Dům na konci ulice

• USA House at the End of the Street (více)

Tajemství čeká na své odhalení. Jennifer Lawrenceová v hlavní roli amerického hororu. Rozvedená Sarah (Elisabeth Shueová) se nastěhuje se sedmnáctiletou dcerou Elissou (Jennifer Lawrenceová) do domu na kraji lesa. Nejbližší obydlí na konci ulice má být prázdné po rodinné tragédii (dospívající dcera v něm zabila oba rodiče), ale Elissa zjistí, že tam žije bratr vražedkyně Ryan. Starostlivá Sarah okamžitě vidí v samotářském chlapci nebezpečí, ale přesto mezi Elissou a Ryanem přeskočí jiskra a vzniká náznak romantického vztahu. Tajemství domu na konci ulice, o němž nikdo nemá tušení, čeká na své odhalení... Snímek Dům na konci ulice (2011) vznikl podle námětu známého režiséra Jonathana Mostowa (mj. Ponorka U-571, Terminátor 3), ale hodně dluží především klasickému Hitchcockovu hororu Psycho. Představitelka Elissy Jennifer Lawrenceová (nar. 1990) už sice měla za sebou svoji průlomovou roli Ree, starající se o své sourozence, v nezávislém filmu Do morku kosti (uvedeném na MFF v Karlových Varech pod originálním titulem Winter's Bone), zasloužené postavení hvězdy jí však přinesl až následující snímek, divácký hit Hunger Games. Roli její matky vytvořila Elisabeth Shueová, známá především rolí prostitutky z dramatu Leaving Las Vegas (1995). (Česká televize)

tron

Najväčšími ťahákmi Domu na konci ulice sú Jennifer Lawrence, scenár naprataný twistami a temná atmosféra. Do budovy sa nasťahuje dcéra s matkou a oproti stojí starý dom s neblahou povesťou. Vraj v jeho ponurých útrobách nikto nebýva, ale poznáte to... V minulosti sa medzi jeho stenami odohrala strašná tragédia. Najviac mi na Dome na konci ulice prekážala zastaranosť, čo je trochu zvláštne, lebo námet napísal režisér Terminátora 3, čo nie je dokonalý film, ale v mnohých momentoch je príjemne osviežujúci. Keby som v titulkoch uvidel rok výroby 1986, nečudoval by som sa. Staromódnosť fakt bije do očí. Ironicky povedané: vyzdvihnúť musím predovšetkým „nečakané“ oživenie zastreleného zlosyna alebo len jeho omráčenie a ponechanie mu dýky v ruke (!). Tempo občas stagnuje a niektoré scény sú ozaj jedno obrovské klišé, ale ako celok ma to príjemne zaujalo. Solídna jednohubka, žánrovka. Diváci mali podobný názor, takže komorná snímka s rozpočtom ani nie 7 miliónov ich na celom svete trhla 40. ()

*CARNIFEX*

V poslednom dome na ulici sa stala strašná tragédia. Mladé dievča tam brutálne vyvraždilo svoju rodinu. Jediný kto prežil, bol jej brat, ktorý vtedy žil so svojou tetou v inom meste. Do neďalekého domu sa nasťahuje matka s dcérou, ktoré chcú začať nový život. Mladé dievča sa s opovrhovaným mladíkom väčšinou obyvateľstva malého mestečka, kvôli dávnej minulosti zbližuje viac ako by bolo treba. Má matka oprávnené obavy, alebo ju novobudovaný materinský inštinkt zbytočne mätie? Po celú dobu pocit na úrovni dvoch hviezd. Ale nakoľko sa s rozuzlením príbehu a záverom dosť slušne vyhrali (presne podľa môjho vkusu) - pridávam o jednu navyše. ()

gogo76

J. Lawrence sa slušne rozbehla, kráča z filmu do filmu a po Hunger games vstúpila do podobného žánru. Tento temnejší thriller alebo soft horor, vyberte si, neprináša nič nové, od dôb Hitchcockovho Psycha sme už toho videli dosť, preto neprekvapuje, že dej ani chovanie postáv nijako nevybočujú z žánru. Napriek tomu film dokáže zaujať a miestami udržať diváka v napätí a film zbehne pomerne rýchlo. Film v pôvodnom znení s titulkami a dobrým ozvučením mi vždy príde o málinko atraktívnejší, isté je, že v tv s dabingom to až také atraktívne nebude a film rýchlo zapadne medzi, síce zručné, ale predsa len priemerné thrillery. 60%. ()

Radko

Ak Ti pripadá nový sused ako osamelý čudák a navyše sa s ním spája temná minulosť rodiny (jeho sestra zavraždila oboch rodičov), nevadí. Tento film radí, že potom je je potrebné sa s ním bližšie zoznámiť a začať chodiť. Pri prvej príležitosti preňúrať dom, v ktorom žije osamelo. Inak by nebol thriller. Stokrát prevarený z nemenných thrillerových klišé. A "originálna pointa"? Norman Bates sa z nej musí v moteli obracať. Pár pozitív: civilná zápletka, uveriteľné herecké výkony. Napriek popisu žánru filmu v profile na čsfd, som priamo v deji žiaden horor ani mysteriózno nenašiel. ()

Riddick77

Ani moje milovaná Jennifer Lawrence nezachrání absolutně vykleštěný, slaboduchý a předvídatelný scénář. Prostě a jednoduše nepovedené po všech stránkách, klišé střídá klíšé a nad jednáním hlavních postav zůstává rozum stát. Nebál bych se to nazvat ztrátou času, jelikož podobných snímků vzniklo již habaděj. 4/10! ()

• V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 46. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj: ČSFD)

Hladové hry bourají statistiky

Hladové hry bourají statistiky

26.03.2012

To jsou opravdu pozoruhodná čísla. Adaptace bestselleru Hunger Games zlomila o víkendu hned několik rekordů. S odhadovanými tržbami kolem 155 milionů dolarů jde o nejúspěšnější březnovou premiéru… (více)