Reklama

Reklama

Vrtěti ženou

  • Velká Británie Hysteria (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Mladý doktor Mortimer Granville, snažící se bojovat se zastaralými metodami používanými v medicíně na konci 19. století, se kvůli špatné lékařské péči a špíně na oddělení pohádá se svým šéfem ve Westminsterské nemocnici a opět se ocitá na dlažbě. Přestože mu jeho nejlepší přítel, syn jeho poručníků Edmund St.John-Smythe, nabízí peníze, začne si hledat nové místo. Nakonec nabídne své služby doktoru Robertu Dalrympleovi, který se specializuje na ženské nemoci, především na v tu dobu velice oblíbenou „hysterii“, kterou vykládá jako důsledek „přecitlivělé dělohy“ a vypracoval si i vlastní léčbu. Ta spočívá ve vaginální masáži, kterou si jeho pacientky – bohaté paničky, které jejich manželé zanedbávají – nesmírně chválí … Brzy do své „metody“ zaučí i Mortimera … Ten se seznamuje i s jeho dcerami, z nichž starší Charlotte pracuje v útulku pro potřebné a je to velice sebevědomá, moderní a vše nové propagující mladá žena. Naopak mladší Emily je poslušná dívka, vedená k práci v domácnosti, o níž její otec soudí, že se jednoho dne může stát výbornou manželkou nějakého lékaře. (TV Prima)

(více)

Videa (5)

Trailer

Recenze (579)

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Pááni, to je zase stupidní český název. K filmu snad jen tohle: Hysteria je až nečekaně milá, inteligentní a jemně vtipná podívaná plná kvalitních herců a hereček (nejlépe se mi dívalo na Maggii Gyllernhaal a Ruperta Everetta), která v žádném případě nepohoršuje, a o tom, o čem vypráví, vypráví s příjemným nadhledem. Světe div se, nevadila mi ani ta tuctově romantická zápletka a jakési morální ponaučení o pomáhání chudým. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Kdybych měl svoji drahou čtvrtinu vyprstit pokaždé, když je hysterická, do týdne to odserou karpální tunely. V historickém kontextu proto považuji vynález elektrického manžela za naprosto zásadní, ihned po migréně a na třetí místo bych dal asi kolo. Velice mě proto pobouřilo, že z tak závažné věci je někdo schopen splácat takovou dementní, romantickou sračku. Nebýt té nechutné, extrémní, exploitační vložky, putuje tohle bez mrknutí oka směr žumpa. Lidská stonožka mě nechala chladným, u Martyrs a Inside jsem se příjemně bavil, ovšem když jsem tady viděl, jak někdo rve prsty do jámy lvové šeredným anglickým důchodkyním, znechuceně jsem odvracel zrak a myslel na fialky. Ale stejně jsem ten přímořský stánek s uleželými krevetami na přímém slunci nemohl dostat z hlavy! To se fuckt nedalo! BRUTAL!! ()

Reklama

nascendi 

všechny recenze uživatele

Pri tomto filme som si okamžite spomenul na Irine Palm s rovesníčkou Marianne Faithfull. Ak chcel autor nakrútiť príbeh vzniku prvého vibrátora, stačilo mu nakrútiť 15 - 20 minútový dokument, ak komédiu, tak tam mal vsunúť množstvo vtipných situácií a keď romantický, tak mal nakrútiť o niečom inom. Mňa vlastne pobavil akurát ten "máslostroj", v toku času nahradený ceruzkovou batériou. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Český distribuční název zní poněkud z cesty, protože se slavným politickým dramatem Vrtěti psem nemá nic společného. V originále se film jmenuje Hysteria a o jejím „léčení“ na konci 19. století vypráví. Mladý a ambiciózní lékař, pro jehož nové vědecké postupy nemá na sklonku 19. století v Anglii žádná nemocnice pochopení, nastoupí praxi u doktora, který léčí ženskou hysterii zvláštním způsobem – drážděním klitorisu prsty. Tento starší doktor má také dvě dcery, z nichž jedna je sufražetka a bojuje za práva žen, kde a jak to jen jde. A mladý lékař má spolubydlícího, který vymyslí vibrátor. Snímek se jaksi snaží být vším, a není ničím. Není ani romantickou komedií (protože oba hlavní představitelé se během filmu setkají jen třikrát, navíc ona vypadá daleko starší než on, zkrátka k sobě nepasují), ani o komedii (přece jen vyprsťování starých anglických dam člověka moc vesele nenaladí), a nejvíce je asi o boji za práva žen (což je však téma dnes už tak provařené, že nepřináší nic nového). Navíc celé to má značně nelogický happy end, který vlastně ani nedořeší zasnoubení s druhou doktorovou dcerou, ani nenaznačí, že hysterie opravdu existuje (ve filmu se na konci tvrdí, že hysterie neexistuje) a co dál s vibrátory. Ty jsou zde představeny jen jako pomocník pro nudící se ženy, když manželé nejsou doma, nebo s nimi manželky nechtějí mít sex. ()

Dzeyna 

všechny recenze uživatele

Dle mého názoru hodně zajímavý nápad udělat film o vzniku vibrátoru. Co si budeme podívat, nebyl to úplný top, ale já jsem se bavila. Hugh Dancy a Maggie Gyllenhall podali opravdu skvělé výkony a nevytkla bych jim nic, hodně se vžili do svých rolí a že je neměli nudné. I když tam byl Rupert Everett jen zřídka, tak mě hodně zaujal a celá jeho role, charisma a podání jakým to zahrál mi sedla asi nejvíce ze všech účinkujících. Některé záběry nebyli příliš zábavné, ale většina byla, samozřejmě je to i risk pro režiséra natočit v takto lechtivém tématu ženy v důchodovém věku, jelikož to zrovna nikdo moc nevyhledává, bych řekla. Měla to být romantická komedie a myslím, že svůj účel splnila, bylo zde dostatek vtipu i té romantiky a nemám žádné větší výtky, ale aby to bylo úplně na vrcholu, tak by to muselo být pojatu trošku jinak a s větším oživením. ()

Galerie (112)

Zajímavosti (3)

  • Film je inspirován skutečnými událostmi okolo Dr. Joseph Mortimer Granville, který v roce 1880 patentoval první elektronický vibrátor. (R´Hell)
  • V 53. minutě uchopí dr. Granvill (Hugh Dancy) do ruky jakýsi motor, jenž "otáčí peřím". Při střihu se změní směr otáčení tohoto stroje. (Gmisiycs)
  • Tanya Wexler se prací na snímku vrátila k režii filmů po 10 letech. (R´Hell)

Reklama

Reklama