Skauťáci

(amatérský film)
Česko, 2010, 104 min

Dva hlavní hrdinové (Pavel Štejfa, Jan Werich) jsou teenageři, kteří se poflakují a nemají co na práci. Jeden z nich se zamiluje do krásné holky - skautky. Začíná boj o získání její přízně. To hlavní hrdiny motivuje ke vstupu do skautského oddílu a absolvování letního tábora. (Harapes)

Lúca

Jedná se o vyloženě amatérský film, což se odráží ve střihu a místy pokulhávajícím zvuku. Musím ale nechat, že příběh je na poměry slušně zpracovaný a film mě celkově docela pěkně překvapil. ()

pankotchka

Kamióny, letadla, horolezci, skok padákem...je tam prostě všechno. Správný akční nářez jak má být! Nechybějí však ani chvíle romantiky a vtipu. Jen málo koček. ()

Ggrievous

Nikdy jsem snad neviděl lepší amatérský film délky normálního celovečerního filmu. Příběhově naprosto skvělé, navíc když v tom člověk vidí vlastní zkušenosti, zážitky, pak si to užije mnohem víc. ()

• Amatérský film měl minimální náklady, 5 tisíc Kč. Tuto částku věnovalo tvůrcům filmu město Turnov. (Yardak)
  • Snímek se natáčel čtyři roky. (Harapes)
  • Jedná se o amatérský film, všichni tvůrci pracovali na filmu bez nároku na honorář. (Harapes)