Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Goa je rodné místo Ethana Mascarenhase (Hrithik Roshan), oblíbeného moderátora radiové show, do které se každý den snaží vnášet světlo, kouzlo a naději pochmurným duším mnoha posluchačů. Před čtrnácti lety se pyšnil titulem nejlepšího mága všech dob. To vše však do chvíle, než ho při jednom z jeho představení postihla nehoda, po níž se z něj stal quadruplegik, zcela odkázaný na pomoc druhých. Dva roky po úrazu se o něj začala starat krásná zdravotní sestra Sofia (Aishwarya Rai). Nejenže mu dává léky a stará se, tráví u něj dny i noci, svátky nesvátky, ale dává mu veškerý svůj čas, na úkor svého muže i snu mít děti. Pro Ethana je sluncem, on pro ni celým životem, ba jeho smyslem. Vraťme se však do přítomnosti. Život je výzva a ta se nikdy neohlíží zpět, hledí jen kupředu. Stejně jako Ethan. Snaží se bojovat. Ale co hlavně, snaží se žít a ukazovat směr i ostatním. Dlouhá léta plná optimismu bez zrnek trpkosti. Všechny však udiví, když znenadání podává žádost k nejvyššímu indickému soudu o euthanasii. (Ena.)

(více)

Recenze (16)

Aljak 

všechny recenze uživatele

Mám z toho veľmi zmiešané pocity. Na jednu stranu som s Ethanom súcitil a bolo mi ho ľúto, no na druhú stranu mi išiel svojim bipolárnym správaním na nervy. Obdivujem Sofiu, že sa mu dokázala takto oddať a 12 rokov ho obskakovať - o to väčšie sklamanie pre ňu muselo byť, keď sa jedného dňa Ethan rozhodol, že chce "odísť". Dilematická téma o eutanázii je rozhodne silnou dušou celého filmu, obzvlášť v konzervatívnej krajine ako je India. Naopak, tie kúzelné vetvy mi tu prišli nanajvýš zbytočné, rovnako ako aj postava nesympatického Omara. Koniec bol ... na môj vkus dosť podivný. Vlastne, celkovo som mal od tohto filmu vyššie očakávania. 2* ()

Lyncha 

všechny recenze uživatele

Trochu rozpruplná očekávání před sledováním filmu - nemám ráda Hrithika Roshana a nemám ráda filmy o postižených lidech (tedy ne, že bych proti nim něco měla, ale spíš proti tvůrcům většiny z těch filmů, protože při jejich sledování mívám pocit permanentního citového vydírání). Na druhou stranu mám ráda Aishwaryu Rai. Po shlédnutí musím říct, že jsem si opravila mínění o Hrithikovi a naprosto mě dostala nádherná hudba, pro indické filmy dost netypická, řekla bych. Hlavně díky ní ta čtvrtá hvězdička. Dokonce se ve fimu objevilo i pár překvapivých momentů z minulosti (nebudu dál napovídat) a celý film je zahalený takovým pohádkovým výtvarným závojem. Krásně se na to koukalo. ()

Reklama

Martin741 

všechny recenze uživatele

Jo, Indicke filmy zas kopiruju mensi, ale slavnejsi Hollywood. Konkretne ako pise uzivatel Niktorius, je to indicky rymejk US filmu Who´s Life is it anyway 1981. A podstatne slabsi rymejk, natiahnuty na 126 minut. Ciry priemer, navyse s europskymi kolonialnymi vplyvmi, takymito filmami by si reziser Sanjay Leela Bhansali meno vo filmovej brandzi nikdy neurobil, ne, ne . 60 % ()

Ramanam 

všechny recenze uživatele

Nádherný a přitom tuze smutný film s opravdu podařeným vizuálem, odkrývající nejpodstatnější téma, které se týká nás všech. Je to téma života a smrti s mnohými otázkami, na které je velmi těžké odpovědět bez vnitřního nahlédnutí do svého srdce. V tomto příběhu se rozvíjí téma dobrovolného odchodu ze světa a boje, jenž vede hlavní hrdina spolu se svými přáteli a milovanými, proti sice potřebné, ale často slepé soudní moci. Ti se sice ihned po doslechnutí mužova přání staví jasně proti, ale postupně zjištují, že milovat neznamená jen touhu někoho vlastnit a pro sebe uchovat, ale i nechat druhému svobodu jít dál. Skvělé herecké výkony a zpracování. Silný a vyjímečný film, který donutí přemýšlet a vtáhne nás do děje naprosto přirozeným způsobem prostého lidství. Jasný strop pěti hvězd. ()

Andrea1717 

všechny recenze uživatele

Veľmi zvláštny film, veľmi zvláštne natočený. Nebyť zopár náznakov modernej doby, kľudne by sa svojimi kulisami, kostýmami a desom mohol odohrávať pred sto rokmi niekde v cárskom Rusku. Toto mi totiž film svojim vzozrením evokuje a Aish sad o neho hodila na 100%. Neviem ale pochopiť prečo má s podobnými rolami počarované Hrithik, mentálne zaostalý, slepec, paraplegik, zabudla som na niečo? Ale vráťme sa k tomu, že film je zvláštny. Nie je to však jeho námetom, ten nie je ničím výnimočný, skôr ani náhodou. To obsadenie, réžia, kostýmy kulisy z neho robia niečo viac. Upútal, ale aj tak mám z neho nie dobré pocity, čo však u mňa vyplýva z toho, že takéto témy vôbec nemusím. Proste mi v tomto filme chýba zen zlomový bod "a teraz ste ho ale už naozaj nasrali". a preto sa začnú diať veci, nezačali sa.... ()

Galerie (70)

Zajímavosti (3)

Reklama

Reklama