Epizody(8)

Dan9K

Ve druhé sérii se mnohem více znásobila negativa z první série, zejména ono opakování všeho. Ono, když člověk uvidí jeden díl, tak se to může zdát jako skvělý dokument, ale po zhlédnutí celé série se mi asi bude o tom spojování malých kousků kamenů do větších, které pak vytvoří celou Zemi, asi i zdát, protože to bylo fakt asi v úplně každém díle. A v každém díle byla několikrát položena řečnická otázka, zda může tedy vzniknout život i jinde než na Zemi. Celou sérií je protkáno intenzivní zaměření na život. Jakoby to bylo to jediné, co vesmír může nabídnout. Spíš je to to jediné, co diváky zajímá. Ale mě by zajímalo klidně i to, jak teda ty jednotlivé věci ve vesmíru fungují, když už se podle toho jmenuje celý seriál. ()

Evander

Série How the Universe Works se mi obecně líbí, proto ji hodnotím vysoko, ale vůči druhé sérii mám i několik výhrad. Zde už je opakování již řečeného opravdu až neúnosné. 5x nebo i 6x zopakovat stejnou větu za jeden 44 minutový díl je opravdu moc. Vím, že opakování je matka moudrosti, ale toto už je hodně za hranou. Audiovizuální stránka je úchvatná stejně jako v první sérii, komentáře více či méně zapálených vědců diváka jen více vtáhnou do děje a líbí se mi, ale co se mi nelíbí, je až fanatické zaměření druhé série na hledání života ve vesmíru. Řada úvah je čistá a ničím nepodložená demagogie plně srovnatelná s vírou v libovolného boha. Kdyby šlo o film, tuto poznámku bych si odpustil, ale How the Universe Works je dokument, proto nemohu. ()