Reklama

Reklama

Hunger Games

  • USA The Hunger Games (více)
Trailer 5
USA, 2012, 137 min

Režie:

Gary Ross

Předloha:

Suzanne Collins (kniha)

Kamera:

Tom Stern

Hrají:

Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Elizabeth Banks, Liam Hemsworth, Willow Shields, Leven Rambin, Wes Bentley, Woody Harrelson, Stanley Tucci, Dayo Okeniyi (více)
(další profese)

V ruinách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s hlavním městem Kapitol a dvanácti přilehlými kraji. V Kapitolu se každý rok koná klání s názvem Hunger Games, do kterého musí každý z krajů vyslat jednoho chlapce a jednu dívku. Šestnáctiletá Katniss Everdeen se dobrovolně nabídne, že ve hře zastoupí svou mladší sestru a musí se spolehnout hlavně na své instinkty, jelikož proti ní stojí protivníci, kteří se na souboj připravovali celý život. Má-li se ještě někdy vrátit domů do 12. kraje, bude muset v aréně, kde spolu soupeří boj o přežití s lidskostí a život s láskou, učinit ta nejtěžší rozhodnutí. (Bontonfilm)

(více)

Diskuze

TheHelper

TheHelper (hodnocení, recenze)

No hergot co tomu tak kleslo hodnocení? Před pár měsícama to mělo nad 70%

eLeR

eLeR (hodnocení, recenze)

metal.storm: tak vidíš ... sto ľudí, sto chutí ... :-)

warv

warv (hodnocení, recenze)

Anarvin: to jsem videl v kine kdyz jsem chtel divat na rozbresk part 2 :D

crashy

crashy (hodnocení, recenze)

tí čo nenavidia budú nenavidieť.....nechapem potom prečo sa tu rozoberaju totalne malichernosti....mame pravo na nazor...takze ked sa mu to nepacilo a nepochopil tak jeho vec, ale to neznamena, ze sa musi na neho utocit no nie? a potom tu vznika konflikt

ja som najprv videla film a pochopila som aj sa mi to pacilo a potom som citala a zistila co chybalo....ale podla mna poctata bola vystihnuta dostatočne :)

dalsou chybou nas je ze vsetko musime s niecim porovnavat .....a naco? kazit si potom dojem z filmu? bud paci alebo nie a hotovo

MartinezZ

MartinezZ (hodnocení, recenze)

Apolena23: Mezi písmenky byly skryté prvky ironie :) OK, shodnemse se, že film je mimo, když už jsme tedy všichni mimo?

sankacoffee

sankacoffee (hodnocení, recenze)

warv: ty vis kolik ti je...super, ja nevim, ale hadam ze s tim chlapcem az tak mimo nejsem 

warv

warv (hodnocení, recenze)

beba789:   :DD :DD ne ! ale nepsal si jenom : precti si knizku ! ale take  ja mam tady psat az potom co  ten knizku prectu ! tady vsichni diskutujou potom co prectli knizku ? a jenom ja ne ? a kdyz ja ne  nemam tady pravo psat nic ? :DD tak to si ale  vice mimo ! :DD

beba789

beba789 (hodnocení, recenze)

warv: Si mimo :D Si přečti jak si definoval scifi a možná ti to docvakne...Jo a je fakt machrování když napíšu :Přečti si knihu?Tak to si pak už totálně mimo!

warv

warv (hodnocení, recenze)

beba789: ty jses mimo ! diskutoval jsem tu o film a ty si tady machroval jak si krasne precetl knizku!

sankacoffee: ja tady normalne diskituju a nedelam z sebe chytryho ! to delas ty  ! a nerikej mi chlapce ! vim moc dobre kolik mi je !

MagsMoses

MagsMoses (hodnocení, recenze)

MartinezZ: Ne. Ty jsi nepochopil mě :D. Já jen psala hlavní znaky sci-fi a fantasi. To, jak si upravovali vlasy nebo jejich šatník byla jen další představa autora, jak ta budoucnost asi vypadá. Jejich vypadající zevnějšek není znakem sci-fi, ale jak jsem řekla, jen představa autora.

MartinezZ

MartinezZ (hodnocení, recenze)

Apolena23: Vůbec si to nepochopila. Film je sci-fi ne kvůlu futuristickému světu a věcem v nich, ale díky vlasovým kreacím a skvostnému šatníku, který jako by z oka vypadl dnešních super módním trendům.

 

A největší sci-fi je, že tohle vůbec napadlo někoho vymýšlet (vraždící se děcka) a někoho podle toho natočit film a úplně hodně nejvíc über sci-fi, že to bude mít i pokračování.

Kdyby tam alespoň po lese běhal Elf. V rychlovlaku.

MagsMoses

MagsMoses (hodnocení, recenze)

Bože lidi, hlavními sci-fi znaky jsou futuristické věci. Tím myslím např.: létající auta, portály, velice rychlé vlaky a ostatní vozidla. Nebo i cestování v čase.
Fantasy znaky jsou bytosti, které neexistují: upíři, elfové, princezny, vlkodlaci, čarodějnice, atd. ... . Používání magie nebo jiných nadpřirozených jevů.

Hunger Games je čisté sci-fi.
Děj se odehrává v budoucnosti. Rychlé vlaky. Naprosto interaktivní aréna, kterou si mohou ovládat jak chtěji díky jejich vysoké technologii. 

 

Já vím, je to blbost, ale já to musela napsat :D.

sankacoffee

sankacoffee (hodnocení, recenze)

warv: ale oni se neobjevili z ničeho nic...vytovořili si je a vpustili je tam až sami chtěli, a i kdyby se objevili z ničeho nic...teleportace se v sci-fi také využívá, navíc tvá definice je kardinálně mimo...co kdyby svět byl plný elfů a draků je taky sci-fi? :-D ...ach chlapče, nedělej ze sebe chytrého tam, kde tě hned prokouknou :)

warv

warv (hodnocení, recenze)

beba789: vypada ze nevis co je sci fi ! myslis ze sci fi a famtazie jsou stejny ? ne ! v sci fi  filmu je to otazky CO KDYBY ? a ve fantazie muze  stat co koliv jako je zniceho nic objevit se psi a tak jen ze hunger games neni fantazie je to sci fi ! 

beba789

beba789 (hodnocení, recenze)

alienemo: Řeší se blbosti.....řešit že ve scifi,že dokážou počítačem dodat strom nebo zvíře je fakt blbost..

alienemo

alienemo (hodnocení, recenze)

Chipsonator: Ja som knuhu pred  filmom necital a nemam s filmom problem.

Související novinky

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Mysleli jste si, že nic horšího než remake Harryho Pottera v podobě televizního seriálu už nehrozí? Pak vězte, že studio Lionsgate čerstvě oznámilo také návrat Twilight ságy. Stmívání se pak rovněž… (více)

Jak to vypadá s prequelem Hunger Games?

Jak to vypadá s prequelem Hunger Games?

08.08.2021

Studio Lionsgate čerstvě oznámilo, že očekávaný prequel k jejich hitové sérii Hunger Games se začne točit už v příštím roce. Do kin by pak měl dorazit buď v roce 2023, nebo zkraje roku 2024. Film… (více)

Hunger Games dostanou prequel

Hunger Games dostanou prequel

17.06.2019

Spisovatelka Suzanne Collins oznámila na květen roku 2020 zatím nepojmenovaný knižní prequel Hunger Games a filmová adaptace na sebe nejspíš nenechá dlouho čekat. O právech na zfilmování knihy… (více)

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Studio Lionsgate najalo režiséra hororů Smrt ve tmě a Lesní duch Federica Álvareze, aby dohlédnul na přetáčky chystaného sci-fi blockbusteru Chaos Walking s Tomem Hollandem (Spider-Man: Daleko od… (více)

Reklama

Reklama