Autorovi kontroverzných KIDS, newyorskému fotografovi Larrymu Clarkovi, zachutila sláva a tak sa ju snaží zopakovať s ešte väčšou dávkou sexuálnej otvorenosti. Zatiaľ čo v KIDS bol sex medzi deckami niečím, čo im ničilo životy, v Ken Parkovi už decká žiadne životy nemajú a sex je pre ne tým posledným, čo ich drží nad vodou. Ústrednými postavami sú mladý kalifornský skateboardista a jeho kamaráti, a veľkú rolu tu hrajú tiež rodičia a starí rodičia, ktorých vzťah k deťom (a naopak) je stredobodom sociálnej kritiky filmu. Vo filme sa prelínajú štyri individuálne príbehy, pričom zvraty v deji prichádzajú vo chvíľach, kedy by sme ich očakávali najmenej. Kameraman a spolurežisér filmu Ed Lachman zhŕňa jeho posolstvo do krátkej repliky: "Aj dospelí aj mladí, všetci sú obeťami." (POMO)

Fiftis

Ďalší film, ktorý nemá pointu, ani žiadne posolstvo a je vyrobený zrejme z nudy. Navyše také množstvo vtákov mi už skutočne nerobilo dobre. Ak sa tento film nesnaží byť pornom, čo tam robia scénky ako dvojminútové masturbovanie pri ženskom tenise, alebo minútový pohľad na močiaceho ožrana.. Aj keby som mal IQ pod 30 tak by som sa hanbil vypustiť do sveta takýto film, alebo vymyslieť takýto scenár. Pritom začiatok vyzeral skutočne sľubne. Tento film mi sprotivil aj inak celkom obľúbeného Wadea Williamsa. Jednu hviezdičku dávam za krásnu Maeve Quinlan, inak si to asi zaslúži Odpad! a to práve kvôli tomu, že mi tento film nedal absolútne nič, iba znechutenie, nieje v ňom absolútne žiadne posolstvo, alebo význam, prečo vôbec niečo také vzniklo. ()

dobytek

Od Clarka jsem viděl Kids a Šikanu a oba filmy považuju za celkem dobrý, takže jsem se nenechal odradit jménem režiséra ani negativníma komentářema. Ken Park snad může šokovat jenom někoho, kdo žádný jiný Clarkovo dílo neviděl a je zvyklej koukat na neškodný rodinný filmy o tom, jak v papundeklový čtvrti na předměstí žijou za těma bílejma papundeklovejma zdma dokonalý rodiny s chápajícíma a hodnejma rodičema, synem, kterej je nejlepší quarterback ve školnim týmu, a dcerou, která je premiantkou třídy a už má podanou přihlášku na Harward. Larry Clark to opět všechno zadupává do země svym poněkud svéráznym způsobem. To znamená, že je film plnej šukání a pohlavních orgánů. Samozřejmě, že to je zbytečný a samoúčelný a klidně by jen stačilo naznačit. Opravdu nebylo nutný, aby snad 1/4 filmu tvořily detailní záběry, jak někdo šuká nebo si honí péro. Ale to je prostě rukopis Larryho Clarka. Jinak něco jako smysl filmu jsem objevil až v poslední větě. Pro někoho by možná bylo lepší, kdyby jeho matka šla na potrat, než žít v tomhle prostředí. Akorát mam pocit, že Clark prostě moc tlačí na pilu. Ukazuje tam příběhy 4 kamarádů, z nichž každej má opravdu bizarní zážitky. Jako věřim, že někde se něco podobnýho určitě občas stává, ale aby se tohle všechno odehrálo během pár dní prakticky v jedný ulici? To je trochu moc. Stačilo vzít třeba jenom jeden příběh a víc na něm zapracovat. ()

gumli odpad!

Tak to bol film naozaj o hovne. Jeden milión a tristotisíc dolárov za takúto sračku... V dnešnom filmovom svete to nie je vôbec nejaká vysoká suma za film, ale aj tak...Nejde o to, že film je kontroverzný, že je to skôr porno ako regulerný film, ale ide o to, že je megasračka. Ale bol so varovaný, kamarát mi hovoril, "no je tak akurát film pre teba"! A mal pravdu. ()

Fanucci

Jaký je message tohoto filmu mi zůstává skryto. Nevím co si z něj mám vzít. Měl šokovat sexuálními scénami? Nic hrozného. Nebudu se nad tím pohoršovat...proč taky. Tyto a násilné scény (např. vražda v posteli) ale ve filmu působily dost samoúčelně. Celé to nepůsobí jako celek, nemá žádnou vypovídající hodnotu. Jde o jakési nahlédnutí do životů několika nešťastných lidí, kteří se nedokáží smířit s např. úmrtím blízkého, nevyjádřenou sexuální orientací, nudou, despotismem rodičů...Film bohužel nic nevyřeší (což by nevadilo), ale nepředkládá ani nějaké finální rozuzlení, myšlenku nebo názor k zamyšlení (což už vadí:-)...Pár námětů je tam zajímavých, ale brutálně nedotažených do konce. Takže pouze 2 hvězdy. Pro fanoušky Prison Breaku - ve filmu hraje Brad Bellick;-) ()

Marigold

Když v závěru filmu sní trojice hrdinů o Rajském ostrově, kde se pořád jenom šuká, promlouvá k nám vlastně hlas tvůrce, který si s povzdechem uvědomuje, že film, jehož jediným obsahem tvoří soulož, onanie, sexuální úchylky a dialogy o tomtéž, bude zřejmě v současném světě působit poněkud prázdně. A také ano. Nemám nic proti explicitně předváděným praktikám, ale, dámy odpustí, mám-li chuť na ně voyeursky zírat, raději si pustím porno. Obsahu je tam zhruba stejně, zato více detailů. Ken Park je klasickým produktem povrchního spektáklu, který zapomíná, že skutečný šok nepřichází z povrchu, ale zevnitř. Tenhle film ale žádný vnitřek nemá. ()

• Režisér Larry Clark a scenárista Harmony Korine spolu nespolupracovali prvýkrát. Stretli sa spoločne počas natáčania snímky Kids (1995). (MikaelSVK)
  • Filmovalo sa v kalifornskom mestečku Visalia a v San Fernando Valley, ktoré patrí k Los Angeles. (MikaelSVK)
  • Finálnu verziu scenáru, ktorú napísal Harmony Korine, ešte pozmenil režisér Larry Clark. Clark sa pôvodne snažil napísať scenár k filmu sám. (MikaelSVK)