V roce 2194 začne na Zemi invaze mimozemského národa Gamilionů. Lidstvo se usilovně brání ale jejich armáda je poražena a veškerá populace téměř vyhubena. O pět let později je povrch planety zamořen radiací a ti co přežili se skrývají pod zemí. Jedním z nich je i bývalý špičkový pilot Susumu Kodai. Jednoho dne při prozkoumáváni povrchu blízko něj přistane záhadný objekt. Ukáže se, že je to komunikační kapsule z planety Iscandar vzdálené od Země 148 000 světelných let. Na té se podle všeho nachází zařízeni schopné odstranit radiaci. Obranné jednotky Země připraví vesmírnou loď Yamato a vybaví ji novým motorem postaveným podle plánu z kapsule. Kodai se vrátí k jednotce a stane se kapitánem Yamato. S osudem Země ve svých rukou se posádka lodi vydává na vzdálený Iscandar. Mají jeden rok, než radiace zcela pohltí Zemi a zabije zbývající lidstvo. (Raztubyl)

torn666

...ja som mal chut ked tu citam niektore tie komentare poslat par ludi do prd..e. No OK, nie kazdy ma prehlad aj o anime a tak s chladnejsou hlavou - pribehy hviezdneho bitevniku Yamato existuju ako anime seriasl i viacero anime celovecernych pokracovani, a myslim aj dake manga (nech zas nemachrujem to manga som si musel overit na google :-D). No ze existuje vela seri serialu a vela anime filmov som vedel uz davno predtym a marne som sa k nim snazil najs fansuby (zatial bohuzial niesu). Podcenovat akukolvek Japonsku produkciu ci hranu alebo anime a dokonca ich obvinit k vykradaniu niecoho tak na to bacha, (vinimky sa najdu - existuju napr. nie najlepsie hodnotena anime sequel-ka ku Teenage Mutant Ninja Turtles a pod.) no prave naopak mnoho povodnej Japonskej tvorby ja inspiracia ci dokonca priamo licencovany namet pre USA, Godzilla napadne asi kazdeho ale dost znamy je trebars Zapisnik Smrti - Desu Noto ktory je anime serial ako, tri hrane celovecerne filmy a teraz tocia amici svoju verziu. Battlestar Galactica (1978) je tiez stary serial, asi ako prvy Yamato (1974) ak uz ich porovnavame pretoze nova Galactica je predsa pokracivanie starych (ja som videl len povodny 1978 a novu, druhu seriu starej z roku 1980 som nevidel ale bola silne kritizovana takze som asi o nic neprisiel). Tak ku samotnemu filmu, co to mohlo by lepsie celkovo ale nemam vela vytok - zasluzil by si umna tak 4 no je to tu silne podnodnotene cize za 5 !!! ()

Luluk

Dobré japonské sci-fi.Perfektně udělané triky a dobré bojové střety,mísící se s naivními scénami,někdy až nepochopitelně přihlouplými.Do toho srandovní salutování ve stylu "A je to"Ale tohle to přesně jsou japonci a ať to vypadá divně,právě tohle je na nich tak nějak fascinující,aspoň pro mě. Tsutomu Yamazaki v roli kapitána nehybně sedícího v kapitánském křesle tak,že je člověk chvílemi překvapený,že je vůbec živý. Zvláštní,ale má to něco do sebe. ()

ehonzik

moc pekne zpracovany japonsky film, jen skoda ze se do nasich kin a televizi tezko dostane... ikdyz spousta lidi obvinuje film z vykradani BSG tak originalni anime Space Battleship Yamato je starsi nez BSG, sice jen o kousek ale je starsi :) ()

psot

naprosto neskutečný mix snad všech známých vesmírných scifi klasik. Zničená planeta ala Riddick, hledání naděje pro lidstvo ala Sunshine, cestování warpem ala Startrek, skorohmyzácké střílečky alá Vesmírná pěchota, vesmírné souboje stíhaček alá Battlestar Galactica a to vše v ukrutném tempu japonského "dabingu" mne nenechalo ani chvíli v klidu - od počátečního nadšení přes němý úžas až k naprostému duševnímu vyčerpání z tohoto kulturního šoku... Každopádně se mi to jako skalnímu fandovi SCI-FI prostě líbilo ... ()

Luke_00

Japonska vykradacka vseho mozneho a nejvic asi bsg. Nejvic me ovsem pobavil mobilni r2d2. Kdyby to melo o hodinu mene, mohlo to byt prijemne sci-fi. Takhle je to neskutecne natahovane a vsude pritomne japonske rvani a hrdinstvi mi znacne lezlo na nervy. Az vydaji zkracenou verzi rad dve hvezdy pridam (pokud se zvladnu znova na to podivat). Jeste jedna vec me ke konci nasrala, proc zjisti ze je nejake nepratelske plavidlo pobliz az poddle toho, ze je neco zasahne. To nikdo nekontroluje radar? ()

Mach Tom

Podobné filmy mám rád. Nebudu komentovat jestli film kopíruje tohle a nebo tamto, protože tento film je natočen podle Japonského animovaného seriálu, takže všechny níže zmíněné seriály či hry kopírují ten seriál. Samotné SCI-FI se nese v duchu tohoto seriálu a jediné co mě zamrzelo byl ten Kamikatze styl posádky lodi. Beru to tak že film co stál 12 milionů a vydělal 48 milionů je úspěšný film a jistě si 55% nezaslouží. ()

Festival sci-fi filmů

Festival sci-fi filmů