Musíme si promluvit o Kevinovi

• Velká Británie We Need to Talk About Kevin (více)

Eva (Tilda Swintonová) se kvůli svému synovi vzdá nadějné kariéry, ale již brzy po porodu zjišťuje, že v jejich vztahu není něco v pořádku. Kevin (Ezra Miller) se od raného věku agresivně vymezuje vůči svému okolí a především vůči své matce a jeho nenávist v pubertě kulminuje v nejvyšším zločinu vraždy. Ani ve vězení jej však matka neopouští a vzájemný vztah plný nepochopení, zklamání, nenávisti… a lásky… tak pokračuje dál. (oficiální text distributora)

BoXBe

Paní režisérka budovala depresi poctivě, ale nějak opačně. Hlavní postava mi přišla směrem ke konci filmu nějak moc v pohodě na to, jak hezky si tvůrci pohráli se zvuky, ruchy, záběry a šumy, které měly navodit pocity absolutního duševního dna. Ale to sdělení, které jsem si tedy pochopil po svém, mi hlavu rozdrbalo. We need to talk about Kevin, ale o čem přesně vlastně? ()

filmharmony

extrémně silné a dobré... silové pole je neodmítnutelné... pro všechny za pět... hvězd... jen do nás... ať si své pokrytectví vystavíme na prádelník... odsuzování a posuzování je čertův nástroj... nejsem-li v kůži toho, kdo žije právě svůj život, tak nejlépe jak umí (no nekřeňme se, posuzování smrdí) odpouštějme, chápejme a buďme rádi za zrcadlo, které nám každá postava nastavuje... jsme totiž ze stejného materiálu... ()

Kolikokoli

Strašně moc jde vidět, že je to podle knihy, a že toho ve filmu hooodně chybí. Chyběl mi tam i postupný vývoj v Kevinově chování. Takhle byl od začátku do konce "zlej", takže tatínek tam vypadá jako hlupák, že to nevidí. Nevím. Ezru zbožňuju, ale asi je to podobně jako s Nicholsnem v Osvícení - už od prvního pohledu vypadá jako šílenec. ()

animaxis

Psychologicky brutální film, který zajistí, že stále máte pocit, že se směřuje k něčemu strašnému. Otázkou ale je, jestli to něco bylo skutečně nevyhnutelné a jestli se s tím nedalo něco udělat, než bylo příliš pozdě. Vše je tu ještě v dobrém slova smyslu nepříjemnější, když všechny události sledujeme z pohledu Kevinovi ztýrané matky a nemůžeme tím pádem vědět, co se přímo děje Kevinovi v hlavě. Celý film tak působí tíživě a chladně, což zajišťuje atmosféru plnou úzkosti. Herecky je to zvládnuté skvělě, konkrétně z Johna Reillyho sálá to správné nebezpečí. Až si říkám, jestli celý ten film vlastně nebyl jen o vzájemném nepochopení. ()

moviefilm

Je to tak medzi 4* a 5*, ale fakt, že ide o režijne a scenáristicky jeden z najlepšie natočených filmov tohto žánru ho povyšuje o hviezdičku vyššie. Skutočná učebnica žánru... FOOL AWARDS 1 nominácia: Hlavná herečka - Tilda Swinton. ()

smrt.ka

To, co předvádí Tilda Swinton je skutečně neskutečný. Velmi dobře natočený film - ve smyslu předání nějaké emoce, schopnosti dostat každého dovnitř, do příběhu. Záměrně jsem se snažila si od filmu nechávat patřičný odstup, ale nepodařilo se, a taky jsem byla po zásluze potrestána. Některé věci mi trocšku vadily, byly zde určité klišé, někdy jsem cítila, že tvůrci prostě moc řežou na pilu. Ale na druhé straně oceňuji formu, která sice nedá divákovi nic úplně zadarmo, ale posouvá tak film z žánrově a tématicky podobných filmů na vyšší laďku, a vytváří větší napětí. ()

eisha3

Tento snímek ve mně po zhlédnutí zanechal zvláštní směsici pocitů. Snad mě i na pár chvil donutil skepticky přemýšlet nad tím, zda si vůbec jednou založím vlastní rodinu. Na prvním místě bych chtěla vyzdvihnout naprosto excelentní herecký výkon Tildy Swinton. Především díky ní a díky jejímu typickému výrazu ve tváři byl pro mě snímek mnohem větším filmovým zážitkem. Dále mě hodně zaujala symbolika - červená barva byla jedním z ústředních motivů mnoha scén. V těchto chvílích se mi vždy nepříjemně svíral žaludek. Tvůrci si zároveň výborně „pohráli“ ve střižně – různé „flashbacky“, střídání minulosti, přítomnosti a něčeho mezi tím je chvílemi trošku zmatečné, avšak působivé. Čas (a také prostor) jakoby zde vůbec nehrál roli. Celkově hodnotím 4*, jelikož mi některé situace přišly moc vyhrocené. Tilda Swinton však u mě má 5*. ()

andrii

Z(a)tracené matčino objetí. Zdržte se slz, dojetí. Nechráněna, počala. Připravená půda pro střet. Osudové krevní pouto vynořené zpod hladiny pekelné. Rozbité zrcadlo mateřského citu. Rodičovská prestiž oněměla, stala se tmou, temnou slupkou, povinností, rutinou. Když mateřská láska ochoří, není naplno projevena, pokřiví se každý kousek duše, těla. Zdravím své tiché utrpení. Mrazivá muka se rozkoukávají. Za otisk genů platím i já. I já mám na rukou krev. Jsem vnitřně mrtvá, mimo mříže uvězněná. Chci s tebou mluvit, "dobrý synku" Keve a ptám se: PROČ? Matka a syn. Dva rivalové, dvě tvrdohlavé bytosti, co hlodají si navzájem v nitru, tonou v napětí, ve vzteku, podezírání. Stále mi unikáš, stále tě míjím. Oblékl jsi zhoubnou kápi. Jsi mi na obtíž. Podezíravý, nenávistný, syrově agresivní, výsměchem unášený. Není to hodné spící miminko, ten zlatý drobeček všemi vítán. Je tak jiný, v holé pravdě zavržený, s ďáblem v těle usmýkaný. Kdopak jsi? Chladný agresor smyslů zbavený, stinnou přítomností zapíraných emocí obklopený, uhrančivý démon s toulcem připravený, vystřelit šíp vražedný. Spáchal těžký zločin, jímž pozornost si vynutil, ale...je to pořád můj syn, upíjím vinu s ním. Můj jediný potomek, pro kterého tu jsem a dýchat budu v dobrém i zlém. Krev teče a já ji zachytím. Zajímavý komentář: Rebeca35 ()

Deyw

dobry drama..kluk spina zmrd a mama trpi za to co udelal a kde kdo ji dava na ulici prez drzku a nahaze barvy sracky hnuj na barak - presto nevime proc, ale po konci filmu to pochopime..ona vprdeli odrbana v depkach hnusna uzmoulana zivotem mimo - a taky pochopime proc..je to hodne hnusny, ale zaroven to ukazuje ze i kdyz je dite spina zmrd tak ho matka porad musi (nevim) mit rada a neco k nemu citi i kdyz provede cokoliv, nevim vole zkusit se do toho vzit bych nechtel..mazec..hlavne genialne receno - myslel sem ze to vim proc sem to udelal, ale nevim.. :D je to dobry..ezra i michael jackson hrajou naplno..ale plnou tomu caknout nemuzu, protoze je to proste moc utahany a par zbytecnych scen..kdyby to bylo o 20-30 kratsi tak ty vole! 4/5* za zmrda! ()

HorrFi

Už delší dobu mě žádnej film tak nedostal jako Musíme si promluvit o Kevinovi.. Tilda Swinton to zahrála tak dobře, až mi jí bylo celkem líto.. přiznam se, že před timhle filmem jsem neznal jméno Ezra Miller, ale teď si ho budu pamatovat hrozně dlouho, protože takhle vypadá dobře zahranej šílenec a psychopat.. hudba to ještě vylepšila a na konci jsem koukal s otevřenou hubou a nemohl popadnout dech.. ()

vesper001

„Žádný smysl to nemá a v tom je ten smysl.“ Film, který rozviklá vaši duševní rovnováhu jako odbržděný náklaďák, ale z odstupu těžko říct, co měl vlastně sdělit. Že psychopatem se člověk narodí a pokud ho neutopíte v peřince, můžete už jen čekat, až se lavina utrhne? Že mateřská láska je věčná a bezpodmínečná? Umělecké kvality jsou nepopiratelné, ať se díváme na střih, vizuální stránku i herecké výkony. Ale když se dodíváte, oklepete a husí kůže a děsivý pocit opadne, říkáte si, jestli jste se na to opravdu museli dívat. ()

Swansea

Naprosto skvěle natočená, brutálně znepokojivá až horrorově realistická studie genetické výbavy jednoho inteligentního, manipulativního, chorobně narcistického sociopata, která vede od chladné bezohlednosti, absence pocitu viny až k následnému finále.-----------Zlo jako účelový prostředek "Chci, aby si mě všimli." ()

Estrellita

Působivý a silný film, který má mnoho společného se snímkem "Přichází Satan" :) s tím rozdílem, že tohle je možné. Já osobně bych to "miloučké děťátko" vychovávala jiným stylem, ale každá žena má nejspíš vlastní náturu a vlastní názory na to, co si dítě smí a nesmí dovolit. Z tohohle filmu úplně sálala absolutní bezmoc matky (dítě prostě nemůžete odložit do útulku, přestože má povahu úplně zlou) a za to vděčíme výborné režii a hlavně perfektnímu hereckému výkonu Tildy Swinton. Konec nezklamal. 80% ()

Mr.Ripley

Herci na úkor veškerých psychických a fyzických sil podávají životní výkony, zatímco divák zažívá jeden z nejintenzivnějších filmových zážitků. Precizní technická stránka je jenom třešničkou na dortu. ()

arbitr

Film jsem si pustil, abych zjistil proč Tilda nedostala Zlatý glóbus a dokonce ani nominaci na Oskara. Tušil jsem, že to bude depka a taky že byla. Oba hlavní protagonisté se překonávali ve svých hereckých výkonech a i přes předpokládaný konec mě udrželi v napětí po celý film. Opravdu nevím jak se hodnotí ve filmové akademii herecké výkony, ale možná, že podle sympatií a protože tahle filmová máma moc sympatická nebyla, tak tu cenu dostane asi železná lady nebo MM. ()

Qitek

Nekonvenční drama, kterému vévodí především Swinton a musím přidat i velmi zajímavý střih, který může zpočátku iritovat, ale mě sednul přímo fantasticky a k tomu parádní kamera. Některé nepříjemné scény jsou podložené "happy" songy a já si celou dobu říkal, jestli to myslí vážně? Myslí. A tohle se opravdu povedlo. Vynikající drama, které sbírá v každém ohledu kladné body a to nejen díky geniální Swinton (formální stránka filmu je naprosto úchvatná). Depka. Nic než depka a zase depka. Vyjímečný zážitek!!! A rozhodně jeden ze tří nejlepších filmů roku 2011 (Drive, Shame). ()

Sonnik

Luxus! Něco takového už jsem dlouho neviděl. Hodně depresivní záležitost o matce vraha, kterou jsem Tildě věřil na 100%. Vina, stud, chmury, vztek, prostě všechno. Pro mě ta ženská patří mezi 3 TOP herečky současnosti. Hlavně se na to strašně skvěle dívá, protože to skvěle vypadá a každá scéna a její umístění nám má něco sdělit. Symbolismus tam vidí i takový kulturní barbar, jako jsem já. "Uncomfortable? With my own mother?" ()

Sfinkter

Těžké, nepochopitelné, nezávidění hodné. Co může být větším trestem pro rodiče, než naprostá zvrácenost jejich potomka. Předlohu jsem nečetl, ale určitě se do ni pustím. ()

Bílá velryba jako sci-fi thriller?

Bílá velryba jako sci-fi thriller?

07.10.2012

Nedávno jsme viděli klasiku Hermana Melvillea ve fantasy verzi a dopadlo to strašně (viz Věk draků). Sci-fi variace by ale mohla dopadnout lépe, protože režii si vezme na starost Lynne Ramsay (foto)… (více)

Natalie Portman tasí kolt a dekolt

Natalie Portman tasí kolt a dekolt

28.05.2012

Zahraje si totiž ve westernu Jane Got a Gun. Ten napsal Brian Duffield a přestože jeho údajně vynikající scénář rozpoutal v Hollywoodu rvačku a metání tučnými honoráři, nakonec skončil na „černém… (více)