Reklama

Reklama

Hunger Games

  • USA The Hunger Games (více)
Trailer 5
USA, 2012, 137 min

Režie:

Gary Ross

Předloha:

Suzanne Collins (kniha)

Kamera:

Tom Stern

Hrají:

Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Elizabeth Banks, Liam Hemsworth, Willow Shields, Leven Rambin, Wes Bentley, Woody Harrelson, Stanley Tucci, Dayo Okeniyi (více)
(další profese)

V ruinách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s hlavním městem Kapitol a dvanácti přilehlými kraji. V Kapitolu se každý rok koná klání s názvem Hunger Games, do kterého musí každý z krajů vyslat jednoho chlapce a jednu dívku. Šestnáctiletá Katniss Everdeen se dobrovolně nabídne, že ve hře zastoupí svou mladší sestru a musí se spolehnout hlavně na své instinkty, jelikož proti ní stojí protivníci, kteří se na souboj připravovali celý život. Má-li se ještě někdy vrátit domů do 12. kraje, bude muset v aréně, kde spolu soupeří boj o přežití s lidskostí a život s láskou, učinit ta nejtěžší rozhodnutí. (Bontonfilm)

(více)

Diskuze

Queb

Queb (hodnocení, recenze)

Tak jsem dneska dočetl první knížku "Aréna smrti"... tak jsem si říkal, že si prostě musím hned vzápětí jít pustit i film, dokud to mám v živý paměti co nejvíc...

A bylo to pro mě jakoby mnohem lepší, silnější a větší zážitek, než předtím, když jsem knížku neznal... ta knížky(určtiě i ostaní) je užasná, všechny ty myšlenkový pochody Katniss a celkově ty knížky jdou mnohem víc do hloubky všeho...

Takže najednou po přečtení knížek do toho všeho všeho vidím mnohem mnohem víc.... a najednou i v tom filmu spousty věcí sleduju a vnímám úplně jinak... člověk si všímá mnohem víc jen drobností, jako jsou jen "pohledy Katniss, pohledy Haymitche", který jsem předtím tolik jakoby nevnímal, nebo tolik nepobíral... nebo jsem je třeba nepochopil úplně tak jak byly myšlený.... a ted vidím a vím co kterej sebemenší pohled, ušklebek, zamyšlení zamanená... prostě všechno...

A o Jennifer jsem věděl že je užasná, jak osoba tak herečka.... ale ted po přečtení knížky si myslím že je ještě mnohem víc dokonalejší herečka, než jsem si myslel předtím, protože to fakt dala naprosto dokonale všechno....

hned zítra jdu na druhou knížku.... no asi dám i chvilku před spaním, než usnu.... :-)

Apollyon09

Apollyon09 (hodnocení, recenze)

Moderní deti se už nehrají na schovávanou, ale na zabíjenou.

Sfilmovanie úplne debilné... nebudem komentovať knižnú predlohu, keďže som ju nečítal. Ale tento film drása zrak, sluch, a žiaľ aj rozum! // odpad!

na příspěvěk reagoval peto80

 (hodnocení, recenze)

těžko se popisují filmy který za to ani nestojí 2/5.

Lazyt

Lazyt (hodnocení, recenze)

Úžasné, jak moderní a celou dobu naprosto napínavé, i přesto, že originálu (Royal Battle) se takové filmy nic nevyrovná, tohle má něco do sebe. Stačily by ale jen jedy hunger games, dál už to pujde určitě z kopce. ****

na příspěvěk reagoval petkys

Uživatel srncek smazal svůj příspěvek.

Uživatel srncek smazal svůj příspěvek.

Beckett51

Beckett51 (hodnocení, recenze)

Sagara

áno, pro mě je to nejlepší kniha, kterou jsem kdy četl... film je vlastně jenom první část knihy, druhá část s názvem Na světelném paprsku zfilmována bohužel nebyla.

na příspěvěk reagoval Sagara

Uživatel TheDarKnig smazal svůj příspěvek.

Esdälon

Esdälon (hodnocení, recenze)

Beckett51

Celkem zajímavý, ale dost hutný. Celkem trvá než ti dojdou některý souvislosti a tak, takže ten úvod leze trochu na nervy. Ale jinak je to kvalitka. A taky se do toho promítá jakoby linie z jinýho světa a jiný doby, ale není to hlavním tématem. A je to klasická fantasy spíš.

na příspěvěk reagoval Beckett51

Esdälon

Esdälon (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Me to prislo teda dost prvoplanovy no, ale asi to bude tim, ze zrovna tenhle zanr zeru a jedu knihu-dve tejden. Tim svetem sem myslel hlavne, ze kdyz vezmes Tolkienuv svet nebo spis sagu ledu a ohne, ktera je psana teda z vic pohledu, ale kdyz proste nejakou postavu vynechas nebo zabijes nebo vubec vsechny hlavni postavy splachnes do zachodu, tak se nic nedeje. Ten svet funguje bez nich, jestli vis co tim myslim. Tady to slouzi jenom jako kulisa, ktera bez Katniss umre. Podhoubim si to trefil. Zaklinac je fajn . Andrzej Pilipiuk je super autor, pribehy Jakuba Vandrovce a saga o sestrenkach, jsou to jenom kratky knihy ale je to fakt sranda. Nebo Cwiek Jakub a jeho trilogie Lhar. Teda na trojku se ceka. To je o Lokim, kterej pracuje pro krestansky andely a likviduje ostatni bozstva. 

Beckett: Na Zelenou mili sem ani nevzdechl, tj dalsi z Kingovejch knih, ktera je dobra. Atlas Mraku mam v mp3, pac jsem v Anglii a nejak nemam moc casu na cteni. Vyviji se to slibne. Akorat mi to trosku pripomina Maronu, jestli znas tj ceska fantasy..

na příspěvěk reagoval Beckett51

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Esdälon

jako Zaklínač? No, k němu se už musím dostat, stále mi uniká těsně mezi pařáty :))

Zpátky k HG - nu, když se ti to nelíbí, tak se ti to nelíbí. Já tam našel všechno, co požaduji od fajn oddychové četby, svět mi přišel načrtnutý dobře (musíš totiž chápat, že když se píše z ich formou a pouze z pohledu jedné postavy, navíc od děje nelze čekat nějakou odysseu, podrobného popisu se nedočkáš), na účely podhoubí to ale sloužilo. Sympatických postav se našlo taky dost a třeba nápady v druhém dílu jsou přímo parádní - jak ten návrat, tak samotná aréna

na příspěvěk reagoval Esdälon

Esdälon

Esdälon (hodnocení, recenze)

Jinak teda nic proti, ale proste me to neoslovilo, a neuveritelne me lezou na nervy ty propagace k tomu a kazdy dite se urazi az na pudu, a pritom vetsina cetla max harryho pottera a Eragona...

Související novinky

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Mysleli jste si, že nic horšího než remake Harryho Pottera v podobě televizního seriálu už nehrozí? Pak vězte, že studio Lionsgate čerstvě oznámilo také návrat Twilight ságy. Stmívání se pak rovněž… (více)

Jak to vypadá s prequelem Hunger Games?

Jak to vypadá s prequelem Hunger Games?

08.08.2021

Studio Lionsgate čerstvě oznámilo, že očekávaný prequel k jejich hitové sérii Hunger Games se začne točit už v příštím roce. Do kin by pak měl dorazit buď v roce 2023, nebo zkraje roku 2024. Film… (více)

Hunger Games dostanou prequel

Hunger Games dostanou prequel

17.06.2019

Spisovatelka Suzanne Collins oznámila na květen roku 2020 zatím nepojmenovaný knižní prequel Hunger Games a filmová adaptace na sebe nejspíš nenechá dlouho čekat. O právech na zfilmování knihy… (více)

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Studio Lionsgate najalo režiséra hororů Smrt ve tmě a Lesní duch Federica Álvareze, aby dohlédnul na přetáčky chystaného sci-fi blockbusteru Chaos Walking s Tomem Hollandem (Spider-Man: Daleko od… (více)

Reklama

Reklama