Táto romantická komédia, v niektorých krajinách známa pod názvom The F Word, je adaptáciou divadelnej hry T. J. Dawea a Michaela Rinaldiho "Toothpaste and Cigars". Čo keby muž stretol zadanú ženu a pocítil by k nej lásku na prvý pohľad? Mal by jej o tom povedať? Túto dilemu sa snaží vyriešiť Wallace (Daniel Radcliffe). Žije v Toronte, nedokončil vysokú školu a ani v práci nie je šťastný. Chantry (Zoe Kazan) naopak už má zariadený život s úspešným Benom (Rafe Spall) a pracuje na svojej kariére. Wallace chce zistiť, či by mal u Chantry šancu. Otázku, ako si ju získať, konzultuje so svojím kamarátom Allanom (Adam Driver), ktorý je zároveň Chantryným bratrancom (farfalla)

heyda

Pěkný romantický filmeček, na kterým bych vyzdvihl moji oblíbenkyni Zoe Kazan a také pěkné zpracování. Naopak bych trochu zkritizoval Radcliffa, kterýmu tato role moc nesedla. Druhou hvězdičku pak snižuju za scénář. Jako na vysoké škole se pohybuju už nějakých 6 let a neznám nikoho, kdo by se bavil takovým způsobem jako tomu bylo ve filmu. Myslím, že to bylo přehnaný. Ale co se atmosféry a pocitů týče, tak to vlastně funguje velmi dobře. Silné 3 hvězdy :))) ()

campix

Zase jsem po delší době objevil kvalitní a zajímavou indie romantickou komedii. V hlavních rolích Harry Potter a "hvězda" indie romantických komedií Zoe Kazan, takže docela super záležitost. What if je hodně příjemná, nenásilná a zajímavá podívaná. V rámci žánru jedno z toho lepšího. Nedá se jinak než doporučit. ()

cheyene

Občas některé vtipy hraničí s lehkou mentální retardací a trapností, avšak celkově tato romantická komedie působí příjemným dojmem, dobře se sleduje a příjemně se u ní relaxuje. Potěší Radcliffe (Harry Pottera jsem naštěstí neviděl, takže jsem neměl důvod v něm vidět tuto postavu více než úvodních snad 10 minut) a Zoe Kazan. ()

Lacike

Len 2 hviezdičky nedávam za kvality filmu, ale za to jak ma celá tá východzia situácia ohľadom milostného trojuholníku srala. Neviem či ona bola sebecká alebo naivná, že aj keď s niekym chodila, tak chcela mať kamaráta s ktorým si kedykoľvek o čomkoľvek pokecá. Celý čas som mal chuť ju prefackať. Jej frajer ma sral tým, že sa jej poriadne nevenoval a až na jeden rozhovor mu bolo jedno, že sa priatelí s nejakým evidentne nadržaným chlapom. No a najviac ma sral ten kamarát, ktorý celý čas jak chudáčik čakal, či ju konečne nezíska. Aj keď sa väčšinu času správam jak flegmatik, tak v jeho situácii by som miliónkrát vybuchol a vykričal, či má sakra o mňa záujem a keď nie, tak dovi dopo. Jediný kto ma bavil bol jej bratranec v podaní Adama Drivera. Jak som ho doteraz neznášal, tak odkedy som ho videl v Marriage Story, tak mi zrazu pripadá strašne charizmatický a v tomto filme má aj skvelé hlášky. Ale tá baba z terminátora mi aj tu pripadala jak babochlap. Výsledkom je taká mladícka vzťahová Allenovka s miestami šialenými komickými scénami u ktorých som si niekoľkokrát myslel, či sa nejedná o predstavy, jak boli prehnane nepravdepodobné a ústrednou zápletkou, ktorá sa mi nepáčila. 4/10. ()

Pajky3

Hned od prvních minut jsem měl z filmu stejně dobrý pocit jako z Perks of Being Wallflower a když se objevila skvělá scéna s Věcí, tak jsem si byl jistej, že se mi to bude opravdu líbit. Navíc jsem se dozvěděl, co vlastně bylo poslední jídlo Elvise Presleyho. Daniel Radcliffe dal okamžitě zapomenout na Harryho Pottera a Zoe Kazan byla taky zajímavá a sympatická. Tenhle žánr očividně svědčí hercům z Harryho Pottera (Perks - Emma Watson) a rozhodně svědčí i mě samotnému. Bavil jsem se, příjemně se mi na to koukalo a nebránil bych se tomu koukat na to znovu. ()

• Hneď na začiatku filmu, presnejšie v čase 00:01:58, si Daniel Radcliffe štrngne uzavretou fľašou piva (je jasne vidieť vrchnák od piva), no v zápätí je vidno, ako pije z otvorenej fľaše. (Marry94)
  • Scénář vznikl na motivy populární divadelní hry "Toothpaste" and Cigars od dvojice autorů T.J. Dawe a Michael Rinaldi. (Neffy)
  • Počas nakrúcania v Dubline strávil Daniel Radcliffe večer na párty s futbalistami Dublin Minor Gaelic v dome, v ktorom oslavovali víťazstvo na All-Ireland Minor Championship. Avšak ďalšie ráno bol na pľaci o ôsmej. (Mathew234)