Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Intimní náhled na epochální finanční krizi na Wall street v roce 2008. S ministrem financí Henrym Paulsonem v centru dění, kamera nahlédne i za zavřené dveře a vyzvihne symbiózu mezi Wall Street a Washingtonem…  Na začátku 21. století byla Wall Street v rozpuku a oslavovala rekordně vysoké bonusy, mnohamilionové platy a rostoucí trh s nemovitostmi. Jenže v roce 2008 se najednou všechno zhroutilo. Na podzim zažil americký finanční systém po letech deregulace volný pád, spolu se všemi více či méně výhodnými hypotékami. Přese všechny varovné signály nikdo nevěřil, že by finanční instituce mohly být v ohrožení. Trh se propadal hlouběji a hlouběji a začalo být jasné, že banky jsou příliš velké na to, aby vyhlásily bankrot. Hrozba však přišla z jiné strany a globální katastrofa byla na dosah, v měřítku, které se nikdo neodvážil ani předpokládat.
HBO představuje fascinující pohled do zákulisí nedávné finanční krize, jež málem vedla k pádu amerického národního bankovnictví a s ním i celé ekonomiky. Snímek Velká krize nabízí intimní pohled na finanční krizi Wall Street v roce 2008 a zkoumá vnitřní svatyně mocných mužů a žen, kteří rozhodli o osudu světové ekonomiky během pouhých několika týdnů. Film se soustředí na ministra financí Henryho “Hanka” Paulsona (William Hurt), při spolupráci s předsedou Federálního rezervního systému Benem Bernankem (Paul Giamatti) a prezidentem Newyorské federální rezervní banky Timothym Geithnerem (Billy Crudup), společně se členy kongresu a nejvlivnějšími (a nejpřeplacenějšími) generálními řediteli světa – ti všichni se snažili vzkřísit americkou ekonomiku a zachránit ji před kolapsem.
Film obratně nastiňuje ekonomické nápady i ne vždy harmonické charaktery finančních titánů. Velká krize je aktuální připomínkou toho, že bitva o ekonomické zdraví a stabilitu není ani zdaleka u konce. (HBO Europe)

(více)

Recenze (43)

NinonL 

všechny recenze uživatele

Tento film je o faktech a na faktech je stavěn jeho příběh. Zřejmě proto nezískal u zdejších komentátorů příliš velkou popularitu. Nečekejte žádné orgie, jachty ani hory bílého prášku. Zapomeňte na vulgarity zfetovaných makléřů. Tady se setkáte s majiteli a řediteli největších finančních institucí světa, které mají globální vliv. Ve fiktivních rozhovorech mezi nimi, prokládaných televizními zprávami a vazbami na politiky, je klíč k pochopení největší finanční krize v historii. A také odpověď na to, proč za ni nebyl a nebude nikdy nikdo potrestán. Viníci jsou totiž příliš velcí (mocní) na to, aby se mohli nechat padnout. Škody zaplatí jen malí a bezbranní. ()

Fancipal 

všechny recenze uživatele

Televizní rekonstrukce kontroverzního politického tématu definujícího moderní ekonomické, resp. společenské dějiny z dílny HBO. Nyní alespoň byla, narozdíl od Recount, zachována objektivita a divák tak má možnost sledovat postmoderní příběh nikoliv lidské nekompetentnosti, ale chamtivosti, tj. snahy o maximalizaci zisku. Problém je, že lidé jsou bezohledné, zkažené a zkorumpované bytosti již od počátku času. Nic nového. Z tohoto důvodu viním za situaci na americkém hypotečním trhu z let 2007 a 08 běžné občany, kteří si nebyli schopni dát dvě a dvě dohromady a svou finanční negramotnost jako příčinu svého selhání přenáší na finanční instituce. Celospolečenské hledání viníka v čele s populistickými politiky označilo jako původce všeho zla bezskrupulózní banky a finanční dómy a proto také směrujeme tam, kam směřujeme, do regulačních pekel. Po této lekci dostalo slovní spojení - "důvěřuj svému finančnímu poradci" zcela nový významový odstín. ()

Reklama

teutates 

všechny recenze uživatele

Takové to retrospektiva let ne tak dávno minulých, možná brzy opět součastných. Abych byl přesný obhajoba formou "někoho" prostřednictvím HBO (kterým je do toho ho*). Shrnu to… US. vláda dělala vše proto, aby „jakási“ finanční krize vůbec nevznikla (prý úplně vše), to že absolutně nic netušili, regulace bla, bla to je nesere, nerozebírá se. Poslední volba? Kapitalistická injekce bankéřům na půjčky. Bankéři je ojebali?! co udělá bankéř když mu někdo jen tak pučí 10 miliard USD, investuje je do puček... to jo. Takže kdo za to všechno může? Dementní lidé všude kolem 7/10 ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,VĚŘÍM AMERICKÉMU SNU. VLASTNIT DŮM JE JEHO SOUČÁSTÍ“..... /// Každej staví, kupuje, prodává..... a zisky v Goldman Sachs rostou a rostou....až do krize hypotečního trhu. OBJEM DLUHŮ, ZATĚŽUJÍCÍ VAŠI ZEM JI DĚLÁ ZRANITELNOU. Rekonstrukce událostí, maratón jednání aneb jak zastavit šířící se finanční rakovinu. Spousta telefonátů, silný i rezignující slova, ministr financí (Henry Paulson) snažící se řešit problémy, který brzy nebudou jen ,,americký sračky“. Krabice s nápady se vyprazdňuje a je opravdu zajímavý sledovat, jak jde celej finanční systém (pomalu – ale jistě) do prdele. Příběh, kterej psal život. Stejně jako dokument Finanční krize, nebo film Margin Call, dokáže nejen poučit takovýho ,,negramota“ jako jsem já a navíc i vtáhnout do víru událostí, který měli ,,vyléčit systém“. Prostě finanční konverzační drama, plný vyřechtanejch lidí, kterým (na chvíli) klesl zisk. Zdrcený hypotékáře nečekejte (ty bydlej někde vedle vás....). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennej bestseller, kterej napsal Andrew Ross Sorkin číst nebudu. 2.) Jsem obyčejnej člověk, kterej věří, že odborníci vědí co dělají (přece by mě nepůjčili, kdybych na to neměl....). 3.) Thx za titule ,,SoulM@te“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Marsik 

všechny recenze uživatele

HBO HD - Nevím, proč většina hodnotí nízko a kriticky. Pokud nebudeme hodnotit fakta ohledně finanční krize, která nastala před čtyřma rokama, ale budeme pouze hodnotit zpracování tohoto dokumentu, měli bychom objektivně říct, že byl zpracován velmi dobře. Ano, film je o řečích, diskuzích a jiných ekonomicko-polických plcích, takže je třeba dávat pozor. Člověk se možná malinko bude ztrácet, ale poté mu to bude poměrně dobře vysvětleno, proč a jak se učinilo takové a takové rozhodnutí. Zkrátka a dobře...Too Big To Fail je beze sporu zajímavý dokument, který nám přibližuje, jak to vlastně tenkrát bylo. Taky běžnému občanovi ukazuje skryté skutečnosti, které se udály na pozadí jedné z největších hospodářských krizích. 70% ()

Galerie (36)

Reklama

Reklama