Reklama

Reklama

Skutočný príbeh inšpirovaný zážitkami a skúsenosťami 19-ročného študenta Jasona Mossa, ktorý prežil blízky vzťah s 33-násobným sériovým vrahom Johnom Wayneom Gacym niekoľko mesiacov pred jeho popravou.
Talentovaný devätnásťročný vysokoškolský študent Jason Moss si začne písať s americkým sériovým vrahom Johnom Wayneom Gacym, ktorý zabil 33 mladých chlapcov a dnes čaká vo väznici na popravu. Oficiálnym dôvodom jeho záujmu je príprava seminárnej práce, pod povrchom však mladík skrýva oveľa ambicióznejší cieľ, na aký chce zloducha využiť. Gacy sa stáva akýmsi Mossovým mentorom. Študent sa mu pritom snaží dostať na telo aj do mysle, ale zločinec je geniálny manipulátor, ktorý dokáže narušiť psychickú rovnováhu svojej obete dokonca aj počas pokojného rozhovoru o úplných banalitách. Gacy dokáže vtlačiť svoju vôľu aj do rezonujúceho mozgu mladíka a v jeho mysli oživí veľmi temné myšlienky. Mladík upadá do zvláštnych stavov a celý proces vyvrcholí pri záverečnom stretnutí zločinca a študenta tvárou v tvár vo väzení pred popravou. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (53)

vegetol.mp 

všechny recenze uživatele

18-ti letý student kriminologie Jason Moss naváže kontakt se sériovým vrahem Gacym, aby o něm napsal absolventskou práci. Netuší ale, že setkat se takhle blízko se zlem, nezůstane bez následků... V Americe se v poslední době roztrhl pytel s levnými filmy o sériových vrazích, které se snaží na atraktivním tématu urvat nějaké prachy navíc. Tenhle mezi ně naštěstí nepatří. I když to evidentně nebyl film příliš drahý, ani to divákovi nepřijde. Největším tahákem filmu je výborný William Forsythe, který Gacyho ztvárnil jako odporné manipulativní monstrum, které se umí skvěle přetvařovat. Horší je to s představitelem mladého ambiciozního studentíka. Ten je natolik nesympatický a chová se často tak nelogicky, že v podstatě neexistuje způsob, jak by si takový arogantní mladý debil mohl získat divákovy sympatie. Také některé věci ve scénáři jsou podivné. Když chce někdo předstírat, že je homosexuální prostitut, obávám se, že nemusí navštěvovat mužské šlapky ve městě a tahat z nich rozumy. Také nervové zhroucení, které studentík prodělává, přijde hrozně rychle, bez zásadní příčiny. Naštěstí to ale příliš nevadí. Dear Mr. Gacy je i přes své chyby nadprůměrný nízkorozpočtový film s výborným představitelem hlavní role. I přes mou skepsi, nakonec docela příjemné překvápko. 70% ()

Frajer42 odpad!

všechny recenze uživatele

Spoilery! Na pozadí filmu je příběh, který by si určitě zasloužil, aby o něm byl napsán nejeden článek. Tohle filmové zpracování je ovšem zcela žalostné. Absolutně bez nějakého dramatického náboje. Sledujete krajně nesympatického hlavního hrdinu, který se snaží o ponoření se do duše ještě nesympatičtějšího pána. Ke všemu oba herci vypadají jako teplouši. To byl ovšem pravděpodbně i záměr, neboť tak vypadaly i skutečné osoby, které měli herci ztvárňovat. Většina filmu je o navazování kontaktu dvou teploušů. Jednoho, který se vymlouvá na to, že je bisexuál. A druhého, který si nechce připustit, že je teplouš. Zjistil to až později a není divu, že spáchal sebevraždu. Kdo by taky chtěl žít s tím pocitem, že se mu líbí olizovat pánská tajná místa. Starý Gacy je ke všemu perverzní úchylák a radí svému dopisovacímu teplometu, aby oteplil svého mladšího bratra. Tento snímek je vůbec ten nejteplouštější, jaký jsem viděl. Trumfl i Zkrocenou horu. V momentě, kdy se konečně objeví na scéně výhružky, se začíná alespoň něco dít a už jsem během sledování fyzicky netrpěl. Celkově se ovšem odpadu neubráním. Hlavní vinu přičítám naprosto amatérské a nezajímavé formě podání. Až na pár momentů je to vážně o ničem. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Pri sledovaní tohto filmu som si spomenul na Michaela Rookera, ktorý, podobne ako William Forsythe, tiež nikdy nebol nejakým extra úžasným hercom a napriek tomu má istú kultovú povesť (niečo ako Danny Trejo, Tony Todd alebo Gary Busey). Jeden podstatný rozdiel medzi Michaelom a Williamom tu však je – kým Michael sa s pribúdajúcimi rokmi dokázal vymaniť z béčkarskej filmografie (minimálne účasťou vo Walking Dead a Strážcoch Galaxie), William nie a je z filmu do filmu horší a ešte horší. Mal zopár pekných rolí (Skala, Vyvrheli z pekla), ale tým to haslo. Kým Michael si sériového vraha zahral v začiatkoch svojej kariéry, jeho to postretlo až na jej sklonku. Dear Mr. Gacy je inšpirovaný skutočnými udalosťami, lenže tie sú natoľko absurdné, kuriózne a WTF, že tomu nikto neuverí. Mladý študent sa rozhodol napísať koncoročnú školskú prácu o Gacym, toho času čakajúcim (už asi sto rokov) v base na vykonanie trestu smrti. Udržiavali spolu bohatý písomný styk, následne chlapcovi Gacy začal volať domov, mladíkovi z toho značne drblo, Gacyho popravili, mladík úspešne doštudoval, napísal o tom knihu „Posledná obeť“, stal sa z neho prokurátor a nakoniec spáchal samovraždu. Šialené, čo poviete? Samotný film je bohužiaľ značne slabý, niečo ako béčkarský Nadaný žiak. Pôsobí škaredým, televíznym dojmom a je plný neuveriteľných momentov (vrah čakajúci na trest smrti má pod palcom polku bacharov), no najhoršiu ranu mu zasadzujú céčkarskí herci v čele s nesympatickým mladíkom a skrachovaným a nechcene smiešnym Forsytheom. Najviac mi nakoniec v hlave vŕtala bizarná zhoda mien Jason Moss/Jesse Moss. Ale záverečné titulky boli fajn. ()

lillien 

všechny recenze uživatele

Může být vůbec záživný a napínavý film o seriovém vrahovi, když jako zde ani jednu z těch vražd vlastně neznázorňuje? Může. Lépe se ta psychologická hra sleduje, když víte, že se to tak nějak skutečně stalo. Zahrávat si s ohněm těch, kteří obcují s ďáblem, se nemusí povést přesně tak, jak si myslíte. Student Jason versus 30tinásobný vrah Gacy ve vzájemném souboji, kdo komu víc vidí do hlavy. Na začátku svého experimentu s vrahem odsouzeným na smrt dostává Jason radu: "dej pozor, aby ego nepřehlušilo tvé instinkty." Protože instinkt by vás varoval, že nikdy nemůžete vyhrát. Držte se raději na své straně řeky, jelikož mysl lidí, kteří neváhají vraždit a páchat sexuální násilí takovým způsobem jako Gacy, je na dřeň prorostlá zlem a jakýkoli kontakt s nimi vám nepřinese nic lepšího, než zápach síry. V tom horším případě strach a velmi často smrt. Příběh o trpké výhře Jasona Mosse (zde velmi slušně ztvárněný Patrickem Gilmorem) a excelentní výkon Williama Forsytha coby (díkybohu!) již mrtvý John Wayne Gacy. ()

Rocky62 

všechny recenze uživatele

Dear Mr. Gacy mohl být zajímavou dialogovou konfrontací, jaká byla k vidění např. v Apt Pupil. Hra na kočku a myš, v níž se střídají role a důsledky jsou na obou stranách. Leč ovace se nekonají. Během první půl hodiny jsem se nemohl ubránit pocitu, že pan Gacy si to chce s mladým studentem rozdat po telefonu, což zrovna nesouviselo s tím, co jsem od filmu očekával. Jeho postava navíc není příliš přesvědčivá. Tváří se jako oběť svých zločinů, ke kterým se nepřiznává a zároveň má pod palcem několik bachařů a navíc vyhrožuje svému "kamarádovi" svými konexemi, kterému mu mohou pořádně zatopit. Nevím zda nebyla bizarní už samotná skutečná událost, nicméně tenhle kousek se zkrátká topí v béčkových vodách a není poblíž žádný záchranný kruh. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (3)

  • Jason Michael Moss spáchal samovraždu vo veku 31 rokov. V kúpeľni sa strelil do hlavy. (Carol Pifková)
  • Jason Michael Moss nenadviazal vzťahy iba s Johnom Wayne Gacym, ale aj s ďalšími sériovými vrahmi. Boli to Richard Ramirez, Henry Lee Lucas, Jeffrey Dahmer a Charles Manson. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama