Policejní, adj.

(festivalový název)
  • Rumunsko Politist, adj. (více)
všechny plakáty

Ide o hlboký inteligentný film plný irónie, vynášajúci na svetlo konflikt hodnôt (slávne svedomie), ktoré rieši policajt, tridsiatnik, v zamestnaní samotársky typ, v súkromí ženatý. Vyšetrovateľ prípadu plánuje vinníka, mladého gymnazistu užívajúceho hašiš, poslať do väzenia. (oficiální text distributora)

Apoxyomenos

nudny reziserov pokus natocit zvlastny film ale trosku to prehnal nebyt zaverecmeho dialogu dal by som tomu aj nizsie hodnotenie, a to som sa na to celkom tesil ale co uz ()

kedluben odpad!

nejde o tempo tohoto filmu. "pomalé" filmy mám rád. ale: dlouhé scény u tohoto dílka neměly žádné opodstatnění, neměly žádnou výtvarnou hodnotu, neposouvaly děj ani jej nijak nevysvětlovaly, vůbec už se nejednalo o chvíle hlubšího průniku k podstatě snímku. prostě NIC. jenom plytká jakobyintelektuální onanie bez patřičného umu. ani občasné povedené absurdněhumorné situace nemohly můj celkový dojem vylepšit. scény, u kterých jsme opravdu trpěl... ale co, ani jmenovat je nebudu. ()

JoudaCZ

CSI cokoli krát mínus jedna. Policajt pracující v tmavém krcálku, získávání dat pomocí prohrabávání papírů ve sklepním archívu ("A kdy to chceš? Ještě dneska?!?"), udílení příkazů prostřednictvím sémantické debaty nad výkladovým slovníkem, statické záběry dlouhé jak Lovosice s celkem asi 15 střihy za 2 hodiny... V centru pozornosti je tu policista Cristi, pracující na případu distribuce drog mezi mládeží. Kamera Cristiho nepouští ze záběru, a když, tak pouze proto, abychom se podívali jeho očima na sledovaný objekt. On je také jediný, koho vidíme v detailu. Jedinou další postavou, kterou nám kamera ukáže alespoň v polodetailu, je Cristiho přítelkyně, zjevně jediný člověk Cristimu trochu blízký. Klíčovým konfliktem je vnímání "správného", subjektivního a objektivního, kdy jedno i druhé platí, jedno i druhé je odůvodnitelné, a člověk si prostě musí zvolit. ()