Primal

Austrálie, 2010, 80 min

Příběh se odehrává ve vnitrozemí Austrálie, kde Anja (Zoe Tuckwell-Smith) a její přátelé, následují mladého studenta antropologie, Daceho (Wil Traval), který se snaží vypátrat 12.000 let staré kreslené obrazce. Vše vypadalo jako poklidný průzkumný výlet, než se Mel (Krew Boylan) rozhodla nahá okoupat v nedaleké kaluži stojaté vody. Dříve nadšená skupinka přátel, tak musí náhle bojovat o své přežití. Boj, který jim odkrývá tváří v tvář pradávné zlo, obydlující nedalekou horu. (mosnak)

pornogrind

Primal není určitě filmem, kterej by diváka dokázal posadit na prdel svojí originalitou. Má ale sympatickou stopáž, rychlej rozjezd a svoje tempo si udrží až dokonce. Což vidím jako největší a hlavní pozitiva filmu. Film má sice i ucházející atmosféru a najdou se tu i krvavější scény, ale nemůžu se ubránit pocitu, že se z toho dalo vytěžit daleko víc. Některý scény jsou hodně odfláklý. Primal mě určitě neurazil. Na jedno podívání je to OK, ale že bych si tenhle film pustil někdy v budoucnosti nebo, že bych ho někomu doporučil - nehrozí. Primal je jako jednohubka. Chutná, ale nezasití. Něco mezi 2-3 hvězdama. ()

misterz

Veľmi slušný horor a príjemné prekvapenie. Počas sledovania ma prenasledovala neodbytná myšlienka o tom, ako som rád, že nie som jedným z tých chudákov, čo poukazuje na naozaj hustú atmosféru, ktorú film dokázal navodiť. Všetko bolo okorenené celkom podarenými gore scénkami a dobrou muzikou. Jediné čo by som vytkol je nejaké to vysvetlenie pointy na záver, že odkiaľ sa tam to "ZLO" vlastne vzalo a čo je zač. A hlavný bubák čo žil v jaskyni bol akýsi čudný falus s chápadlami, čo pôsobilo srandovne a nie desivo, škoda. Preto uberám hviezdu. ()

kingik

Parta kamarádů jede do divočiny omrknout prastaré skalní malby. Na tomto místě jako by se zastavil čas a výskyt zdejší fauny a tajemný jeskyní tunel nasvědčují tomu, že s tímhle místem není něco v pořádku. Stačí jedno vykoupání v jezírku a ze sympatické blondýnky je rázem šavlozubá vřískající šeredka běhající stovku pod deset, metající dvoumetrové jumpy a kozelce a oplývající velkým apetitem na lidské masíčko. Blondýna od té chvíle vykazuje primitivní chování člověka prvobytně pospolné společnosti a zbytek party bude s ní mít co dělat, aby zůstal naživu a zpacifikoval ji. A nezůstane jen u jedné proměny. Originální scénář je velkým plusem poměrně zajímavého hororu z australské provincie. Režisér Josh Reed se jeví jako neotřelý příslib do budoucna po režijní stránce a scénář si nejen sám napsal, ale také si film sestříhal. Střih je chvílemi místy hektický, ale nejvíce pozitivní dojem sráží občasné přihlouplé nebo neschopné chování většiny postav a místy toporné herectví všech zúčastněných herců. Reed jakoby všechno neměl úplně perfektně pod kontrolou a to se podepisuje na tom, že některé hrůzu nahánějící scény působí komicky a tuhle nepříjemnou kaňku se nepodaří do konce filmu, až tak úplně vygumovat. Jenže film nasadí solidní tempo, předvídatelnost se na stupnici předvídatelnosti daří redukovat a napínavé scény se dostavují postupně, jak horor graduje do velmi zajímavého finále, které sklízí největší body na stupnici kvality. I přes některá zaváhání a nejasné momenty stran toho, co vlastně přeměnu způsobuje (voda, hmyz, nebo pijavice??), je to hororová pochoutka od protinožců s pěkně ironickou poslední scénou zakončenou nadávkou na p. Tohle v žádném jiném filmu neuvidíte. 80% ()

Kudly4

Těžká blbůstka, kde se skáče 10 metru vysoko a daleko. Trapné herecké výkony, trapnej obří penis v závěru, ten mě totálně oddělal. 2* za gore, které bylo sem tam dobré. ()

predators

Dejte šavlozubému lidskému zvířeti plyšáka a on vám za to ukousne několik prstů. Zdá se, že partička vysokoškoláků objevila inteligentnější tvory, než jsou oni sami. Nebo už jste snad slyšeli o oplodňovací hadici s vystřelovacími poutajícími chapadli? Ženské herecké výkony jsou na úrovni špatných uklízeček, jelikož ani pochodeň neumí držet, zato kloučci jsou hotoví kovbojové. Zamilovaní a poseroutkové. Jenže, když už na to přijde, tak nechutných scén je tu dost...a podle klokana je aspoň poznat, že je to v austrálii. 40% ()

PetrPan

Komentář obsahuje SPOILERY: Ten příběh byl naprosto famozní, to se asi nedá jen tak vymyslet: Takže máme tu asi mimozemského nebo prehistorického kokota (doslova), který přežívá v jeskyňce, jednou za čas udělá vírek v kaluži a nakazí přilehlé jezírko, když se v něm vykoupete, ať jste králík, brouk nebo člověk toho pešek bouchne a z vás se stane šavlozubá potvora, která je minimálně v broučím podání i pneumatikožravá, v králičím jen masožravá a v lidském uječená a lidožravá. Tento kokot pak ke svému přežití zřejmě potřebuje dolní poloviny těl klokanů a lidí, které mimotělně stráví a pak mu zřejmě vyrůstají liánovitá chapadla volně se potulující po celé jeskyni ( občas se zapletou i mezi sebou, neposedy), kokot je navíc velmi smilná potvora a tak některé oběti nemilosrdně ošukává samozřejmě za účelem zplození jiných malých kokotků, někdy však holkám hned nesundá kalhoty a tak maj šanci přežít.... A do toho všeho přijede skupinka zřejmě vysokoškolsky vzdělaných naprostých debilů, kteří si do divočiny vzali lékarničku a mačetu a velký hon může začít... ()

korbitch22

Naprostá tragédie.Přišlo mi to jako když scénář psal 15tiletý vyhulený "drsný" hoper, jelikož se dialogy skládají z kurev, čuráků, kokotů, je to samý do píče, do hajzlu a takhle se mluví celej film, nehledě na to, že zbytek dialogů je snůžka příšerných debilit.Herecký ansábl naprostá zoufalost, ani jeden z herců není sympatický, scénář z nich dělá nesnesitelný kokoty a jako bonus umí i "skvěle" hrát.Celej film sem se strašně tlemil, což mě zaráží teda jako u žánru horor, protože ti herci hráli normálně v luxusní pubertální komedii.Jak tam ta blondýnka kvičela jak podebraná frnda a do toho se kroutila jak Yemi zasaženej proudem, to sem myslel, že se smíchy asi pořežu.Celej film je o kontaktních fajtech se zmutovanou blondýnkou, ke který se přidá ještě zmutovanej body buildééér, kterej jí u žvance pak ještě docela komicky vošuká.Tvl jako drogama se na place určitě nešetřilo, když se vám jako pointa navíc na konci odkreje velký nadržený mix hodně mizerných digitálních efektů, popínavé rostliny a slimáka, šel jsem do kolen.Naprosto zoufalý film ve všech ohledech a jednu * dávám jen za to, že jsem se fakt něco natlemil a za toho kytaristu, kterej mocně hlásil..... zasraná příroda, zkurvený stromy, k čemu to je, podělanej mech, debilní tráva...kurva se poser pane větvičko :D 15%. ()

heyda

Vynikající zpracování, tedy skvělá hudba, skvělé triky a především velmi svižná kamera i střih, umožňují divákovi dostat se velmi rychle do děje, takže to je obrovské plus. S čím se ale nelze moc smířit je příběh. SPOILER: Kdyby byl celý příběh o starodávném viru, který zůstal v tamní vodě či se třeba přenášel u zvířat a ti vysokoškoláci by se postupně nakazili a začali se vraždit navzájem, tak bych pravděpodobně tasil maximum hvězdiček, protože ty proměny byly famózní. Jenže bohužel pointa byla úplně jiná. Tvůrci filmu si vymysleli jakousi prapodivnou stvůru s chapadly, která žije ve starodávné jeskyni a živí se masem. Ta stvůra má své ochránce, kteří ji živí a to jsou vlastně ti nakažení. Takový příběh já nemůžu tolerovat, protože je velmi béčkový. KONEC SPOILERU. Každopádně po hororové stránce je to velmi solidní kousek, který umí vyvolat velmi nepříjemné pocity. 60% ()

rollman1

Do filmu se mi moc nechtělo a když už jsem si ho pustil, tak po dokoukání jsem byl dost překvapen. Příběh je pěkný, leč není z nejoriginálnějších. Tady to chování postav už mě pěkně naštvalo. Chad byl takový debil, že i android ze Star Wars je proti němu učenec z Harvardu. Prostě ty jeho kecy byly na zabijačku. Na druhou stranu musím pochválit lekací scény, které mě osobně potěšili. Také je tu nějaké to gore, ale není tak obsáhle a prokucené. Verdikt ? Slušná podiváná, která potěší a nenudí. Film rychle odsejpá a tak divák nemusí při filmu číst časopisy. Jediné co vytýkám je logika chování postav. 65% ()

Pítrs85

Škoda pokaženého a navíc viditelně digitálního závěru (i když takové znásilnění se taky jen tak nevidí, že :), protože jinak je Primal víc než slušnej horor z lesního prostředí. Australáci zase jednou potvrdili, že točit horory oni fakt uměj. Film pěkně odsejpá, je akorát tak akční, nehrozí tu žádný okecávačky a vyvrhnutých vnitřností je tu taky tak akorát. Navíc parta mladejch lidí, co se s tím oním dostane do štyku, je vesměs banda sympošů- což se vždycky cení. "Cunt." ()

JASON_X

Už úvodní scéna z paleolitu dávala tušit, že se nebude jednat o žádné tuctové nízkorozpočtové béčko. A navíc od Australanů přece žádná tuctová béčka ani nehrozí, snad každé moje setkání s australským filmem bylo dosud nadprůměrně uspokojivé. A nebylo by tomu jinak ani tentokrát, nebýt dalšího debila za kamerou, vlastně s kamerou, s kamerou v ruce, ve schválně rozklepané ruce, 'cunt'... A je to velká škoda, protože Primal je originální, záživná a krvavá mutantská jízda, jejíž bizarní a odlehčený konec mi sice způsobil trochu rozpaky, ale pak jsem si řekl "a proč vlastně ne, když už šílenost, tak ať je pořádná". Ale kvůli skákajícímu obrazu už si ho bohužel nikdy znovu nepustím, takže pá pá, milý Primale. ()

Morholt

"Co?" "Co, co?" "Jsi fakt sexy, když mi motáš hlavu." :D Tohle a řada podobnejch hlášek, banda neoriginálních debilů a navrch bloncka, měnící se v australopitheca. Kokotina postavená na hlavu, ale mě se to nějakym zvrácenym způsobem tak trochu i líbilo. :D 30% ()

Caelos

Ze začátku to trochu nudí, ale když jsem se přes něj prokousal, začalo to odsýpat a byť vím, že si ten film takové hodnocení nezaslouží (tu digitální věc v jeskyni si mohli odpustit), nevidím důvod, proč nedat 4 hvězdy. Slušné. ()

6thSun

Obsahuje opravdu hnusný lekačky, který ale nejsou hnusný z podstaty strachu, ale díky brutálnímu ohulení volume s nepříjemně skřípajícími zvuky a jekotem vykastrovaný zombie-transky. Tuhle podlost tvůrcům ovšem nezazlívám, protože si byli evidentně vědomi, že jinak vystrašit neuměj. 35% ()

Terva

Nádherná malba a pěkně natočený časový posun o tisíce let. Když však přijedou obdivovatelé této malby, něco je z křoví napadne a pokouše. Což by nebylo nic tak světoborného, ale až ( jest - li ) uvidíte, co v té době dělá kamera, budete se asi divit. Kameraman totiž dostal něco jako epileptický záchvat a kamera tancuje tanec svatého Víta. Bohužel se tento faktor ve filmu několikrát opakuje. CITÁT - Možná jsem rozená oběť......... Když Smelly neboli Mel ( Krew Boylan ) začala jančit, řekl bych, že ty velké skoky jsou trochu přehnané. O kameře už ani nemluvím. Kamera kazí docela dobře rozjetý snímek. Dobrá dramatická stránka, pěkná hudba, námět dobrý a kdo má rád krev, ten si užije. Ve filmu zazní Todd Sparrow a to se songy Shapeless a Terrible things. ( In memoriam Simon Leadley 1956 - 2010 ) ()

ambron

Priemerný hororový zážitok. Jednu hviezdu dávam za jačiacu blondínu, jednu za zajaca a jednu za austrálsku prírodu. ()

Ten Druhy

Konečne niečo neočakávané a nepredvídateľné. Primal je horor, v ktorom je všetko iné ako sa spočiatku zdá a o prekvapenia v ňom nie je núdza. Je to atmosferický lesný horor o mutantoch a sučasne monster vyvražďovačka, ktorá má dokonca aj svoju final girl - utiahnuté dievča, ktorú by sme netipovali. Väčšina príbehu sa odohráva v noci, ale prostredie dostatočne osvetľujú fakle, takže je toho vidieť až dosť. Scény sú efekne spomaľované a zrýchlované, nechýba ani výraznejšie góre, kamera sa pomaly plazí nočným lesom a vzbudzuje strach, ktorý naháňajú aj zmutovaní výletníci. Ich priatelia, čo zostali ľuďmi majú vážnu dilemu: Treba ich zabiť alebo vyliečiť z nákazy? Navyše to, čo sa skrýva v jaskyni zostáva do posledných chvíľ strašným tajomstvom. Primal je evidentne nadpriemerný horor z Austrálie. ()

ConanVJ

Další z klasických vyvražďovacích horrorů. Příběh je o partě australských mlaďochů, kteří jedou zkoumat pravěké malby kdesi na skále uprostřed divočiny. Blonďatá dívčina se vykoupe v jezírku a nakazí se tam neznámým virem (nebo parazitem), který jí zanechá jen základní instinkty, "pěkný" zoubky a obrovsou sílu. Pak už je to jen o tom, kdo přežije její neustálé útoky, kolik poteče krve a ještě se tam ukáže malá potvůrka. Za mě 55% :) ()