Michael Jackson's This Is It

• USA This Is It (více)

Film Michael Jackson`s THIS IS IT nabídne Jacksonovým fanouškům a milovníkům jeho hudby unikátní pohled do zákulisí připravovaného představení, které se mělo stát hudební událostí nejen tohoto roku, ale celého desetiletí a možná i více... Filmoví diváci budou mít jedinečnou možnost shlédnout, jak tento umělec vymýšlel, vytvářel a tvrdě trénoval předem vyprodanou sérii koncertů, která se měla konat v létě 2009 v londýnské O2 Aréně.

Vznik tohoto jedinečného snímku plně podpořila Jacksonova rodina a na filmové plátno se tak dostává podrobná a dechberoucí kronika vzniku jednoho uměleckého díla, která se vrací do období od dubna do června 2009. Hudební snímek Michael Jackson`s THIS IS IT vznikl na základě více než stovky hodin filmového materiálu, který byl pořízen během zkoušek, a představuje Jacksonovy nejlepší a nejslavnější skladby. Divákům filmu se naskytne nevšední příležitost pohlédnout do Jacksonova soukromí a seznámit se s tímto mužem tak, jak nám dosud on sám nikdy nedovolil. V syrových a upřímných detailech budeme sledovat Michaela Jacksona při práci potvrzující jeho talent zpěváka, tanečníka, filmaře a architekta. V celé šíři odhalíme jeho kreativního génia a schopnosti, stejně jako odhalíme jeho touhu a cílevědomost dosáhnout vždy a ve všem maxima.

Kenny Ortega, který byl tvůrčím partnerem Michaela Jacksona a režisérem připravované pódiové show, je pod filmem podepsán jako režisér. Producenty snímku jsou Randy Phillips, Kenny Ortega a Paul Gongaware. (oficiální text distributora)

rublik05

Michael Jackson's This Is It je hudební dokument představující fanouškům přípravy na Michaelovo turné, které se bohužel již nemohlo uskutečnit. Divák má tak možnost nahlédnout do zákulisí příprav této monstrózní akce, a to od těch technických záležitostí až po nácvik samotných písní a tanečních vystoupení. Pro fanoušky jistě velký zážitek. Z mého pohledu se však jedná o klasické a ničím výjimečné „behind-the-scenes“ či „making-of“, na můj vkus až příliš dlouhé a často ne úplně záživné. Dovedu si představit, že by to mnohem lépe fungovalo ve zkrácené verzi jako bonus k nějakému živáku. Takhle mi to spíše přijde jako snaha ještě naposledy vyrýžovat velké prachy z kapes věrných fanoušků. Dal bych asi i ty tři hvězdy, ale vzhledem k okolnostem a k jisté pachuti z toho všeho je prostě dát nemohu. 4/10. ()

Freemantle

Nezapomenutelná popová legenda, jenž dobyla srdce milionů fanoušků po celém světě. Kontroverzní postava hudební scény, opředená mnoha mediálně propíranými skandály, se zástupy těch, kteří nenávidí. Na této planetě existuje snad jen malá hrstka těch, pro které je jeho jméno neznámým. Michael Jackson. Kdo doopravdy byl? To ví jen on sám. Nemyslím, že by komukoli patřilo právo soudit jeho činy, prohřešky, osobnost, vzhled, protože "pravda je tam venku". Názor může mít ovšem každý svůj vlastní. A posmrtně prezentované dílo "This Is It" se dá vnímat více způsoby. Zatímco někdo může tento dokument brát jako naprosto unikátní dílo, které si nesmí za žádnou cenu a z jakýchkoli důvodů nechat ujít, převážně proto, že naposled spatří svůj idol, druhý v tomto činu může vidět pouze pečlivě vykonstruovaný nástroj k rychlému splacení dluhů, které po sobě zpěvák zanechal, celosvětovou ždímačku citů nebo cokoliv jiného. Kam se řadím já aneb proč jsem si nenechal tento dokument ujít? Ze dvou důvodů: 1.) Zvědavost - bude-li se vysílat celosvětově pouze 14 dní, byla by škoda jej zmeškat. Doplním své "filmové vzdělání"; 2.) M.J. znám pouze díky několika jeho písničkám, nikdy jsem nebyl jeho fanoušek, ale jeho písně byly hity v mém dětsví. V osudný den, kdy se Jacksonovi zastavilo srdce, můj život se, narozdíl od životů jiných, nijak nezměnil, neprožíval jsem své osobní peklo, nepocítil jsem rozvrat duše a s nezastavitelnou zuřivostí si netrhal kořínky vlasů, zatímco se srdce měnilo v kámen. Tak proč tedy? - "This Is It" je ve své podstatě jedinečný dokument již mrtvé, ale zároveň nesmrtelné, popové legendy, který zájemce provede odvrácenou stranou jeviště. Zatáhne do míst, která, krom kapely, tanečníků a ostatních spolupracovníků, byla pro veřejnost tabu. Do zákulisí kouzelníka, protože M.J. byl, ať už se mnou souhlasíte nebo ne, kouzelník. Jeho tanečním kreacím s vybroušenou hudbou se vyrovná málokdo. Kouzelník, který díky svému perfekcionismu a obrovské dřině bavil lidi po celé planetě. Musím uznat, že se mi zamlouval styl jeho zkoušek. Je vidět, že M.J. byl jeden z těch, kteří své práci rozumí. Věděl kde přidat, kde naopak ubrat. Nenechal si do svého řemesla mluvit, a jak jeden ze členů správně podotknul, nikdo jej nedokázal oblafnout. Doprovodná kapela se činila ve všech směrech, tanečníci byli pečlivě navybíraní a hudba, ač pro mě některé písně byly doposud neznámé, se mi líbila. Vím, že se v žádném případě nejednalo o koncert, ale pouze o dokument sestříhaný z jeho zkoušek. Nicméně pocit, že jsem na jeho koncertě byl, ve mně zůstal. Při ukázkách z natáčení "Thrilleru 3D" jsem byl prvními dojmy (nejen po stránce hudební, ale převážně po stránce technické a digitální) uchvácen a rozhodně bych byl jedním z mnoha návštěvníků kin. Těch pasáží, které mi sedly, bylo daleko víc. Bylo vidět, že Jacksonova fantazie neznala mezí. Pozorně sledujíc rozhovory mezi Jacksonem a ostatními členy štábu jsem došel k závěru, že vzájemná komunikace byla poněkud zvláštní. Téměř za každou větou, kterou Jackson pronesl, následovalo "thank you". Odlišné názory, než byly ty jeho, byly vždy vyřčeny se sloní dávkou opatrnosti, pomalu a klidně. Kdo ví proč? Důvody si jistě každý může domyslet sám. Tento dokument hodnotím jako naprosto nezaujatý divák plným počtem: za odvážnost, pohled do míst, která bývala tabu a celkové zpracování. Ať už byl Jacksonův život nebo odchod z tohoto světa jakýkoliv, bude navždy zapsán do historie jako popová legenda. On, společně s jeho písněmi, bude žít dál v srdcích svých fanoušků. Nakonec - "This Is It" může mít krom dokumentu také ještě jeden význam - poslední rozloučení a poděkování všem, kteří jej měli rádi. Protože "Love Lives Forever". () (méně) (více)

Chuppa

Tento dokument nás zavede do zákulisí a příprav na Michaelovu pompézní šňůru koncertů, která se bohužel již neuskutečnila, takže všechna ta snaha byla defacto k ničemu (až na tento film). Je zde vidět, že Jackson opravdu dřel a chtěl se se svými fanoušky rozloučit jako pravý popový král. Nejsem žádný skalní fanoušek ale musím říct, že zpívat a tancovat ten člověk rozhodně uměl. Co se týče jeho soukromého života, ten je jako u ostatních zpěváků (Manson, Osbourne) velice bizarní. To ovšem v tomto filmu nevidíme. ()

Martini98

Nelituji, Michael začal zpívat a dostal jsem husí kůži! Celý tento dokument je úchvatné "koncert" představení! Celý live koncert, by byl asi to nejvíc od něho! (škoda) Když se zaměřím na M.J. tak mi přišel strašně vychrtlý, hlas sice skvělý, ale už ne to co dřív. Jeho kondice před smrtí byla skvělá, nebo aspoň tak vypadala na pohled! Michael mě přišel jako velké dítě, co ví co chce a jeho hudební talent byl opravdu velkolepý! ()

zElina

I přesto že nám osud nedovolil shlédnout nejočekávanější turné krále popové hudby povedlo se Kennymu Ortegovi stvořit dokonalou náhražku, kterou je film This is it. Nejde zde o film s dějem či zápletkou, ale i právě proto je tak skvěle jedinečný. Jde spíše o to vidět jak skutečně se choval M.J. ve svém přirozeném prostředí (tedy na podiu) při zkoušení ke svému týmu. Byl to člověk s velkým srdcem a nekonečnou kreativitou, kterou využil ve všech směrech, Hudba, tanec, zpěv, kostýmy…. Není co dodat snad jen tento film /dokument/ by zasloužil mnohem více nežli 5hvězd!!!! PS: kdo se v 50 letech dokáže hýbat tak jako on skoro 24hod denně.!! ()

john.h

Bylo vidět, že se Michael dost šetří, takže jsem se nemohl celý film zbavit pocitu, že koukám jen na něco polovičního. Jako kdybych čekal na boxerský zápas Tyson vs. Lewis a dočkal se pouze záběrů na Tysona jak buší lehounce do pytle. Ty koncerty mohly být opravdu velkolepé a je škoda, že se jich Michael nedožil. Bylo vidět, že to s nimi myslí vážně. A já bych byl opravdu zvědavý, jestli by zvládnul alespoň jeden koncert z těch padesáti (nebo kolik jich bylo) chystaných aniž by se složil. Tomuto dokumentu, filmu, polokoncertu, nebo co to vlastně bylo, však nemůžu dát méně, než čtyři hvězdičky. Michael byl totiž vážně velká osobnost a byl zážitek koukat na tu jeho přípravu a sledovat jeho profesionalitu. Navíc zazněly všechny mé oblíbené Michaelovy songy (snad až na Blood on the Dance Floor, kterou poslouchám zrovna při psaní tohoto komentáře), takže nelze hodnotit jinak. Na pět hvězd to však necítím, musím být alespoň trochu objektivní. ()

MRPitivier

Michael Jackson byl a vždycky bude legenda naší muziky! Tato vzpomínka na něj je unikátní v tom, že zachycuje zpěváka v jeho trénování, ladění detailů, v rozhovorech se svými kolegy, ladí vše do geniální podoby a především nám ukazuje lidskou stránku Michael Jakcsona! Kdo ho má rád, tak si vychutná tento film a řekne si: "Škoda, že už není mezi námi!" Asi určitě bych šel na jeho koncert! ()

LosMojmos

Při sledování mě napadaly jen slova jako: "Páni; úžasné; geniální.". Ano, takový měl být koncert, který by se určitě zapsal do dějin svojí velkolepostí. Bohužel situace se měla jinak a máme tedy možnost sledovat pouze přípravy (díky bohu za to). Neviděl jsem slušnější pěveckou megastar. Člověk, kterého zradili vlastní fanoušci a obrali ho o peníze svými tahanicemi a místo podpory ho stáhli v době největší slávy. Přesto vše a možná i kvůli tomu, aby splatil své dluhy přišel s koncertem. Oceňuji jeho snahu pro genialitu. ()

Zajija

Poslední zachycené chvíle Michaela Jacksona nám jen dokazují jaký to byl umělec, jak dobře znal svoje skladby a jak dobře pohybově na tom ve svých 50letech byl. ()

yerdua

skutečně uzasny film, libilo se mi jak ten filmy byl zpracovany a jak byly vsechny nahravky sestrihane v celek, myslim ze kazdemu opravdovemu fanouskovi MJ taky ukapla slza u tohto filmu, byly sceny kdy mi z toho jeho talentu a atmosfery naskakovala husi kuze, skutecne paradni, a ten jeho perfekciosnimus me naprosto dostaval :) vazne skvely ()

Rodin

Jediný dojem, který z tohoto kusu mám, je úleva nad tím, že jsem na to nemusel do kina, a další úleva, že to už nebudu muset nikdy vidět ani v bedně. ()

stiewe

Nemůžete čekat záznam jen tak nějákého koncertu, ale můžete čekat pohled do zákulísí umělce století. Jeho perfekcionalismus v dobrém slova smyslu, cit pro vkus, vymazlení každého maličkého detailu, každého tónu, každého..... Nikdo na světě by nedokázal stvořit něco tak ohromně monstrozního a přitom plného lásky ke všemu co miloval. Výborné nové nápady v podobě předělávky starých videoklipů do nového kabátu se zapojením nejmodernější technologie vypadaly velice stylově a pokračovali ve vysoké úrovni jeho tvorby, která bohužel skončila až příliš brzo a nemohla nás obohatit o další božský zážitek. Michael Jackson !!! ()

Jamajdzan

V žádném dokumentu, který jsem doposud viděl bych nenašel tolik krásy, dokonalosti a lásky jako zde a stejně tomu bylo i s Michaelovou hudbou. Pro všechny Jacksonovi fanoušky je This is it poslední nádhernou vzpomínkou a pro ty, kdo ho příliš neznali je to přinejmenším ukázka jeho geniality a smyslu pro hudbu, tanec a velkolepou show. Přesto je opravdová škoda, že dnes můžem obdivovat pouze tuto přípravu a ne ono samotné úžasné a bohužel nikdy neuskutečněné turné...Hudba Michaela Jacksona však přetrvá dlouho po jeho odchodu...Show must go on. ()

elisinka

Dlouho jsem zvažovala mezi třemi nebo čtyřmi hvězdičkami, nakonec jsem rozhodla takto.Také bych to nenazývala filmem, spíše sestřihem ale i přesto. Všem tento film/dokument ukázal že Michael Jackson vždy byl a bude geniálním tanečníkem, zpěvákem a pro mě nejnadanějším umělcem své doby. Ukazuje pouze jeho tvorbu bez jeho kontroverzí a eskapád. Možná to byl osud že tuto připravovanou show už nestihl dokončit a je mi to ze srdce líto. Tuhle show bych chtěla vidět na živo. Nic nemůžu vytknout připravovaným efektům např. ke Thrilleru a perfektnímu filmu k Smooth Criminal, tvrdému zkoušení skladeb a samozřejmě tanečním číslům a kreacím pro které byl M.J. mým tanečním vzorem. Jeho hudba a tanec bude stále inspirovat mnoho lidí a pochybuji že se někdy najde další takový talent. Jen tohle nejdůležitější po něm zůstane navždy. ()