Nel vyrostla v odlehlé chatrči v lesích Severní Karoliny a nikdy nepoznala nikoho jiného než matku, která měla vážnou poruchu řeči. Nikdy tak neslyšela skutečnou angličtinu a vytvořila si svůj nesrozumitelný jazyk. Po matčině smrti ji objeví místní lékař a snaží se jí ve zdejším prostředí pomoci. Vlivný Alexandr Payle ji však chce „studovat" v laboratoři. Soudce nakonec nařídí, že adeptka psychologie Paula ji bude „pozorovat" tři měsíce v lesích, a teprve pak se rozhodne o Nellině dalším osudu. (oficiální text distributora)

LEATHERFAC

Takhle promarnit zajímavý námět a takové herce k dispozici...scénárista i režisér na odstřel za tohle. Začátek je velice slibnej, Jodie je tu k zamilování ještě víc než kde jinde, ale jak se do toho začne srát ta doktorka i její šéfové, začíná to nabírat blbej směr. Ve chvíli, kdy ji vezmou na první výlet do města, tak je to na ranu. Druhá půlka filmu už mě nasírala jen víc a víc. Takže ty dvě jen za Jodie. ()

lennyd

Uprostřed lesů blízko malého městečka je nalezena dívka, která zde po smrti své postižené matky žije docela sama. Díky postižení své matky dívka neumí mluvit anglicky, ale vyvinula si svůj vlastní jazyk. Mladé Nell (Jodie Foster) se ujímá doktor Jerome (Liam Neeson), který chce dívku ochránit před médii, ale i před vědci, kteří by Nell nejradši viděli zavřenou v ústavu... Jodie Fosterová je skvělá herečka, a tento film stojí právě na ní. Ne že by Liam Neeson nebo Natasha Richardson nic nepředvedli, ale jejich herecké výkony blednou v porovnání se skvělou Jodie Fosterovou. Velmi se povedl i český dabing - pustil jsem si kousek filmu i v originále, ale musím říct, že mi česko-nellština přišla taková příjemnější. Ale jinak jsem se chvilkama i nudil, z letargie mne pak vytrhávaly právě scény s Jodie Fosterovou (sem tam i neoblečenou) nebo spravedlivé rozhořčení nad chování okolní lidské populace (hyenistická média či agresivní mladíci)... ()

Pohrobek

Zpočátku věrohodný portrét vlčího dítěte, psychologicky velmi dobře propracovaný. Zvláštní pohled na to, čím člověk je, jak se tím stává a je-li tomu tak dobře. Ke konci však snímek odhazuje realistickou slupku a bere na sebe především pozitivní poselství o naději, lásce a přátelství. Zajímavá a noblesně zvládnutá role Jodie Foster, jíž vyšla i tato herecké etuda na jedničku. ()

tron

„Žila tu úplne sama.“ – „To pustovníci robia. Žijú sami. A sami aj umierajú.“ Som prekvapený, ako to na mňa nezapôsobilo. Pri pohľade na to, ako dobre Michael Apted v minulosti režíroval inú „silnú ženu“ (Sigourney Weaver v GORILÁCH V HMLE) a pri spomienke na to, ako Jodie Foster (ktorá si to rovno aj produkovala) za svoj výkon lesnej nežnej žienky získala nomináciu na Oscara, som čakal niečo Mimoriadne. Nie more klišé (zlý riaditeľ, sexom posadnutí dedinčania). Nie miestami až komický výkon Jodie Foster (fakt). Nie nudný vzťah medzi Neesonom a Richardson. Nie patetické vyvrcholenie na súde, ktoré je detinské a nemá úroveň. Dokonca ani panenská príroda mi nepripadala panenská. A takmer dvojhodinová stopáž tomu vo výsledku tiež neprospela. Som sklamaný. ()

Anthony

Michael Apted natočil melodramatický film o setkání civilizovaných lidí s "přírodní bytostí". Je to docela ke koukání, hlavním důvodem ke zhlédnutí je ovšem především strhující výkon Jodie Foster v roli Nell - také byla za roli nominována na Oscara i na Zlatý Glóbus - na ten byl nominován i film a docela zajímavá hudba Marka Ishama. ()

• Film měla původně režírovat Jodie Foster, ale ta režisérské žezlo předala Michaelu Aptedovi. (Matty)

Natasha Richardson podlehla zranění

Natasha Richardson podlehla zranění

19.03.2009

...které utrpěla v pondělí během lekce lyžování na začátečnickém svahu v Kanadě. Ačkoli krátce po pádu tvrdila, že je v pořádku, pracovníci lyžařského střediska naléhali, aby navštívila lékaře.… (více)