2007) (S08E08)

"Král nikdy nedokraloval, jen jeho poddaní si to mysleli"... ()

Jsem vaše Ljuba (2008) (S09E14)

Výborná česká šansoniérka. ()

Ecce homo Šebánek (2009) (S10E08)

Skvělý malý herec velkých nezapomenutelných rolí otců se srdcem a zvláštním přístupem ke svému řemeslu, výrazná komediální lidová osobnost minulých let, let klasiků. Škoda jen, že mu nebylo vyměřeno více času na tomto pozemském světě. ()