Americké drama, které vychází z krátkometrážního oscarového dokumentu a napsal ho scenárista úspěšného filmu Philadelphia, je inspirované skutečným milostným příběhem Laurel Hesterové (Julianne Moore) a Stacie Andreeové (Ellen Page) a jejich bojem za spravedlnost. Když se vyznamenaná policejní detektivka Laurel z New Jersey dozví, že má rakovinu, chce nechat převést těžce vydřenou vdovskou penzi na svou registrovanou partnerku Stacie. Úředníci se však spiknou, aby jí v tom zabránili. Neústupný detektiv Dane Wells (Michael Shannon) a aktivista Steven Goldstein (Steve Carell) spojí své síly na Laurelinu obranu a sjednotí policejní důstojníky i běžné občany, aby podpořili jejich boj za rovnoprávnost. (HBO Europe)

Aljak

Nič v zlom, ale táto homosexuálna agitácia ma až tak veru nebrala. Áno, Julianne a Ellen boli výborné, a pointa filmu podľa skutočných udalosti bola v podstate veľmi kvalitná a v mnohých ohľadoch dojemná. Čo bolo na tom priam neznesiteľné, tak to bol Steve Carell, ktorý hral toho pošahaného aktivistu. Inak, dúfam že po tom ako sa Ellen Page priznala so svojou lesbickou orientáciou, tak už nebude vystupovať výlučne v takýchto úlohách - to by bola veru obrovská škoda... ()

Fiftis

Krásny príklad toho, ako šialení liberáli, homosexuáli, židia a úchyláci idú za svojimi cieľmi doslova cez mŕtvoly. V tomto prípade zneužijú jednu umierajúcu lezbu, ktorá chce len aby jej lezbická milenka získala po jej smrti dom. A takouto salámovou pomalou metódou sa pomaly dopracujeme až k tolerancií pedofilov a zoofilov. Budem sa dlho snažiť znova vnímať obľúbenú Julianne Moore, ako normálnu herečku a nie pedofilnú lezbu. Neviem sa dočkať liberálneho sveta, kedy si budem môcť vziať za manželku aj radiátor alebo mikrovlnku. Táto nechutná snímka nieje ani cťou úbohej umierajúcej ženy, pretože jej bolesť a pohreb obsahoval dokopy asi 5 minút, zato homosexuálny žid Steve Carell sa pomaly počas filmu stal hlavnou hviezdou, ktorá si splnila svoj sen - a to že v Amerike povolili homosexuálne svadby a adopcie detí. ()

Martin741

Mno jo , homopropaganda zas jede naplno, dve zenske sa oddali zbuznelej homoromantike a z toho 1 lesbaba ma rakovinu, druha sa z toho rovno zosrala, pochcala a je strasne nestastna. Potom ty klasicke kecy ako uzavretie registrovaneho partnerstva, ziadaju rovnost v pristupe a rovnopravnost. Este ako k lesbabam mam ambivalentny vztah, pokial nestrkaju prsteky do mojich intimnych zon, tak necham ich nekonfliktne sa starat o ich vlastne telesne otvory- jo a kym lesbaby ziju v celibate, tak mi nijak nevadia. Horsie je to potom, ked uz rozjedu ten svoj seksualny zivot. .... s tym mam problem, respektive to povazujem za uchylne a zvratene. Najviac ma dostalo odvolavanie sa na Jezisa Krista, ktory na temu zbuznelej homoromantiky nepovedal nic ... aspon podla tohoto filmu : 15 % ()

dobytek

Svýho času jsem měl Julianne Moore docela rád, ale v poslední době mi nějak začíná lézt na nervy. Ale to bude asi tim, že hraje v samejch blbejch filmech. Svýho času se mi docela líbila Ellen Page, ale tady vypadá jako školou povinný chlapec. Steve Carell mi taky svýho času připadal vtipnej, ale tady jsem měl chuť trefit ho do držky cihlou. Jedinej sympaťák byl Michael Shannon. Jinak mě fakt pobavilo, že někde v USA trvá největšímu frikulínovi přehodit 4 kola na autě 8 minut. A to má ještě navíc auto už zvednutý na heveru a k dispozici pneumatickou utahovačku. To bych za těch 8 minut stačil ještě sežrat svačinu a dojít si na hajzl. Jinak film je takovej jakože depresivní, ale nějak mě to nebavilo. To můžu příště třeba radši 2 hodiny poslouchat písničky od Lany del Rey a pak si podřezat žíly. ()

Hanys_

Dost vadilo, že už zase umírá Julianne Moore, dále Ellen Page je největší castingový fail za hodně dlouho (kdo si počká na fotky u závěrečných titulků, rozhodně neuvidí drobňoučkou Stacie, ale pořádný kus ženské), a fakt, že se v roli gay-žida aktivisty měl původně objevit Galifianikis..co dodat. Z důchodu prostě povolali scénaristu Philadelpie, ať jim ze zajímavého příběhu udělá další citovou ždímačku. Navíc kdo čekal po parádním Rande na jednu noc, s čím kdy konečně zase příjde Sollett, tak tady to má. ()

• Ve filmu se objevilo několik lidí, jejichž příběh se stal inspirací k filmu. A to Stacie Andree, Dane Wells a Steven Goldstein. Stacie můžete vidět na třetím setkání Freeholder, jak sedí v druhé řadě v pravé uličce, na sobě má černý svetr. Dane je vyšší z dua policistů, který převezme nádobu s popelem. Steven je k vidění na druhém setkání Freeholder, sedí vpravo v druhé řadě a drží červený praporek. (hansel97)

Po Obamovi za tajnými agenty

Po Obamovi za tajnými agenty

17.03.2014

Zach Galifianakis se proslavil rolí podivína Alana v Pařbě ve Vegas, v posledních dnech jej ale internetový lid vídá spíš jako moderátora komediální show Mezi dvěma kapradinami, ve které se nečekaně… (více)