Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Klasické sci-fi natočeno podle novely E. R. Burroughse. Americký voják John Carter je nevysvětlitelně přenesen na Mars přímo do války mezi dvěma vetřeleckými rasami. John zjišťuje, že má na Marsu velkou sílu, kvůli své nižší gravitaci. Díky těmto vlastnostem a svým válečnickým schopnostem se rázem stává respektovaným obyvatelem planety, který může nastolit mír. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (36)

jefff 

všechny recenze uživatele

Ou, to bylo, ale špatně natočené. Nebyl záběr, kterému bych se s plna hrdla nevysmál. Pár scén tu je dokonce tak idiotských, že jsem chvíli myslel, že koukám na nesetříhanou neupravenou verzi. Teď si možná říkate, proč jsem tedy po takovém zhodnocení dal tři hvězdy. Ono to je totiž tak, že i přes naprosto nezvládnutou režii, dialogy tradičně nekonečně tupé a o ničem, naprosto příšerném hlavním hrdinovi a trikách za pár šlupek je to opravdu děsně moc zábavné a dokonce napínavé. Mě to vážně bavilo a koukal jsem na to s chutí. Asylum už vyprodukovalo daleko větší sračky než je tohle. A i když tři hvězdy za tohle obscurum je asi příliš, já hodnotím podle zábavy a ne podle kvality (alespon v tomto případě), jinak bych musel dát samozřejmě odpad. Já Johna Cartera četl a doufám, že se ještě dočkáme velkolepější a kvalitativně nepoměrně propracovanější verzi tohoto skvostného sci-fi/fantasy příběhu z Marsu. Prý se na tom pracuje, tak už jenom těšit se a těšit se. ()

fmash 

všechny recenze uživatele

Opravdu mizerně udělaný film, na kterém je směšné snad všechno od gumových masek Tarků s kinklajícími se gumovými tesáky až po obličeje, které dělají herci, jimž dobrodiní masek nebylo dáno okusit. Zajímalo by mě, jestli v Asylum mají odborníky na laciný vzhled, nebo jestli se tam opravdu zastavil čas. Tak skvělá sbírka absurdit se jen tak nevidí, úplně jsem měl dojem, že se dívám na křížence Planety opic a starého Star treku. Nade vším ovšem vyčnívala obstarožní bývalá pornoherečka v roli princezny Dejah, jejíž botoxový výraz a roztomilé vrásky po celém těle snímku dodávaly zvláštní šťávu. Tím se dostávám k zajímavému srovnání mezi tímto snímkem z roku 2009 a letošním (2012) Johnem Carterem, protože navzdory mnoha rozdílům v kvalitě zpracování oba snímky trpí podobným omylem ve výběru představitelky princezny Marsu. Děvčata kdyby si to vyměnila, nejspíš by to nikdo nepoznal, protože není zas tolik znalců, kteří umějí rozeznat od sebe různá dřeva. Ale... když jsem Carterovi dal bůra, nemůžu trochu nenamazat Vládcům, kteří si co do příběhu oproti svému krásnějšímu mladšímu bráchovi zas tolik nezadají. Zvláštní je, že si u tak podobných filmů tak rozdílných řemeslných kvalit člověk poněkud paradoxně uvědomí, že na tom pozlátku skvělých masek a triků vlastně až tak moc nesejde. A možná se ta Burroughsova předloha nedá úplně zprznit. I když snaha tedy byla. PS: přijde mi roztomilé, jak sem tam proběhne informace, že „tento film se stal vzorem Avatarovi“. Ten „marketing“ už někdy opravdu neví coby... 2½. ()

Reklama

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Klasická kokotonážní zhovadilost, kde každý působí jako pičus po nepovedené lobotomii, jenže nejhorší na tom je, že kdyby asylum chtělo, mohlo by natočit slušný film, klidně i pod jinou hlavičkou, ale mohlo. Navíc je neskonalá prasárna takhle upravovat výtečnou scifi knížku a osobu, co některé dementní změny vymyslela bych nechal mučit horkým voskem nalévaným do všech tělních otvorů. Navíc je mi záhadou, jak to, že se tyhle filmy tak snadno dostávají na cz videotrh, škoda, že Sy Fy (hádám, že tohle byla jejich zakázka) už asi nikdy nehodlá natáčet kvalitní adaptace, jako byla třebas Duna. ()

SeanLSD 

všechny recenze uživatele

Prekvapivo vôbec prvá adaptácia Johna Cartera, pána Marsu do filmovej podoby, ktorá predbehla tú veľkorozpočtovú od Disneyho o celé 2 roky. ___ Aktualizácia prológu z Divokého Západu tesne po skončení americkej občianskej vojny do súčasného divokého Afganistanu je fajn, horšie je to s vysvetlením transportu pomocou teleportácie 16 megabytovým USB na Mars 216 kdesi v blízkej galaxií - čo má znieť asi vedecky hodnovernejšie než ten tradičný Burroughsov bezproblémový spôsob upadnutia do bezvedomia v arizonskej jaskyni a prebudenie na dne vyschnutého oceánu nášho planetárneho suseda. ___ Veľkoleposť a nepretržitá akcia, ktorou sa pred sto rokmi preslávila literárna predloha, samozrejme nejdú veľmi dohromady s produkčným štúdiom Asylum, ale nutno povedať, že hoci udalosti a vzťahy sú oproti knihe značne zjednodušené, na rozdiel od nej aspoň dávajú nejaký zmysel a neprotirečia si. S výberom hlavného, siláckeho predstaviteľa som nemal problém, na rozdiel od katastrofálne zvädnutej Traci Lords ako najkrajšej ženy planéty - hoci nutno povedať, že to platí, keďže žiadna iná sa tam neobjavila. ___ Celkove je to pre mňa (za ten peniaz a s výnimkou neznesiteľného záverečného súboja) relatívne schopná adaptácia klasického, hoci nesmierne stupídneho románu, určite záživnejšia než predloha - a človek pri nej nezabije toľko času... ()

Rodriguez 

všechny recenze uživatele

Nějak mě "stáje" firmy Asylum utvrzují v tom, že dělají perverzně nechutné filmy, aby člověk, který se na ně dívá poblil. Stejný pocit jsem měl i u TROMY, ale ta ty dobytčárny umí hůmorně prodat i když je film sebebrakovější! 15% s bídou za ten nápad, efekty komentovat nebudu a o zbytku filmu si udělejte obrázek, až si ho pustíte. Přeji hezkou podívanou :-D ()

Galerie (8)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama