Reklama

Reklama

Abraham Lincoln: Lovec upírů

  • USA Abraham Lincoln: Vampire Hunter (více)
Trailer 1

Odhalte skrytý život Abrahama Lincolna, jednoho z největších amerických prezidentů! Poznejte jeho skutečný příběh, který je plný krve, upířích zubů a nabroušených seker. Vizionářští tvůrci Tim Burton a Timur Bekmambetov nabízejí nový pohled na žánr upírských filmů a právě Abrahama Lincolna představují jako historicky největšího lovce neživých bytostí. Ve filmu, natočeném podle stejnojmenné knihy Setha Grahame-Smithe, odkrýváme dvě tváře jedné z největších postav amerických dějin, uznávaného prezidenta Spojených států amerických a zároveň neústupného lovce upírů. Jeho hnacím motorem je pomsta za smrt milující matky. Inteligentní a vzdělaná žena v malém Abrahamovi již od dětství formovala jeho celoživotní odpor k otroctví. Matčin vliv však neměl dlouhého trvání. Abraham byl svědkem jejího napadení upírem, na jehož následky zemřela. Chladnokrevnou a brutální vraždu má na svědomí netvor, ve kterém chlapec pozná místního podnikatele Jacka Bartise. Rozhodne se ho sprovodit ze světa, jenže bez přípravy málem sám za svůj smělý útok zaplatí životem. Naštěstí jej zachránil Henry Sturges, kultivovaný a charismatický lovec upírů, který vezme Abrahama do svého učení. Henry nemá pochopení pro Abrahamovu touhu po okamžité a bezhlavé pomstě. Naopak jej učí ovládnout vztek a nasměřovat vůli a vášeň nejen k boji s upíry, ale i pro dobro lidstva. Brzy si uvědomí, že existence upírů je v Americe úzce svázána s otrokářským Jihem, kde snadno nakupují černé otroky. Nikoliv na práci na plantážích, ale na jídlo. Konec otroctví by tedy představoval i ohrožení všech upírů. Abraham Lincoln se tak stává nejen mstitelem, ale i politikem bojujícím proti otrokářskému Jihu podporovanému mocnými upírskými vůdci. V jejich čele stojí krvelačný Adam, který je „v civilu“ významným politikem s aristokratickými kořeny. Ten se snaží Abrahama získat na svou stranu. Atmosféra je třaskavá, vše směřuje k velkému střetu Jihu a Severu. Na pozadí ale doutná jiná bitva, bitva lidí a upírů. A na straně zla nemůže Abraham Lincoln nepotkat i vraha své matky, Jacka Bartise. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (21)

Trailer 1

Recenze (775)

swamp 

všechny recenze uživatele

Neskutečná krávovina!!! Bekmambetov často sklouzává k vizuálně nevábnému kýči, ale u takového filmu to je prostě jedno. Já se potřeboval odreagovat a nepřemýšlet při tom - a toho se mi i dostalo, protože ve filmu pořád někdo skáče, seká, cení zuby apod. A když náhodou mluví, tak to stačí nevnímat. :D ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Aha, takže válku Severu proti Jihu vyhrála stříbrná vidlička... Tedy až takovou katastrofu jsem nečekal. Nápad sám o sobě není špatný, jenže to by se ho museli chopit buď Britové, anebo Češi na přelomu 60. a 70.let minulého století. Jako crazy komedie by to mohlo být dobré, jako vážně se tvářící akční bubákovina je to propadák. Děsivý vizuál, otřesné laciné efekty, mizerné herecké výkony (ale budiž, v daném žánru bych je odpustil) a kolísavé tempo mě nutí dát odpad. Nakonec jednu * za snahu, občasný, i když asi nechtěný, vtípek a stříkající digitální gejzíry krve (byť opravdová by byla lepší). Hnus! ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

,,UPÍŘI BYLI V NOVÉM SVĚTĚ PO STALETÍ. VRAŽDILI DOMORODÉ KMENY A PRVNÍ OSADNÍKY. ZANECHÁVAJÍ ZA SEBOU SMRT. SPADÁ TO NA NÁS, ABRAHAME. NA LOVCE. DRŽET ROVNOVÁHU, POSTARAT SE O TO, CO ZŮSTÁVÁ LIDSTVU....“ /// Manžel, právník, prezident a člověk, který bojoval proti temnotě. Narodil se …. (a kurva, teď si nejsu jistej, jestli ste připravení na pořádnej životopis…). Život 16týho prezidenta USA je podanej zábavnou formou a tak bude mít Steven (se svojí nudou) asi smolíka. Pravda, zpočátku jsem nechápal, proč tady mrskáte 2*. Jasně, ta neuvěřitelná ,,opravdová“ síla je fakt síla, a nechce se mi věřit, že by někdo dokázal setnout strom jednou ranou…., ale naštěstí to vyrovná fakt, že upíři existujou a Lincoln taky žil, páč já bych nemohl čumět na film plnej nesmyslnejch věcí. Frajer vrhnoucí koněm se nevidí každej den, ale postupně toho začínám mít tak nějak dost, i když většinou na těhle ujetinách ujíždím. Patetický kecy – no bóže. Barevný filtry, že Korejci šáhnou do trenek – super! Příběh? A kurva. Tady někomu během psaní kurevsky hráblo a ještě tím nakazil Timura (a jeho partu). Chlape, já miluju tvůj smysl pro akci, to fantastický vidění akčního světa, ale to co ve Wanted dávalo smysl, tady prostě nefunguje (tady bych si dovolil upozornit na ,,umírněnost“ Priesta). Film o chlápkovi co stvořil národ plnej svobodnejch lidí, tak udělal vrásky nejen fandům akce, ale zřejmě i Václavovi (neklesej na mysli kamaráde, trochu tu biografii pooprav, přidej zombíky a oslov Trošku…). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu, kterou v roce 2010 napsal Seth Grahame-Smith číst nebudu. 2.) Miluju, když chlápek chlápkem rozmlátí budovu. 3.) Páč Letec, F.L.Věk a Babička jsou nudný sračky. 4.) Thx za titule ,,-OverLord-“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ ne ()

Shadwell 

všechny recenze uživatele

V případě filmu Abraham Lincoln: Lovec upírů nelze než pojednat o filmových žánrech. Ty se dají dělit do dvou skupin. První zahrnuje postavy, lokace či kulisy, čili takový sémantický žánrový slovník společných znaků, která žánr utvářejí, jako třeba vesmírné lodě ve sci-fi nebo kovbojové ve westernu. Druhá skupina zahrnuje oproti tomu spíše emoce, které žánr navozuje, od veselosti přes sklíčenost až po strach. Sémantický přístup zdůrazňuje prostě stavební bloky žánru, zatímco emoční přístup dává přednost strukturám, do nichž jsou tyto bloky poskládané. Po většinu kinematografie bylo vše v nejlepším pořádku. Žánrový slovník totiž odpovídal dané emoci, jinak řečeno tragédie byly tragické a komedie komické. Pak kdosi objevil, že slovník dané emoci vlastně vůbec odpovídat nemusí a že se na tom dá dokonce postavit velký film jako Mash (válka a humor) nebo 2001 (sci-fi a vážnost). Udělat z komedie něco velmi tragického, jak to provedl Chaplin, nebo naopak dodat vážnost brakovým dobrodružným žánrům, kupř. Tenkrát na Západě, je skutečně jednou z cest k velkému filmu. Možná je to dokonce jediná cesta a jiná ani neexistuje. Zádrhel spočívá v tom, že dnešní doba, která doslova nahrává všelijakých žánrovým křížencům, mashupům a crossoverům, jde ještě dále a míchá mezi sebou i různé emoce a různé slovníky. U emocí to je v pořádku. Není problém smíchat třeba tragédii s komedií, na čemž stojí trademark mnohých českých filmů, nebo dokonce extrémní tragédii (horor) s extrémní komedií (výsměch), jak se to přihodilo v Chatě v lesích. Problém nastane, míchají-li se různé žánrové slovníky, příkladem budiž western a sci-fi v Kovbojích a vetřelcích, nebo seriozní historické drama s upírským béčkem v tomto případě. Zvlášť když se míchají 1:1, a nikoliv alespoň v nějakém proporčně vhodném poměru v duchu zlatého řezu, kde by jeden ze slovníků převážil na úkor druhého. Není pak divu, že v takových filmech hlubiny nevkusu a bezradnosti slaví své sváteční okamžiky a že ducha spíš urážejí, než osvěžují. ()

Sobis87 

všechny recenze uživatele

Z tohohle filmu mi v paměti uvízly dvě věci: 1) přemrštěná akční sekvence se splašeným stádem koní, která byla jistým způsobem "cool" a zábavná; 2) neskutečně přemrštěná závěrečná akční sekvence ve (na) vlaku, která už byla jen hrozně debilní a neskutečně nudná...a zbytek filmu nic než nevýrazná nuda. ()

Galerie (47)

Zajímavosti (19)

  • Když je Abraham (Benjamin Walker) během nočního lovu lapen prohnaným upírským lékárníkem, je za nohy mezi další zavěšen ve sklepení. Tam je pod něj podsunut lavor k zachycení skapávající krve. Ten ale v následujících okamžicích mizí, neboť po heroickém osvobození se Abraham zády nedopadá do jeho střepin, ale na holou zem. (Conspi)
  • Mary Todd Lincolnovou měla dle původnch záměrů ztvárnit Australanka Robin McLeavy. Ta se však rozhodla pro roli Nancy Hanks Lincolnové, matky Abrahama Lincolna (Benjamin Walker). (Conspi)

Související novinky

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Nejrychlejší superhrdina světa si momentálně užívá hodně seriálové slávy. Flash s tváří Granta Gustina je podobně populární jako Arrow (tihle dva se i pravidelně potkávají), už brzy nás ale čeká… (více)

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

To je rozhodně odvážná představa. Studio MGM se už nějakou dobu ohání plány natočit novou verzi Ben-Hura. Nepůjde však o remake slavného filmu z roku 1959 (těžko můžete překonat totální klasiku,… (více)

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

05.05.2013

Spisovatel Seth Grahame-Smith se loni pokusil dobýt Hollywood. Nedařilo se ale ani adaptaci jeho Abrahama Lincolna: Lovce upírů, ani Temným stínům, ke kterým napsal scénář. Přesto se chystá další… (více)

Novinková smršť ze stáje Marvelu

Novinková smršť ze stáje Marvelu

28.02.2013

Na naší planetě je momentálně málo tvůrců, jejichž příběhům by naslouchalo víc fanoušků, než těm, které vytvořil Stan Lee. A to zejména díky filmovým adaptacím, které vznikají nejen pod hlavičkou… (více)

Reklama

Reklama