Taká malá propaganda

Marek Kuboš

Kamera:

Noro Hudec

Vladimír Mečiar (a.z.)

Portrét bývalého spravodajského redaktora STV, vytvárajúceho „pozitívny obraz Slovenska“ za vlády Vladimíra Mečiara, odhaľuje, ako fungujú posttotalitné mechanizmy televíznej manipulácie. (oficiální text distributora)

Jard

Výpoveď pracovníka STV počas rokov, kedy Vladimír Mečiar zastával post premiéra SR. Názorovo išlo o subjektívny dokument ohľadom politizácie verejnoprávneho média, no určite lepšie ako žiadny film súvisiaci s touto problematikou. Bolo to natočené tesne po páde Mečiarovej vlády, teda viac ľudí pravdepodobne ešte nechcelo vyjadriť svoj názor a svoje skúsenosti. Za veľa hovorili aj dokrútky, ktoré boli k téme. Celkovo sa mi to páčilo. 75% ()

Shakal4972

Maličký a nenápadný dokument, ktorý v sebe nesie niečo veľké (BigDeal). Sám by som to lepšie nepopísal. Komentátori čo si nedovidia po špičku nosa a kritizujú daného ex-novinára či nemajú problém nazvať ho špinou, vôbec ale ani len trošíčka nepochopili význam toho na čo dokument poukazuje. A dovolím si tvrdiť, že posledné minúty rozhovoru prinášajú minimálne raz tak dôležité posolstvo ako celý dokument dohromady. Odporúčam pre všetky naivky, ktorí si myslia, že dnes už žijú vo svete nezávislých médií. ()