Země se stala terčem invaze neviditelných mimozemšťanů a lidstvo jejich hostiteli. Mimozemské Duše vytlačí tu lidskou a převezmou kontrolu nad jejich tělem. Melanie je jedna z posledních lidských bytostí, která je vetřelci nedotčena. Po jedné z honiček se ale dostane do zajetí a je přesvědčena, že to znamená její konec. Do její mysli pronikne Duše jménem Poutnice. Ta pátrá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že se dopracuje až k příčinám přetrvávajícího odporu, který jim lidé kladou. Je ale zavalena záplavou vzpomínek a silných emocí, jimž vévodí láska. Poutnice není schopna vysvobodit se z tužeb Melaniina těla. Síly, které jdou mimo ně, nakonec promění Poutnici a Melanii v nedobrovolné spojence. (TV Nova)

mcb

Vyprázdněná pouštní variace na Twilight, v níž platí téměř všechny neduhy adaptací young-adult novel. Jednorozměrné postavy, absence vyprávění, nedramatičnost, schematičnost, nepromyšlený fikční svět nestojící na jasně daných pravidlech a především pasivní hlavní hrdinka, která musí učinit životní rozhodnutí, jakému nápadníkovi dát přednost. V Hostiteli je už tento fakt explicitně nastíněn už tím, že se v jednom těle nacházejí dvě ženy (a každá chce jiného nadsamce) - co ale mohla být vcelku trefná sonda do těla a mysli dospívajících dívek, se však mění na další mrtvolnou a nesnesitelně natahovanou ne-romanci v laciným kulisách jeskyně. Andrew Niccol bohužel při psaní scénáře zjistil, že z Meyerovic patlaniny dobrý film neudělá, tak se vzdává (podobně jako David Slade v Zatmění) jakéhokoliv autorského vkladu a snímek koncipuje naprosto nenápaditou a rutinní režií, v níž (jako v celém "příběhu") není jediný zajímavý moment. Spíš to vypadá (hlavně i díky cliffhangeru v závěru) jako laciný pilot nového sci-fi seriálu, na který naštěstí nikdy nedojde. Twilight byl někdy ve své debilnosti zábavný, tohle je ale prachsprostá nuda, dějově snad ještě chudší než zmíněná emo-romace - ta alespoň vykazovala jakousi strukturu příběhu (uvedení do děje, nastolení problému, souboj se "zlem", happy end), Hostitel jen pomalinku nechává vykecávat své postavy v poušti a pak to skončí. Dialogová vata je v tomto případě celý film. ()

Darneth

Zajímavý námět, bohužel poslepován, aby narychlo zaplátoval díru na trhu. Troufám si říci, že dojná kráva z Hostitele rozhodně nebude, každopádně mě nadchlo propojení dvou bytostí z jiných světů ve vzájemné křehkosti (goauldi mě nikdy moc nebrali). Chtělo by to škrty, hooooooodně škrtů, více akce, triků, zkrátka si s touto mimozemskou slaďárnou více pohrát. ()

BMW12

Miluju Sci-Fi filmy, ale tenhle se až tolik nepovedl. Nesedlo mi to, že v jednom těle jsou celý film dvě osoby, dále že první polovinu filmu jsme se pořád vraceli do minulosti, která nebyla až tak důležitá. Za celých 125 minut se neobjevila ani jedna pořádná akční scéna, pokusy tam byly, ale akci si představuji trochu jinak. Jako myšlenka zajímavá, ale dalo se z toho vytěžit mnohem více. Ale i přes tohle všechno jsem v pohodě zkouknul celý film, nenudil jsem se. ()

honajz

Pozitivy filmu jsou kamera, triky a slušná výprava. Má to určitou atmosféru. Negativy pak jsou nelogičnosti, herecké výkony, přepálená stopáž, a hlavně všechny ty plky o lásce a o tom, jak se lidi vlastně mají rádi a agresivní jsou jen tehdy, když brání své blízké, které milují. Wilda Hurt si střihl znovu svou roli z Vesnice, moudrý mentor mu asi sedí, ať se kolem něho děje, co se děje. Na Saoirse začínám být hodně alergický, protože stále více je patrno, že neumí hrát, a její sebedialogy jsou tak křečovité, až mi jí holky bylo líto, jak se snažila, div jí oči z důlků nevypadly. Navíc neroste moc do krásy, asi si vydělala na slušné konto v bance a v přestávkách mezi natáčením filmů sedí na svém tlustém zadku doma u bedny a cpe se chipsama s majolkou. Mno, a o poutnici jsme se toho taky moc nedozvěděli, navíc by člověk čekal, že po tisícovkách let a spoustě navštívených světů nebude tak vyjukaná. Btw, asi jsem koukal blbě, ale nedošlo mi, kde tak narychlo sehnali psanci náhradní ženské tělo tak akorát. (Pár nelogičností jen tak od boku: Jak provedli mimozemšťané invazi, a když jsou veskrze hodní, proč si zabírají lidská těla a potlačují jinou entitu, což je násilí, a jak působili, pokud neměli lidská těla, jak z těch skořápek nebo popelníků ty dušičky vlezly na lidi a ovládly svět? Jak tento svět funguje, co je zdrojem energie, proč jezdí auty? Živí se mimozemšťané v lidských tělech jídlem, a jestli ne, co prodávají ve svých supermarketech, kam lidé jezdí bez problémů krást? Když si mimozemšťané navzájem věří, proč Wanda neprovedla s lidmi větší razii, když by se dostali v podstatě kamkoliv? Kdo organizuje Strážce? Kdo řídí tento svět? Když jsou mimozemské entity různorodé, jak to, že mají všechny stejné „šlechetné“ cítění? Atd., atd.) ()

TheEvilTwin

Chápu, že mokré čtrnáctky jsou z tohohle filmu unešeny, protože je to jedna velká (mimochodem hodně nepovedená) love story. Takový filmový odpad jsem ale dlouho neviděl. Dvouhodinový výplach mozku a scénář vyblitý na papír během jednoho večera. Kniha věřím, že může být dobrá, ale tohle byla katastrofa. Nula napětí, nezajímavé postavy a nudné, nekonzistentní, uspěchané scény. Film úplně postrádá logiku a nějaký nápad nebo vysvětlení. Hrůza a děs, tohle už víc ne prosím. ()

HellFire

Další tupý film podle knihy TÉ Stehpenie Meyer cílený na 12leté holčičky. Emzáci ovládli lidskou rasu a udělali z ní slušňáky. Neexistuje násilí ani hlad. A hereckému ansámblu došel talent. Každý jen hloupě civí a tupě předříkává věty ze scénáře. Překvapila mě hlavně Saoirse, která hrát rozhodně umí, ale tady působí jako slepice v chlévě. V mnoha situacích jsem se prostě neudržel a musel jsem se jejímu výkonu smát. Do čeho se to chudák holka uvrtala. Nejen ona určitě doufala v další velkou frančízu, která zahučela v momentě, kdy začala. Naprosto nezajímavý a totálně podprůměrný film po všech stránkách. Korporátní produkt určený ke konzumaci bez jakékoliv invence či zápalu. Po právu kasovní fail. Rozpočet: 40 mil. USD. Box office: 63 mil. USD. Je zvláštní, že jinak talentovaní herci působí ve filmech podle knih Stephenie Meyer jak naprostí amatéři. ()

Thomick

Chyba jménem Wanda. A velká chyba samotnýho Niccola, že se chopil tak plytkýho námětu, co ho nutil do jedný směšný repliky za druhou. Věty jako "Kiss me like you wanna get slapped" by se měly regulérně tesat do kamene. ()

ARI50

Ten kdo má srdce a city jsi tenhle snímek hodně zamiluje , velmi silný příběh hostitelky a jejího předchůdce, hlavni postava hrdinky dobře vybraná a co se tyče ostatních herců tak padli taky výborně. Celý příběh posílen velmi silnou a nádhernou hudbou která nemá chybu abych řekl pravdu velmi bych jsi přál 2 a doufám že se ji i dočkám(e). Začátek mírně akční a trošku nechápající ale pote se člověk v žije a zamiluje jsi to a začíná chápat podstatu filmu mohlo by se to určitě i natáhnou ale vše pouze můj názor nadmíru spokojeny odcházím ze sálu. ()

Will_X

Čekal jsem, že to bude mnohem, mnohem horší.. Ještě mě trochu odrazovalo zdejší hodnocení a komentáře, ale po pár dnech jsem se k tomu dostal.. Film jsem zhlédnul 3x a nemůžu si pomoct, ale prostě se mi to hodně líbilo! Každopádně na závěrečnou roli poutnice mohli vybrat někoho jinýho než zrovna E.Browling, ale to je jenom věc názoru :D    Zajímavý komentář: Jacinda ()

becki_tu

Oblíbený režisér versus nepopulární knižní autorka. A právě jméno Stephanie Mayer má u tohoto filmu paradoxně pozitivní přínos v tom smyslu, že divák tuší, do čeho vlastně jde. A to byl i můj případ. Niccol má s nízkorozpočtovými sci-fi filmy dost zkušeností a i přesto, že si Mayerová z producentské židle evidentně vydupala některé "typicky emocionální" scény, výsledný dojem z filmu jako celku je víc než příjemný. Jen je škoda, že se divák nedozví víc o univerzu, ale od autorky Twilightu by to snad ani nikdo nečekal. Zpočátku nesourodé spojení mistra mysteriózních sci-fi filmů a spisovatelky upírských románů pro náctileté dívky tak nakonec vyústilo v sympatickou žánrovku, která by mohla načít zajímavou filmovou sérii. 70% ()

Morholt

Po chvíli jsem se ve všech těch hezounech přestal orientovat, nicméně to asi ani nebylo důležitý. Základní poselství, totiž že všechny rasy spolu můžou žít v harmonii, jsem pochopil a nelíbilo se mi. Podobných united filmů je už fakt víc než dost a tohle téma už se mi zajídá. kor když je przněný schizofrenní romantikou. Co stálo za pozornost byly Diane Kruger, který je kus a Saoirse Ronan, který jednoho krásnýho dne kus bude. A k tomu má nespornej talent. Ale to je tak všechno. 30% ()

prome

Andrew, k čemu ses to upsal. Taková škoda. Jde vidět, že ses snažil, protože místy to bylo napínavé a s dobrou atmosférou, ale jenom místy. Bohužel výsledek naprosto předvídatelný a chvílemi jsem to chtěl vypnout. Zajímalo by mě, jak se takový scénarista a režisér mohl upsat tomuto. Doufám, že příští projekt (pokud nějaký dostane, protože to moc nevydělalo) bude znovu na úrovni. ()

Gwaihir

Nepatřím sice ani mezi skupinu náctiletých, ani mezi "národ" američanů, ani mezi ženskou část populace, přesto mi však nezbývá než přiznat, že jsem se nejen nenudil, ale dokonce se mi to i celkem líbilo. Samozřejmě, nejedná se zde o žádné dějově složité či myšlenkově hloubavé vyprávění. Nicméně, i tak má tento film svoje kouzlo, spočívající nejspíše právě v určitým způsobem opojné atmosféře, za níž nemálo vděčí výborné hudbě, a v docela vtipně romantické lince, kdy se hádá duše s tělem ve společné snaze přežít a zároveň citově nestrádat. Je jistě škoda, že větší prostor nedostalo asi to vůbec nejdůležitější, a sice prokreslení vývoje jednotlivých vztahů tak, aby dění dávalo jednoznačný smysl. Takto zůstává celý snímek "pouze" poměrně zajímavým dílkem s trochou opravdu dobré akce, několika krásnými obrazovými momenty, pár neotřelými nápady a dvojnásobně šťastným koncem, který mi kupodivu vůbec nevadil. 70% ()

Tommassi3 odpad!

"To, co děláš, je špatné.. A ty to víš !!" Nebo to nevíš, Andy ?? A nad Niccolovem se počalo Stmívat na časy.. Na zlé časy.. Jeho hostování v twilightouském subžánru totiž dopadlo podle očekávání tak obludně, že jsem ho musel vyřadit z kádru svých oblíbených tvůrců.. Určitě musel být zdrcený..;) Nicméně by mě opravdu upřímně zajímalo, co tak schopné tvůrce vede na tenhle tenký led hazardování s vlastním kreditem, nejen u diváků mimo cílovou skupinu.. Přes veškerou tvůrčí snahu i několik opravdu dobrých nápadů platí Hostitel za nesmírně špatnou a v důsledku povětšinou téměř sebeparodickou a naprosto vyprázdněnou břečku.. ()

CiTrus007

Hodně lidí tu píše, jak se to nepovedlo; nemůžu zcela souhlasit. Můj největší strach u tohoto dílka byl, že to bude jako Twilight, který (taky) nesnáším - to se podle mě naštěstí nestalo. Díky lepším hercům je konečně vidět nějaký výkon i před kamerou a sci-fi rip-off tolikrát recyklovaného klišé symbiózy dvou myslí v jednom těle vůbec není špatně napsaný. Několikrát se publikum i pobaví. Kromě toho však zde najdete všechno, co byste očekávali. Knižní předloha způsobila, že Niccol stál před nemožným úkolem vyvážení akce a psychologie; to se samozřejmě nepovedlo, a tak se divák často nudí a místy dostane menší infarkt, když někdo vytáhne pistoli. A abych nezapomněl, i sem Meyerová zatáhla své oblíbené dilema dvou mužů a jedné ženy (vlastně dvou). Kamera se mi vesměs líbila, i když bych asi ocenil méně krajinek a více úhlů. Herci jsou béčkoví, stále ale tisíckrát lepší než nechvalná dvojka Stewart + Pattinson, navíc dávám bonus za S. Ronan, na kterou se dá doopravdy dívat. Pokus o futuristický design se celkem vyvedl, jen bych příště doporučil, aby autoři nesprejovali vše "futuristické" stříbrnou metalízou - obyčejné věci nastříbrno nejsou budgetovou náhradou za technologii budoucnosti. Celkový dojem: 75%, po zralé úvaze se přikláním ke 4 z 5. ()

MoiJe

Well... I didn´t hate it. Keby som sa začala zamýšlať nad logikou a dejom a postavami a vôbec, nedopadlo by to dobre. Tak sa proste zamýšľať nebudem. Samozrejme to nesmiete brať ako sci-fi a ak budete, je to vaša chyba. Jedna vec mi ale nedá. Mier, nemier, kočka z Twilightu bola unylá pre mňa tak nejak prirodzene, ale Melanie je tu popisovaná ako akčná holka, ktorá sa len tak nedá, a Wonderer je tiež zrejme niečo spešl, ale to ich telo celý boží film len sedí, stojí alebo leží, max občas máchne rukou... ()

Terva

CITÁT - Neexistuje hlad, neexistuje násilí....... Když se mi má příběh líbit musí mě vtáhnou do děje hned na svém počátku. Tady to bohužel nefungovalo. Připadá mi to jako loňská telenovela, herecky divně obsazené, dialogy divné. Zatím nejlepší na filmu je hudební doprovod. CITÁT - Vím, že jsi to cítila.............. Tak pro mněe je to jen průměr, možná díky konci něco trochu víc. ()

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

03.08.2014

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

Další těla pod Neesonovy náhrobky