Vetřelci dávnověku - Série 10 (2015) (série)

Temné síly (S10E04)

(epizoda)
  • USA Dark Forces
Dokumentární / Historický / Mysteriózní
USA, 2015, 43 min

LuiCJ

Epizóda pojednávajúca o potencionálnym spojením medzi "temnými silami" a mimozemšťanmi. Podľa môjho názoru ide o veľmi slabý diel. Vizuálne spracovanie je síce rovnako ako už každej jednej epizódy výborné. Iné je to už obsahom. Ten hovorí o tom, že takzvané "temné sily", za ktoré sa dá považovať napríklad zlo vo svete je vlastne výtvor mimozemšťanov. Podľa veľmi chabo podložnených teórií mal aj kontroverzný mystik Grigorij Jefimovič Rasputin v akomsi spojení s bytosťami nie z tohoto sveta. Áno, súhlasím dobro a zlo sú veci, s ktorými sa stretávame denno-denne, prakticky od stvorenia sveta. Ale žeby hlavne "zlo" malo byť výtvorom mimozemských bytostí (odvolávajú sa na Pandorinu skrinku)? S najväčšou pravdepodobnosťou, nie. Je tiež možnosť, že členovia Schutzstaffelu mohli vykonávať nejaké okultistické praktiky, no či sa snažili o kontakt s inými bytosťami, ťažko povedať. Nikto presne neviem v čo presne títo ľudia verili. Tiež súhlasím, že britský čudák Aleister Crowley vykonával podivné, "čarodejnícke" rituály a snažil sa hrať na Boha. Tomu človeku sa mohlo udiať hocičo. Opäť, nikto s presnosťou nevie určiť čomu sa Crowley oddával a či zvláštna postava zvaná Lem, ktorú nakreslil skutočne existovala. Všetko toto sú veci nám skryté. Jednoznačne treba hľadať pravdu. No nepripisoval by som mimozemšťanom aj také veci ako sú dobro a zlo. A už vôbec by som to nepodával iba v krátkom 43 minútovom dokumentárnom filme s tak málo presvedčivými dôkazmi. ()