The Raven

Antonio Perez

Hudba:

Angelo Milli

Antonio Perez

Los Angeles nedaleké budoucnosti. Chris "The Raven" Black se jeví jako obyčejný mladý muž. Vládne však mocnými nadpřirozenými silami, které jsou trnem v oku vládnoucí sféře. Jednoho rána se Chris probouzí do dne, kdy bude muset bojovat útěkem o holý život, neboť byl vystopován vládními roboty, kteří mají za úkol ho zneškodnit za jakoukoli cenu. Chrisovi nezbývá než spolehnout se na své schopnosti a pokusit se o zběsilý útěk plný akce a efektních honiček. (-Ravee-)

korbitch22

Vizuálně pěkně natočené nic.Nulová snaha režiséra cokoliv říct, mimo to..... ,,viděl jsem District 9, Minority Report a Robocopa, kouřením turistů jsem si vidělal 5 tisíc dolarů a ty narval do 6. minutového běhaní jenoho zavšiveného Peruancé po Los Angeles, kde po něm střílí za ty prachy celkem "slušné" policejní robo stíhačky.Kromě toho, že to dobře vypadá, je to nula s velkým N a tomuhle režisérovi bych nedal v Hollywoodu šanci točit ani porno s Carmen Luvanou, natož velkolepý Cockbuster s Žerárdem.35%. ()

Stanislaus

Být vyjímečný, nebo nějak vybočovat z řady stejných lidí se mnohdy nevyplácelo a tací "mimobočkové" nemají od ostatních pokoj a mohou být pronásledováni. Hlavní hrdina tohoto kraťasu je vyjímečný, což se však bohužel nedá říci o filmu samotném. A ještě ten konec! Ještěže z toho nevzešel celovečerák. ()

corpsy

Schopnosť ukázať svoje umelecké sklony, v tomto prípade určite neminula cieľ. Krátkometrážny snímok zceluje množstvo sci-fi motívov do 6 minútovej dĺžky, ale zabúda na niečo. Je to celistvosť. Nieje tu ani začiatok a ani koniec. Je to vytrhnuté z konceptu. ()

PauloZ

Tak tohle není vůbec špatný kraťásek a věřím, že podobně jako v případě District 9, z toho může vzniknout velice obstojný celovečerák. Za 5000 doláčů je to efektní a velmi dobře zvládnuté představení se Ricarda de Montreuiliho. ()

Wysch

Vizuálně poměrně slušný kraťas, dost si beroucí z Alive in Joburg, překonaný ovšem nejen Blomkampovým dílem, ale i uruguayskou podívanou v podobě panického útoku. I když se nám tu vizuál snaží podstrčit myšlenku a ukázku nějaké totalitní společnosti, v níž po ulicích NIKDO nechodí (fakt jsem si toho všiml jen já, že v LA je prázdno?) a jediný, kdo studeným městem Andělů prochází, je utíkající Raven, kterého poletuchy a pochoduchy policejního teroru vždycky najdou, pohrozí mu, vystřelí, on vyjde, blejskne očima a poletuchu zničí a zase uteče a ony ho stroje potom najdou a tak dál se to opakuje třikrát a vlastně nic ve fimu není. Raven má potenciál na celovečerák, ale mám takovej dojem, že až moc otevřeně se k němu hlásí. "Halo, halo, mám tady novýho Vyvolenýho, kterej rozdrtí totalitní společnost v Americe stejně jako Neo v Matrixu!!" Inspirace jak z páně Blomkampova Districtu, tak z totalitně vedených Osmdesátčtyřek, Brasilů, Vendettů nebo Matrixovsky strojově ignorujících lidi. Ee, vizuál to tady nezachrání, příběh je nulovej a nezajímavej a dohromady je vlastně zlodějem spousty věcí. A na takovejhle film bych do kina šel stejně rád jako na gay porno. Děkuji, nechci. ()

Popluh

Plytké, bez nápadu a děje a tradičně ohánějící se formulkou "na krátký amáterský filmeček super efekty". A to je zatraceně málo. ()

zipper111

Škoda, velká škoda. Myšlenku to mělo, potenciál taky, zpracování doopravdy hodně pěkné, ale vůbec se to nepovedlo! Naprosto nesmyslně chovající se policejní stroje i hlavní týpek Raven, naprosto směšně se opakující siutace najít-pohrozit-zvednout ruce-zasvítit očima-rozbít-utýct....a to prosím 3x za sebou. Já říkám: škoda.... ()

Tony.cs

Klasická prvotinka. Režie stylová a kamera přehledná. Efekty na horší úrovni, což se dalo čekat. Za málo peněz je holt málo muziky. Ale nápad ucházející. Uvidíme, co ten celovečerák ukáže. ()

Hamaradža

Nápady pekné ALE krásne ukradnuté z Dištriktu 9, Robocopa a verím tomu že aj ďalších filmov. :) O myšlienke sa moc nedá rosprávať, tá je mizerná ALE páči sa mi trend za málo peňazí veľa muziky ktorý navracia do filmu tú pôvodnú ideu, že dobrý film nerobí vysoký rozpočet ale talentovaný autor :) Fajn filmík :) 60% ()

Moena

Filmů a her s podobnou tématikou vzniká v poslední době celkem slušná řádka. Ale to je jen a jen dobře. Třeba nám to konečně docvakne a začneme dělat něco pro to, aby se z toho nestala skutečnost. ()

ilemas

Za ty peníze slušně natočený krátký film, dalo by se říct jako thriller k celovečeráku. Co mě ale vadí, že Havran má nadpřirozené schopnosti a tím pádem už to není čistokrevná sci-fi, ale zase pěkná blbost blížící se komiksu. ()

Crawler-D

Technicky dobré, ale nevím co, kdo, jak, kdy a proč. Natočit kraťas chce víc než schopnost vykrádat cizí náměty. Chce to minimálně nápad jak je spojit, aniž by člověk marně pátral po odpovědích na výše uvedené otázky. ()

C0r0ner

Mám jenom jednu jedinou výhradu. Bylo to kurva moc krátké. U krátkometrážního filmu by se to sice dalo očekávat, ale bohužel to byla taková paráda, že mi těch necelých pět minut zdaleka nestačilo a chtěl jsem víc. K tomu jsem postrádal pořádný příběh a zasazení do nějaké reality. Kéž by z toho byl celovečerní film, to by byla špička. 85% ()

Ice123

Děj je sice na nic, ale u krátkometrážních snímků mi to vůbec nevadí.... Ale kamera a speciální efekty jsou naprosto úžasný vzhledem k rozpočtu, který určitě nebyl nijak velký.... ()

Gerard Butler na útěku před roboty?

Gerard Butler na útěku před roboty?

19.05.2013

Chcete se prosadit v Hollywoodu? Stačí natočit parádní pětiminutový kraťas, který bude vypadat jak vytržený z drahého amerického blockbusteru, umístit jej na YouTube a získat zhruba půl milionu… (více)