Dead Shadows

všechny plakáty

Dead Shadows vypráví děsivý příběh o Chrisovi, mladém muži, jehož rodiče byli brutálně zabiti přesně v den, kdy kolem Země prolétala Halleyova kometa. O 11 let později má být opět k vidění jedna z komet. Všichni v jeho domě se připravují na oslavu. Jak se stmívá, Chris zjišťuje, že se lidé začínají chovat divně a zřejmě to nějak souvisí s kometou. Lidé jsou stále dezorientovanější a mají sklony k násilí. Chris se pokouší z domu uniknout s pomocí dalších nájemníků, ale mají šanci přežít? (topr harley)

Bloody13

Ani se mi nechce věřit tomu, co jsem právě viděl. Dead Shadows je až překvapivě nezvládnutý film, a to po všech stránkách. Paradoxně je lepší jeho první polovina, kde se toho moc neděje a pracuje s diváckým očekáváním. Jakmile se film však přehoupne do své druhé časti a dojde na první kontakt s emzáky, je to průjem, který každou minutou ubývá na kondenzaci. Tvůrci se vydali špatnou cestou: a tou byla snaha ukazovat spoustu příšerek, ač na to nebyl řádný rozpočet. CGI tak vypadá jako z nějaké starší PC hry, zvuky při pouličních bitkách jsou až komicky monotónní a čím víc se blíží závěr, tim víc vám odumírá mozkových buněk. A přitom film nezačal vůbec špatně, navíc má pohádkovou stopáž, která bez závěrečných titulků dělá nějakých 67 minut. Ale jak píšu, ta levnost z toho přímo cáká. Riccimu přesto díky :) ()

kaylin

Francouzský horor „Dead Shadows“ se nejprve tváří jako trochu atmosférický film, ale pak najednou přepne do pořádně explicitní roviny a musím říct, že se mi to díky tomu velmi líbilo. Je tu ale jeden problém, který celkový dojem docela zásadně kazí. To je skutečnost, že triky jsou zde dělané počítačově a vypadají postě zle. Pokud se přes to ale přenesete, dostanete pořádně drsnou nálož. ()

Moena

Ukázkové guilty pleasure s krátkou stopáží, neznámými herci (hlavní herec sympaťák!) a celkem úctyhodnými triky. Některé záběry Paříže na konci téměř ikonické. Jinak vývoj a děj přímé a poměrně nečekané. Díky těm pouhým cca 70 minutám uběhne jako voda a fanoušky třeba takového zombie žánru určitě neurazí. ()

Marceloo

Mladý chalan sa vyberie na oslavu so svojou susedkou práve v deň, kedy nastane apokalypsa. Ludia sa menia na beštie, ktoré túžia po krvi a a chlapec chce nájsť svoju lásku, ktorá sa mu stratila. Tak sa vyberie do mesta a bojuje s príšerami. Celkom zaujímavý horor z Francúzska, ktorý to pojal dosť svojsky a dosť dlho trvá kým sa rozbehne. Scény v uliciach sú slušné aj keď ich nieje vela. Zaujala ma hlavne pavúčia žena. ()

ledzepfan

Po stránce střihu, kamery, občas režie a scénáře je to dost špatné ale ufounské invaze jsou můj oblíbený scifihorrorový subžánr a i když to je objektivně amatérská slátanina, subjektivně na mě tyhle-na kolenou dělané-projekty působí hodně sympaticky, takže to hodnocení dokopu až na solidní a silné 3. ()