Reklama

Reklama

Po jednom mejdanu se Joe Doucett probouzí v neznámém pokoji a vedle kocoviny má mnohem závažnější problém. Neví kde je, nemá své osobní věci a hlavně - nemůže ven. V televizi navíc hlásí, že jeho žena byla zavražděna a on je hlavním podezřelým, po masakru v jeho domě zůstala naživu malá dcerka. A tak to zůstane na dlouhých 20 let. V Bílém domě se střídají prezidenti a on stále neví, kde je, kdo ho vězní, na jak dlouho a proč. Den za dnem v jedné malé místnosti. 20 let. Zničehonic se probouzí venku na svobodě. Jediné, na co od té chvíle myslí, je pomsta, za kterou jde nelítostně a brutálně. Brzy navíc v telefonu uslyší: „Jestli chceš vidět svou dceru ještě někdy živou, odpověz na dvě otázky. Proč jsem tě nechal uvěznit? A proč jsem tě teď pustil ven?" (Bontonfilm)

(více)

Videa (7)

Trailer 1

Recenze (493)

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

U americké verze Oldboye, je hodně důležité, jestli jí bude sledovat divák znalý korejského originálu, nebo ten, který se s tímto filmem nikdy nesetkal. Jako remake, film nefunguje prakticky v ničem, nepřináší žádné inovace a již viděné, přetváří do daleko horší podoby. V tomto směru je to naprosto zbytečný a nepovedený film, který by měl milovník korejské předlohy, raději obejít obloukem. Na druhou stranu, "nový" divák, který o příběhu neví vůbec nic, bude možná překvapen brutalitou i neokoukaným příběhem, který skrývá jeden z nejoriginálnějších zvratů, které jsem kdy ve filmu viděl, ale přesto je vidět, že v rukách lépe vybraného režiséra (Spike Lee je výborný režisér, ale sem se vůbec nehodí) by film dopadl daleko lépe. Rozhodně doporučuji korejský originál i těm, kteří asijskou kinematografií opovrhují. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Mám to tak, že sice z principu odmítám remake pár let starých filmů, ale na druhou stranu, s předělávkou z východu na západ nemám problém, pro mě osobně je to pak mnohem dívatelnější. Ale upřímně, na tohle bych nikdy v životě nepodíval nebýt Joshe Brolina - to byl tahák. A líbilo? Jasně, silná story "bez toho divnýho smradu Asie", mně bližší, kde Josh naprosto kraluje a v drsnosti snad přebíjí i plešku Stathama. Kéž by se pouštěl do víc takových rolí. Samozřejmě, jako diváka originálu už mě to moc nepřekvapilo, ale... V tomhle případě smyslná předělávka. ()

Reklama

klerik 

všechny recenze uživatele

Ja sa musím prikloniť na stranu fanúšikov originálu. Síce oceňujem kvality tohto remaku, ale nechal ma úplne chladným. Myslím, že aj s odhaľovaním pointy narábali šikmáči lepšie. A kladivová scéna tu chcela byť príliš pekne natočená, až stratila na uveriteľnosti (útočníci občas nezmyselne vyčkávajú). Filmy Spika Leeho mávajú inokedy (25. HODINA) silnejšie emócie... ()

Arachneuss 

všechny recenze uživatele

Let Me In vrací úder. Problémem filmu není ani to, že nepřináší nic nového. Problémem je, že se zbavil i toho, co tak efektivně fungovalo v původní jihokorejské klasice. Digitální krev je pro smích, chybí tomu pořádný příběhový drive a celková "aby lidi neskuhrali" brutalita je tak špatně podána, že celý Oldboy působí místy až nechtěně komicky. Nový konec je sice když-už-tak zajímavý a Olsenka je kočka první třídy, ale proč dávat vyšší hodnocení, pokud jako celek je film ve finále tak trestuhodně zbytečný. Kdo neviděl originál, budiž dvě hvězdy navíc. Kdo naopak měl to štěstí setkat se s Seoulským kulťákem, nechť za to neutrácí na zlámanou grešli. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Pomluvy se šíří jako mor. A někoho to bude sakra bolet. Jenže on kdysi pouze ostatním řekl to, co viděl. Ale hajzlík to samozřejmě byl. Víc netřeba prozrazovat, i když na dvacet let izolace to nebylo (pár rukou postrkující denně jídlo je přeci jenom málo). Režisér Spike Lee (docela překvapení) přichází s kusem, kterému sice chybí živočišnost originálu, ale nakonec vlastně nijak zvlášť nenaštve. Vztahy, do kterých se hlavní „hrdina“ dostane, diváckého pozorovatele zaujmou. Původního Oldboye jsem navíc viděl už před nějakými sedmi lety, takže jsem si remakem milerád vymyl mozek. Asijská divnost mi nechyběla. Tvůrci jsou občas zbytečně samoúčelní, ale křečovitou bych jejich snahu nenazval. Sice se tváří, že je jejich dítko novátorské, šokující i zvrácené, nicméně nevadí. Bizarní je, šťavnaté taky. Sebestředný Josh Brolin nabízí strnulou tvář a zmatené emoce (dvacet let v krychli je holt dvacet let v krychli), jako bojový stroj je skvělý. Sharlto Copley má být divný, ale svým nelogickým chováním je spíš za šaška a Elizabeth Olsen hodlám dál sledovat. Moc nevím, jestli se mi to vlastně líbilo. Nicméně ten, jenž o nějakém jihokorejském Oldboyovi nikdy v životě neslyšel, bude docela nadšený. ()

Galerie (79)

Zajímavosti (20)

  • Scéna z kladivem byla natočena na jeden zátah a pro film posléze rozstříhána. (Terva)
  • Režisér Spike Lee řekl, že jeho verze měla 140 minut , ale studio trvalo na délce do 105 minut. Josh Brolin prohlásil, že preferuje delší verzi, která zahrnuje více scén Doucettova (Josh Brolin) tréninku v cele a interakce. (Dr Lizal)

Související novinky

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

Samozřejmě, ne doslova, i když by to byl asi zábavný crossover. Poté, co si Kick-Ass 2 v kinech nevydělalo ani na produkční náklady, je tahle série asi nadobro ukončená. Aaron Taylor-Johnson ale… (více)

Josh Brolin od Matky boží

Josh Brolin od Matky boží

07.08.2013

Brolina, kterého brzy uvidíme v remaku korejského OldBoye, si zřejmě užíval maskování během natáčení westernového propadáku Jonah Hex. Brzy podstoupí ještě náročnější proměnu – zahraje si totiž… (více)

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

30.11.2012

Ve svých následujících filmech rozhodně nebudou jednat v rukavičkách. Cate Blanchett si po zlých agentkách v Hanna a Indiana Jones a Království křišťálové lebky připíše do filmografie další zápornou… (více)

Reklama

Reklama