Dobrodružství mladšího a chytřejšího bratra Sherlocka Holmese

• USA The Adventure of Sherlock Holmes' Smarter Brother (více)

Píše se rok 1891 a najslavnějším detektivem Británie je Sherlock Holmes. I proto mu královna svěří vyšetřování případu ztracené listiny, která v nepovolaných rukách může Británii přinést dost zla. Sherlock, aby odpoutal pozornost zločinců, kteří ho pronásledují, předstírá že i s Watsonem odcestovali případ řešit do Paříže. Zároveň požádá svého nejmladšího bratra Singerse, aby se ujal jeho případu vydírané operní zpěvačky. Singers toužící po slávě svého staršího bratra, se případu ujme spolu s excentrickým členem Scotland Yardu a naráz začíná sprška šílených gagů a nepředvídatelných událostí. (oficiální text distributora)

patrikus

Wildera mám rád, ale parodie moc ne, což nejde dohromady. Mám ho rád prostě jako osobnost. Tahle muzikálová fraška je docela zábavná, ale ten strašný dabing TV Nova mně dojem tedy velmi kazil. Dobrá dvojka s Marty Feldmanem, ale s Pryorem je to samozřejmě lepší... ()

laepus

Klasický Gene Wilder od začátku do konce - chvíle nudy se střídají s chvílem záměrné i nezáměrné trapnosti, naštěstí se objeví i chvíle smíchu... ale zub času už se na tomhle kousku dost projevil a okousal hodně z jeho dřívější vtipnosti. Každopádně Madeline Kahn je nádherná ženská a je tam Marty Feldman, proto nakonec tři hvězdy místo možná zasloužených dvou. ()

karnifex

Tak jasně, film měl i slabší místa, ale scéna prodeje tajných dokumentů zástupcům Ruska a Francie (stopáž od cca 45 minuty) je tak geniální, že nic jiného než ***** nepřichází v úvahu! ()

Svadbos

Dom DeLuise, ako diletantská operná hviezda, dodáva filmu tie najživšie momenty. V anglickom znení stojí za zmienku vokálny štek Mela Brooksa. ()