Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Smrtící milostný trojúhelník, který rozpoutá válku gangů... Filmografie legendárního herce Anthonyho Quinna (1915–2001) čítá pestrou škálu banditů, zločinců nebo mafiánů. V gangsterce Šéf je mrtvý se představil jako Don Angelo DiMorra, kmotr jedné ze tří mafiánských rodin, které svedou nelítostnou válku o vládu nad celým městem. Křehkou rovnováhou seskupení mafiánských rodin v jedné korporaci otřese nečekané úmrtí jednoho z jejích představitelů – Dona Paola Regalbuta. Podle dávných kriminálních tradic je proto svolána národní rada, aby vykázala důležité rozhodnutí založené na nestranném posouzení věci. Regalbutův výbušný syn Frankie (Robert Forster) podle názoru rady zatím není připravený převzít rodinný podnik, ale kmotr Don Angelo mu nabídne, že ho dočasně vezme pod svá křídla se slibem, že mu později nebude stát v cestě. Nové mocenské uspořádání ale vezme rychle zasvé, protože se oba osudově zamilují do stejné dívky. Série zrad, intrik a nedorozumění vyústí v krvavou válku gangů, ve hře je totiž lákavá kořist v podobě vlivu nad celým městem. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (32)

Han22 

všechny recenze uživatele

Říkal jsem si kolik vykrádaček Kmotra se asi objeví a hle první přišla hned rok poté. Fleischer to ustál celkem se ctí, ta spleť mafiánských vztahů je fajn, prostě jeden Don chce rozpoutat válku mezi dvěma skupinami a tak využije pipinu, co neumí udržet nohy u sebe a válka je na světě. A zejména v druhé půlce mají všechny ty vraždy či střílečky grády, zejména odpálení hotelu a následné palba z kanálů. Jen si člověk říká, co proboha dělá policie. A proč se všichni chovají jako pitomci, nepřemýšlí kdo za tím stojí a nikoho nenapadne zvednout telefon a promluvit si - jak se na konci ukáže, vše vyřešit byla otázka dvou minut. V první půlce navíc celkem nuda, podpořená tím, že kromě Quinna tam není jediný charismatický herec. Prostě hodnocení odpovídá známosti filmu tady... solidní průměr s plusy i minusy na 3*. ()

Bakemaster 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film je dělaný místy tak hodně po "kmotrovsku" až to bije do očí, lze to připsat datumu vzniku, film je jen o rok mladší než Kmotr. V té době muselo vzniknout hodně takových gangsterek. Jinak scénář je hodně slabý, postavy se chovají jak loutky bez mozku, nalétávají do léček jak pečení holubi do huby, to si místy divák musí plácat do čela. Ale na druhou stranu v něm najdeme pár dobrých fíglů, které stojí zato.Pro mě však lepší průměr. ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Mafiánka bez uměleckých ambicí, jaká to úleva! 1)  Po Kmotrovi, který se mi líbil - nelíbil zhruba stejně jako dead Don logicky vznikla celá řada apologetů, přiživujících se na oblíbenosti žánru. Nic nového ve věci filmů o mafiánech uvedené dílo nepřináší._____ 2)  Zaujali mě 32letý Robert Forster (následník Frank) a především 37letý přitažlivý Frederic Forrest (jeden z bratrů Tony Fargo)._____ 3)  Spoiler. Neodpustím si jednu poznámku ke scénáři. Don Angelo rozpoutává boj na život a na smrt proti Frankiemu, aniž si zjistí, jaký vlastně je protivníkův vztah k předmětu sporu? Jeho očividně unáhlená reakce, člověka, který velí významnému gangu a umí se skvěle chovat, je v přímém nepoměru ke zmiňovaným skutečnostem. Kdyby se s ním alespoň pokusil domluvit, ale on ne. No jo, kdyby se domluvili, pak by nebylo, o čem točit._____ 4)  Mimochodem, jak to, že šéfové (zde Don Angelo) jsou v podobných filmech vždy tak distingovaní? Kde se naučili zdvořilému chování? Při přestřelkách na ulici?_____ 5)  A tak pro mnohé diváky jedinou významnější atrakcí snímku je Topless Bottomless Bar._____ 6)  Výstižný koment: honajz**. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Očividná odpověď na o rok staršího Kmotra, obzvlášť tedy v závěru, kdy se mafiáni navzájem střílejí (vynikající scéna, vrchol filmu), podřezávají v holičských křeslech, nakládají do sudů a jinak rozverně likvidují. Tehdy také Šéf je mrtvý konečně nabere tempo. Do té doby totiž jde o velmi, veelmi, veeelmi pomalý film, v němž se sice stále něco děje, ale nedá se říct, že by to "něco" za něco stálo. Anthony Quinn ovšem nezklamává stejně jako hudba Jerryho Goldsmithe. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Gangsterské filmy byly vždy docela oblíbené. Hlavně ty, které popisovaly 30. léta. To se rozhodli tvůrci změnit a zasadili snímek do tehdejšího současna. Jde o válku, protože jde o ženu. Jenže po úvodní nudě, kdy si jednotliví doni potřásají rukama a nešetří se úsměvy, začne boj, který už známe z jiných filmů, často i později natočených. Hodně mrtvých, krve a na konci stejně nejsou žádní vítězové. Jenže od chvíle, kdy si mafiáni sundávají rukavice začne jedna dlouhá přestřelka občas přerušená nějakou tou konverzací čí únosem. Mění se jen místa a lidé. ()

Galerie (27)

Reklama

Reklama