Serving Up Richard

George Stobbart

Vcelku príjemné prekvapenie. Richard je unesený kanibalským párikom od susedov a je nútený prežívať v ich prispôsobenej miestnosti, kým príde na rad (resp. večeru), tak ako množstvo jeho predchodcov. Keď však jeho väzniteľ na niekoľko týždňov odíde, má jedinečnú šancu spracovať jeho manželku tak, aby sa dostal von. Lenže ako presvedčí ženu, ktorá žije vo svojom svete a verí, že jej muž je mocný šaman? Nič nebude také ľahké a čo mňa potešilo najviac - nebolo to predvídateľné a film si dokázal držať svoju zaujímavosť a napätie, hoci sa odohrával z 99% iba v 1 miestnosti a s 3 hercami. Mrazivé, nepríjemné psycho s dobre vygradovaným, depresívne pôsobiacim dejom, bravúrne zvládnutými postavami a štipkou odľahčujúceho čierneho humoru. ()

Ten Druhy

Celkom naslepo som sa pustil do pozerania tohto filmu, a hoci sa žiadny zázrak nekonal, moje očakávania boli spočiatku veľké. Začína to úplne bez expozície. Chlapík si príde kúpiť veterána, dvere garáže sa zavrú, je uväznený v zamrežovanej izbe pre hostí. Oveľa zaujímavejší ako on, sú jeho väznitelia, výstredný manželský pár - dvaja kanibali v civilizovanom svete. Potenciál antropológa, ktorý má kanibalské praktiky dobre naštudované, ani jeho neduživej poblednutej manželky Glórie (Susan Priver) zostanú trestuhodne nevyužité. Nečakajte preto nejaké torture porn na spôsob Mamky a taťky alebo Martýrov, toho je vo filme minimum. Viac ako akcie je tu dialógov, sľubný kanibalský horor sa skoro mení na neveľmi vydarenú čiernu komédiu. ()