Není nad to pořádně si zafandit... Tři kolegové z projektové kanceláře Sekáč, Bariak a Drozd jsou vášnivými fotbalovými fanoušky. Tak vášnivými, že fotbal je pro ně přednější než práce nebo rodina. V posledním týdnu je smyslem jejich života získat vstupenky na nedělní zápas Československa s vrcholem fotbalového světa, s Brazílií. Kolegové jsou kvůli tomu ochotni podstoupit lecjaké útrapy. Mladík Drozd například před šéfem vyzkouší osvědčenou školní fintu s náhlou horečkou. Když se už podaří vstupenky sehnat, musí zase Sekáč řešit nenadálou domácí krizi: nedělní oslavu tchýniných narozenin. Zdá se, že utkání je pro naše tři kumpány zakleté. A to se ještě do věci nevložila policie… Satirickou komedii o fotbalových fanoušcích a výtržnících natočil v roce 1960 režisér Ján Lacko. Do hlavní role zaníceného fotbalového fandy Sekáče obsadil jednoho z nejpopulárnějších slovenských komiků té doby, Františka Dibarboru. (Česká televize)

Arsenal83

Absolútna špička medzi komédiami, u ktorej mi je ľúto len to, že sa ju ani po toľkých rokoch nikto nepokúsil kolorizovať. Inak čo situácia to gag, nejaký vtip a pritom všetko také prirodzené. Na humor im stačili bežné životné situácie. Hoci sa tento film časovo aj herecky prelína s Šťastie príde v nedeľu, tento je z nich lepší, hoci oba filmy sú klenotmi. A podobajú sa aj v niečom smutnom. V obidvoch hrala ústredná trojica a v obidvoch dvaja z troch ukončili život priskoro a dobrovoľne. Len Dibarbora žil, koľko mohol. ()

honajz2

Ale jo, je to docela pohodový film a těší mě, že do fotbalových fandů vyloženě neryje, protože ne všichni patří mezi hooligens a popravdě mám pocit, že jestli ústřední tři postavy byli hooligens svojí doby, tak v současnosti by třeba na Spartě byli nejnormálnější a nejdisciplinovanější fanoušci ze všech. Ne vše funguje dokonale, ale povedenější scény naštěstí převažují nad těmi nepovedenými. Akorát škoda nijakého závěru, který tomu sebral šanci na čtvrtou hvězdu, jelikož to gradovalo krapet do absurdna, ale jakoby to Lacko začal vnímat až úplně na konci a ta absurdita se mu v tom nelíbila, tak to prostě nějak nevýrazně zakončil. Jinak ale ano, bylo to celkem fajn. Silné 3* ()

NinadeL

Počínaje Poláčkovými Muži v offsidu bylo rozhodnuto o jedné z nejoblíbenějších národních vášní. Skalní v ofsajde směle navazují a dokazují, že téma fanouškovství je stále aktuální. Ján Lacko zde ukočíroval celé trio Dibarbora, Mrvečka, Garlatty a už jen za to by měl dostat metál. Pro další generaci tu budou Ženy v ofsajdu. ()

YURAyura

2/10 Hodne rozpacita komedia, ktera neni radoby tendencni, ale satyra na pomery v socialistickem Slovensku je z toho citit skoro v kazdem zaberu. Pele ve vyberu na Tehelnou poli vubec neni a z kombinace "pozivatin" vyvolavajici horucku dostane dotycny leda sanci videt, co zjedol k ranajkam. Ale zabery z autenticke cutane mi prisly daleko zajimavejsi nez to, co predvadeji nejen cesko-slovensti futbalisti dnes... ()

Anderton

Podobný pocit, ako z filmu Šťastie príde v nedeľu. Vďaka bohu za kinematografiu, vďaka ktorej si môžeme pozrieť Bratislavu z doby nedávno až dávno minulej. Fotky sa nehýbu, takže filmy sú preto vzácnejšie. Neodporúčam dnešným fanúšikom Slovana Bratislava, ktorí smutne prechádzajú popri zdevastovanom štadióne Tehelného poľa. Alebo odporúčam, nech sa pozrú krutej pravde prostredníctvom slávnej histórie štadióna priamo do očí. Rodina, ale aj futbal je základom štátu! Po rokoch to už tak nefunguje, nostalgia však áno, ale bohvieká sranda to vďaka totálne briblblému a nelogickému chovaniu ústrednej architektonickej trojky nie je. ()

• Vo filme môžeme vidieť, že rodina Sakáčová nemala chladničku, čo im spôsobuje nemalé problémy s uchovávaním jedál. V dobe natáčania filmu to nebola ešte tak bežná vec v domácnostiach, nakoľko chladnička v tej dobe stála 1790 Kčs a priemerná mzda v roku 1960 bola 1436 Kčs. (Raccoon.city)
  • Natáčalo sa v Bratislava, Plaveckom Podhradí a Stupave. (Raccoon.city)
  • Traja hlavní hrdinovia filmu sú na začiatku filmu na ligovom zápase, počas ktorého kričia "Dukla horí." V ročníku 1960–61, kedy sa film natáčal, hral s týmto pomenovaním v Československej prvej lige iba jeden klub, a to Dukla Praha. Vo filme môžeme vidieť aj výsledok zápasu, podľa ktorého by mal skončiť zápas 3:2 pre Slovan, ale v skutočnosti v tom ročníku vyhrala Dukla nad Slovanom v pomere 2:3. (Raccoon.city)