Occupations

Dánsko, 2007, 3 min

Režie:

Lars von Trier

Lars von Trier

Krátký snímeček o tom, jak slušný návštěvník kina, udělí tomu nevychovanému velmi výživnou lekci společenského chování. (Korbitch)

ScarPoul

Vtipný kraťas, ktorý predstavuje režiséra Triera ako sofistikovaného muža, ktorý sa rád pozerá na svoje filmy a ktorý netoleruje vyrušovanie. Nie je to kupodivu žiadna šialená vyvražďovačka, ale morbídna scéna s vraždou mi príde trocha silená, až príliš rušivá pre celkový pokoj a atmosféru filmu. Ale na konci som sa poriadne uchechtol. ()

JohnCZ

Naprosto trefné. A to je důvod, proč do kina chodím hodně omezeně. Buďto chytnu stádo kopajících "malejch" harantů (měli by za sedačky nainstalovat nějaký kinetický bariéry) a nebo partu uhihňanejch blbejch teenek. Díky Larsi, velice upřímné vyznání! Opravdu jsem se nahlas zasmál! ()

Seabeast

S takhle ukecanými lidmi jsem se v kině zatím nesetkal. Ale popravdě, tohle bych rád udělal těm, co vám za zády kopou během promítání do sedačky! :-) Tento brutální Trierův kraťas je k vidění zde. ()

kaylin

Krátký film, kde Lars von Trier ukazuje, že má smysl pro pořádně drsný humor, ale co je ještě lepší, nebojí se pořádného gore. A to mu tady skvěle funguje. Je to sice jenom vtípek, který se ale dovede zapsat. Navíc myslím, že není těžké pochopit, proč se tak zachoval. ()

easaque

Také Trierovi došli nervy z otravněho souseda v sále, ale naštěstí byl na to připravený. Krátká chuťovka odpovídající jeho stylu, ale nepřekvapující takže jen za 3* [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Antabelus

Ani po delší době plné úvah a zkoumání vlastního nitra jsem nepřišel na to, proč se mi tento krátkometrážní snímek líbí. Možná proto, že tak dobře vím, o čem vlastně je; možná proto, že je prostě od Triera. Těžko říct, rozhodně mě nezklamal a od 3 minutového snímku jsem víc nečekal. ()

moviefilm

No ja vám neviem. Od Triera som sa pokúšal pozerať všeličo (z jeho celovečerných filmov), ale nikdy som to nedopozeral. Tu má k dispozícii len krátku dobu, ale vybláznil sa viac, ako dosť. V troch minútach sa prejavili všetky jeho úchylky a napriek tomu, že je to pomerne hnusné a nevkusné, netreba to brať veľmi vážne a pobavíte sa... ()

Estrellita

Tenhle filmek bych doporučovala ke shlédnutí Enšpíglovi - pro inspiraci, jak naložit s těma blbama v kině, kteří dovedou s jistotou sobě vlastní absolutně zkazit zážitek. 60% ()