Strážce spravedlnosti

• Kanada Southern Justice (více)
Kanada / USA, (2011–2012), 19 h 30 min (Minutáž: 45–90 min)

Steven Seagal, J. Anthony Pena, Meghan Ory, Gil Bellows, Philip Cabrita, Byron Mann, Sarah Lind, Warren Christie, Adrian Holmes (více)

Série(2) / Epizody(15)

Elijah Kane (Steven Seagal) vedie tajnú policajnú jednotku, ktorá pôsobí v okolí Seattlu. Spoločne so svojou zástupkyňou Juliet a ďalšími troma členmi tímu – Masonom, Sarah, a Radnerom sa vydávajú do severozápadnej časti Spojených Štátov, aby sa stretli s nebezpečným zločincom. Bojujú s akoukoľvek kriminálnou aktivitou, ktorá sa v ich okolí objaví. Ich cieľ je jasný – dostať zločinca do rúk spravodlivosti. (TV Markíza)

darkreider odpad!

Hrúza! V čase môjho hodnotenia má tento crap 62 percent. 62!!! Neskutočné. Chcel som dať aspoň jednu hviezdu za Seagalov obojručný skill držania zbrane, ale ten film si to fakt nezaslúži. Herecké drevo na každej strane a to aj za kamerou. Akcia je stelesnenie tragédie a strih je už len posledný klinec do rakvy. Seagal nevyzerá dobre, jeho baculatosť je snáď ešte monstróznejšia než bola. Aspoň sa dá dívať na tie dve modelky, ktoré prvý krát držia v ruke kvér a je úžasné sledovať ako kĺbia beh so streľbou a pritom ešte čučia cez mieridlá. To už hraničí s paródiou, ale inak sa na tomto filme ani zasmiať nedá. Tri krát hrôza a kartón Ultra Fit and Slim pre Seagala! ()

Beky

Pilotní film není rozhodně žádným velkým lákadlem k dalším dílům této série. Protože opět je všechno laciné...ale aspoň, že se to neodehrává někde na Uralu, ale pěkně v zámoří. Samozřejmě fanoušky nejvíce bude zajímat akční stránka a souboje, takže hned pro začátek, souboje jsou opět sestříhané tragicky, prostě jak jsme bohužel zvyklí, ale občas Seagal je vidět a troufám si tvrdit, že tentokrát to byl on kdo lámal kosti a ne kameraman. Samotná akce jako střílení a výbuchy ( myslím, že tam žádný nebyl ) je typicky seriálová asi jako Walker, takže asi jako kdybyste vzali bezbolestnou a ta vám dělala díry o velikosti diaboly, v tomto směru opravdu není o co stát. Proč tedy ne odpad nebo nižší hodnocení, protože Seagal vypadá dobře, prostě mu to sekne a nejezdí tam varburgy:)!! Verdikt: Pokud se kariera Stevena bude odebírat tímto směrem, tak jedině dobře, pokud seriál bude mít úspěch, věřím pak, že i rozpočty na díly budou větší. Do filmu jedině malé role, ale hlavně né už žádná céčka, to raději nic. Klasických 40%. ()

Radiq

Hned v prvnim díle Seagal ukáže, jakej je to borec. Umí se mlátit, mluvit čínsky, být chytrej jak z CSI a tučnej jak kybl sádla. I když asi trochu shodil. Jinak je to takovej lepší Walker Texas Ranger. Křupání končetin už k Seagalovi taky tak nějak patří, takže to nemá jak překvapit. Všichni se chcou hrozně (nechat) mlátit a vyvolávají konflikty, až je to hrozně okaty. Nevim, obě série jsem sledoval jenom tak na pul oka, ale stačilo mi vnímat, že se tam pořád jenom střílí nebo mlátí a mezitim se řešilo, kdo koho podrazil a pro koho pracuje... a oni jako jakási tajná jednotka mužou všechno... No hlavně že se najde dycky dost pohůnků, kteří se rádi nechaj sejmout. A hlavně že v pozadí figuruje béčkovej záporák, kterej je většinou tajemnej nebo hodně zlej a dělá zly věci a zaslouží si, aby jim někdo pořádně naSeagal. No ten děj mě prostě nebral, takže než abych tady reptal, řeknu, že to točil babral, ale né že by mě zrovna nasral, prostě jenom trochu hovna kolem huby matlal... ()

tron

„Kto to skúša na fízlov, nedopadne dobre.“ V r. 2010 mala za sebou hviezda Nica, Nemilosrdnej spravodlivosti a Prepadnutia v Pacifiku, posledné záchvevy drobných comebackov (Lovec policajtov, Machete) a tony podozrivých, nízkorozpočtových, béčkarsko-céčkarských koprodukcií s Poľskom a Kanadou. A tak si povedala, že keď jej teplé miesto nedohodí kvalitný hollywoodsky producent, pokúsi sa ho nájsť sama. Experimentom. Nie síce až takým, akým bola reality show Steven Seagal – Muž zákona, ale ani kriminálny seriál, v ktorom by mal pod palcom policajné komando, by nemusel byť od veci! Rozhodol sa v ňom stvárniť hlavnú rolu ("prekvapivo") a produkovať ho (a sem-tam písať scenáre). Pomohol mu s tým verný (a riadne neschopný) kamoš Keoni Waxman (s ktorým splodil nevydareného Ochrancu). Poloha mentora Seagalovi prekvapivo sadla. Bohužiaľ zvyšok kastingu je prehliadkou nudných modelov a modeliek (a čo sa týka slávnych hosťujúcich mien, vzhľadom na béčkarskú produkciu sa to zaseklo u kalibrov ako Gill Bellows a Lochlyn Munro). Scenáre sú jedným slovom príšerné. To by nevadilo. Vadí, že zlyháva akcia, ktorá je nepozerateľná, vyložene smiešna a na nízkej úrovni. Aj ľubovoľná akčná scéna z NCIS oproti tomuto pôsobí ako od Bruckheimera. Steven síce občas vystúpi z auta a začne s pokusmi o rozdávanie úderov a kopancov, ale stvára tam také veci, že mal radšej zostať sedieť za volantom. Páči sa mi, ako drží strelné zbrane. Seagal proste tieto veci proste ovláda a na rozdiel od mnohých akčných borcov im rozumie. To ale nestačí, lebo dobré držanie zbrane akčnú scénu ešte akčnou scénou nerobí. Na Slovensku samozrejme s brutálnym dabingom masívne ležérneho Joža Vajdu („Nemám z toho dobrý pocit. Poviem ti, aký pocit z toho mám. Veľmi, veľmi zlý.“). ()

borec999

Seagal to skúsil v seriálovom svete, no ani tu kariéru znova nenakopol, čo asi už nikoho neprekvapí. Seriál sám o sebe, je taká priemerná béčkovina, v ktorom je Steven veliteľom tímu vyšetrujúcim rôzne kriminálne prípady. Akcie je pomenej (aj keď jej kvalita nie je úplne zlá) a keď je "najhoršie" tak sa do akcie zapojí aj samotný Seagal. I keď je pravda, že sa moc nepretrhne a väčšinou si vystačí len so zbraňou. V 90tych rokoch, keď mal Steven o 20 rokov a 50 kíl menej by to možno skončilo ako kultový béčkový akčňák, dnes ide skôr o miernu zbytočnosť, ktorá je síce sledovateľná bez väčších ťažkostí ale veľa fanúšikov si nenájde. Na hrane medzi 2*  3*. 45% ()

• Pracovní název seriálu byl "True Justice". (ssfan)
  • Natáčeno ve Vancouveru v Kanadě od července do prosince 2010. (ssfan)