Reklama

Reklama

Stříbrná pila

(seriál)
Československo, 1978, 5 h 23 min (Minutáž: 48–55 min)

Scénář:

Viktor Dusil

Hudba:

Karel Mareš

Hrají:

Vlastimil Brodský, Pavla Maršálková, Luděk Munzar, Jana Hlaváčová, Ladislav Mrkvička, Jaroslava Obermaierová, Karel Heřmánek, Eliška Balzerová, Ivan Luťanský, Vítězslav Jandák, Čestmír Řanda st. (více)
(další profese)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Komediální seriál z prostředí beskydských dřevařů přináší příběhy o životních osudech lidí z beskydských hor z konce 70. let 20. století... Nejmladší syn Stáňa Dubiňák pošle telegram, že se vrací z vojny. V rozvětvené rodině Dubiňáků to vyvolá velké nadšení a všichni se připravují na jeho návrat. Jsou to dřevaři a celý život se u nich točí kolem lesa. Všichni předpokládají, že i Stáňa se vrátí k práci dřevorubce. Jeho kamarád mu však nabízí výnosnější místo číšníka ve své hospodě. Stáňa, který je na rozpacích, zda ho poslechnout, se nakonec do rodných Beskyd vrací. Důvodem je Věrka, dcera hajného Švejdy. Ten však jejich vztahu nepřeje a dělá vše pro to, aby hoch nechal dívku být. Stáňa po rozhovoru s ním z lesa uteče a stává se číšníkem. Blíží se dřevařská soutěž. (Česká televize)

(více)

Recenze (48)

klúčik 

všechny recenze uživatele

Seriál na ktorý si nepamätám. Videl som ho teraz na internete. Herecké obsadenie - výborné, scenár - priemerný, hudba - obstojná. Ak mal autor scenára na mysli dať hold, ťažkej práce v lese, tak sa mu to možno podarilo. V lese je robota ťažká. Z hercov sa mi páčil výkon Č. Řandu. Seriál je aj spomienkou na predčasne zomretého herca Ivana Luťanského a aj preto dávam 50%. ()

pytlik... 

všechny recenze uživatele

Obdivuju statečnost místních komentátorů, hanit seriál, který napsal Viktor Dusil. Předpokládám, že je to jednovaječné dvojče, které vždy navštíví oběť jako první, druhý pak přichází jeho bratr - Viktor Čistič. Já o návštěvu ani jednoho z pánů fakt nestojím, tak budu zdrženlivý. Ano, je pravda, že již po deseti minutách prvního dílu jsem blaženě usnul, což vzhledem k tomu, že na filmy koukám při jízdě na rotopedu, mělo celkem dalekosáhlé následky. Vypíchl jsem si oko o jeden roh řídítek, ale nestěžuju si, to se při sledování tohohle veledíla hodí, člověk vidí jenom polovinu, což se dá zvládnout bez trvalých následků na duševním zdraví. Těžko vybrat, co bylo na seriálu nejhorší, za mě kromě prvního vítacího dílu asi ty poslední, ta ukřičená tlupa dětí (fakt nevím, kde to scénáristi viděli, že děti při sebemenší příležitosti řvou organizovaně hurá), při který si člověk pomyslí, že Herodes byl vcelku sympaťák. Což se nedá říct o Balzerové, kterou skutečně nemusím, ta ženská by se hodila na roli svazácké funkcionářky, ten její snaživý, dychtivý výkon... ()

Reklama

guma 

všechny recenze uživatele

Ano, správně, velmi doporučuji. Protože kdo vlezl na tuto stránku tak jistě dobře tuší do čeho jde. Vše se dá velmi jednoduše shrnout rovnicí E=MC², kdy E je film, M debilita, C nesmyslnost. Za povšimnutí stojí entuziasmus Luďka Munzara, to je naprostá pecka, tohle se jen tak nevidí a předčí to i jeho výkon z Jakuba Skláře, to bylo taky hrozný. 15% ()

Haniczka 

všechny recenze uživatele

Nebýt velmi kvalitního hereckého obsazení, asi by to byla strašná srágora. Takhle je to slušné a nezvyklé televizní dílko ze 70. let z nevšedního prostředí dřevařů, co mají k životu tak nějak blíž a hlavně, i ženy u nich tam mají děsnou páru. Za zajímavou zmínku stojí sice velmi krátká, avšak velmi pěkná scénka s Helenkou Růžičkovou v 5. díle. ()

mira007 

všechny recenze uživatele

Co se stane, když člověk zjistí, že existuje něco jako ČT3? Zjistí, že se kdysi točily normalizační srajdy o rodince z hor - řili bodří, dobří, ti starší i moudří lidé, kteří nějak moc často strašně hulákají. Něco co má sotva děj, je takový bizár, že následující generace si budou klepat na čelo, čím se jejich předci bavili v hlavním vysílacím čase. Jediný zábavný mi přišel Kraus jako antisocialistický nemakačenko. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (4)

  • Scéna z 1. dílu odehrávající se na nádraží a okolí byla natáčena v Benešově u Prahy. (ČSFD)
  • Přestože se v díle s názvem „Prázdniny“ rozdává závěrečné vysvědčení, mají některé děti aktovky i s učebnicemi a žákovskou knížkou. (pávek)
  • Točilo se v Benešově u Prahy, Prachaticích, Postupicích a v obci Hovězí. (sator)

Reklama

Reklama