Marley

(festivalový název)
  • USA Marley

Jen málo hudebníků mělo tak globální vliv jako Bob Marley. Komplexní životopisný snímek ho sleduje ze špinavých uliček rodného Kingstonu přes celosvětovou slávu, s níž se vyrovnával s proměnlivou úspěšností, až po jeho nečekaný skon po převozu ze švýcarského sanatoria. Film těží z přístupu k dříve neviděným archivním materiálům i k Marleyho spoluhráčům z kapely, jiným umělcům i rodině, která o hudebníkovi otevřeně hovoří. Atraktivita snímku spočívá nejen v citlivém zapojení dodnes oblíbené hudby, kterou Marley doslova globálně rozšířil, ale i v komplexním vykreslení jeho osobnosti. Od zájmu o rastafariánské hnutí se tak dostáváme k oblibě marihuany i žen, jak o tom svědčí jeho dvanáct dětí, z nichž některé v dokumentu rovněž hovoří. Neokázalý snímek představuje poutavý portrét mimořádně činorodého hudebníka, kterého je dobré znát nejen jako autora No Woman, No Cry. Sílu Marleyho vůle film staví nad jakékoli zavedené vnímání ikonické osobnosti. (MFF Karlovy Vary)

Vořežprut

Dokument to byl super. A patřil k tomu lepšímu ve Varech. Problém je ovšem v tom, že si pamatuji hrozně málo. Nicméně vím, že bezprostředně po shlédnutí jsem byl nadšen. ()

Sidenius

Velice dopodrobna zpracováni, moc chválim. Velice citlivě celý dokument vypráví opravdu blízcí boha (to není překlep) Marleyho. Maximum zajímavých věcí. Rozumím tomu že jeho život se na méně než 02:30 stopáž nacpat nedá. 5* ()

Unn

Film plný zajímavých faktů, rozhovorů se zajímavými lidmi, vynikající hudby s vyjímečnými texty a nádhernými záběry do krajiny Jamajky. Sama jsem byla zvědavá, jak tento film dají tvůrci dohromady a opravdu se jim to povedlo. Ikdyž je film hodně dlouhý, udržel mou pozornost celou dobu. Nejednou mi tento snímek vykouzlil úsměv na tváři a nejednou jsem měla nakrajíčku a rozhodně donutil můj mozek zase uvažovat o věcech z trochu jiného úhlu. Bob byl bezesporu velmi zajímavý člověk a stojí za povšimnutí. A s kamarádkou, která se o rastafariánství ani tolik nazajímá, jsme se shodli, že to byl nejlepší film, co jsme viděly, minimálně za poslední rok. ()

panaca

Fakt výborný! Bál jsem se, že těch 144 minut nepřežiju, ale pravda je opak. Slupnul jsem to jako malina a vzhledem k tomu, že naprostá většina sálu zůstala sedět přes celé titulky, nebyl jsem sám. Takže všem doporučuju! ()

Houmr6

Klasický dokument o jedné z největších hvězd hudební scény doprovázen nejznámějšími songy Boba Marleyho. Jako jeho zarytý fanoušek prostě musím dát plný počet. On love Bobe. ()

redhotmiki

Bol to zaujímavý dokument, veľa mi to dalo do života, aj som sa o Bobovi dozvedel pár vecí čo som nevedel ale chýbala mi tam časť na predstavenie jeho zvyšku rodiny ()