Příběh bývalého vojáka Edwarda Younga, který bude muset několik let po konci občanské války čelit nebezpečí daleko horšímu, než byli nepřátelští vojáci ve válce. Poté, co vinou záhadné epidemie ztratí svou manželku i syna, se vydá na dlouhou cestu, na níž bude pátrat jak po příčinách záhadných problémů, tak po novém smyslu života. (ČSFD)

Karamanlis

Horor a western sú moje dva najobľúbenejšie filmové žánre, rovnako mám veľmi rád living dead tematiku a udalosti, týkajúce sa americkej občianskej vojny resp. bezútešného obdobia po jej skončení, takže mi bolo vopred jasné, že ak bude Exit Humanity natočený aspoň trochu zručne, tak mi určite sadne. Stalo sa, putovanie hlavného hrdinu Edwarda krajinou, ovládanou nemŕtvymi, jeho tragické dobrodružstvá, zúfalá snaha pomstiť sa a opatrné skúmanie symptómov zombie nákazy ma zaujali a som predvedčený, že keby bol tomuto kanadského hororu dopriaty vyšší budget, tak by patril k špičkám subžánru. Vzhľadom na smiešny rozpočet 300 000 kanadských dolárov je to však každopádne malý zázrak. ()

LEGACY

Páni, kdo by to řekl že Kanada umí urobit takovou krásu. Toto je bezkonkurenčně nejlepší kanadský horor, který jsem viděl a asi se poohlédnu i po dalších hororech z této země. Skutečně si nestěžuji, toto jsem u hororů už hodně dlouho neviděl. Děj mě zaujal, pro někoho až moc dlouhá stopáž mě také nevadila a postavy, no škoda mluvit - úžasné. Je to naprosto to, co jsem chtěl, krásné vyprávění z dob Občanské války, které prostě musí vidět každý, kdo se trochu nebojí zombie apokalypsi. Bohužel se celkový dojem blíží k čtyřem hvězdám. Ale Kanada zabodovala Hodnotím 80% ()

ricci.s

Zaujímavé, ja som čakal nejaké krvavé béčko (Geddes totiž predtým nakrútil Scarce, ktorý je síce dosť lacný, ale fajnový, krvavý), dostal som však niečo úplne iné, a niečo ešte omnoho lepšie a profesionálnejšie. Čo sa týka samotného námetu, tak je to skôr taký atmosferický, spomalený zombie hororík. Proste niečo v štýle Stake Land alebo The Road, a ja mám rád takéto snímky. Opäť jedno putovanie z A do B. Hlavný hrdina sa vyberie na ďalekú cestu, aby vysypal popol svojho mŕtveho syna do rieky spätej so svojou minulosťou, popritom pomáha svojmu novému spoluputujúcemu zachrániť jeho sestru, okolo nich kvantum zombíkov, no ešte väčšie nebezpečenstvo číha v podobe generála a jeho tlupy, ktorí sú posadnutí hľadaním imúnneho človeka, aby našli liek na nákazu. Takže nemôžem povedať, že príbeh patrí k tým najoriginálnejším, ale čo ma zaujalo omnoho viac, bola forma. Tá už srší originalitou. Animované flashbacky sa v horore vidia len zriedka (a určite tu neboli preto, aby si tvorcovia uľahčili prácu, takže skvele sa tu hodili), rozprávač pokiaľ viem, taktiež. Pôvod nákazy nám tvorcovia objasňujú pomaly až dokumentárnou formou. Dej je posadený do konca 19. storočia, odohráva sa v peknej prírode, so skvelými hereckými výkonmi, výbornými maskami, pútavou hudbou, krásnou kamerou, tak toto beriem! Dalo by sa vytknúť možno jedine to, že keďže je horor prešpikovaný všetkým možným, občas stráca na hororovej intenzite, najmä v druhej polovici, no pri takejto stopáži je vlastne logické, že to nemôže šľapať nonstop. Ale vlastne ani nechce. Čiže kto čaká tisíce odpálených zombíkovských držiek a hektolitre krvi, ani sa nemusí obťažovať. Pre mňa však 100% a ďalší z vrcholov tohto roka. ()

tron

Zombies. Podobne, ako upíri, ďalšie hororové klišé. Avšak na rozdiel od detí noci ma živí mŕtvi až tak nenudia a v tomto konkrétnom prípade tomu dosť dal dej, ktorý je umiestnený do obdobia vojny Juhu a Severu (!). Plusom je akiste i to, že o viac, než len o krv, ide snímke o melanchóliu, pomalý prístup a silnú atmosféru podporenú nostalgickým rozprávačom. Zvyšok dotvára obskúrny kasting, ktorý však ocenia len hardcore hororoví fanúšikovia (Dee Wallace, Bill Moseley, Stephen McHattie z Pontypool). ()

Dellamorte

U Mňa sa nejedná o žiadnu rozbíjačku , podobná téma pre Moje duševno so siahodlhými účikami už spáchali dávno " MŔTVE VTÁKY " nasadenie zombíkov ( slušné FX ) do občianskej vojny v 17 storočí už nie je nič nové. Menia sa len scenáre a okorenené pár novými vsuvkami. To je na dnešnú dobu málo , lebo zombíci sa tohto roku chystajú na turné a to hneď na niekoľkých frontoch. Sklamanie sa nekoná , ako sa nekonalo ani očakávanie. Typický snímok pod ktorý sa podpísal rozpočet no nie som si istá, či by nejako pomohol. Ale OK. ()

Časové pásmo bylo změněno