Den díkuvzdání připadá v USA tradičně na poslední listopadový čtvrtek. Claudia Larsonová cestuje domů na svátky s nechutí, frustrována a předem nabroušená. Kdo zná její střelenou rodinu, složenou ze svérázných individualit, ten se nediví. Máma šmejdí po domě a obtěžuje všechny se svou opožděnou krizí středního věku. Tatík je dobromyslný podpantoflák a homosexuální bratr se najednou objevil v doprovodu přítele... Rodina se po roce znovu sešla, ale dříve než se na svátečně prostřeném stole ocitne pověstný nadívaný krocan, projdou všichni Larsonovi očistcem nedořešených vzájemných vztahů, traumat a neuróz z opuštěnosti, z nenaplněnosti života, z nadrženosti, ze sexuální orientace a bůhví z čeho ještě. Kvalita této dramtické komedie stojí a padá s hereckými výkony. (oficiální text distributora)

rockwoman

"Ahoj malej bráško, tady je tvá zlobivá sestra..." ...Povznesu se, zatnu zuby a zazpívám to ještě jednou...pohodový film ze života obyčejných lidí. Všude dobře, ale na svátky vždycky domů. :-) ()

shantim

Dobrý humor tomuto snímku sice nechybí, ale při sledování je těžké se zbavit dojmu, že je to celé o ničem a nudné. Tuto situaci nezachrání pak ani dobré herecké výkony. 55% hvězdiček ()

wosho

Po skvělém debutu silné sklamání. Ale herecké obsazení film podrží a film nudu zažene bezproblému. ()

dopita

Hodně bídnej film. Jodie Fosterová by se měla držet herectví, a ne se hrnout do režírování. Zjevně si s filmem nevěděla rady. ()

Paity

Asi to není film úplně pro naše končiny, protože americké díkuvzdání příliš nechápeme. A ani úplná transformace do našich svátků také neodpovídá. Ve filmu mi však hlavně chybí nějaké jasné hlavní sdělení. ()

kaygen.it

Hodně zvláštní, se specifickým smyslem pro humor. Jakmile se nalaíte na Jodiinu notu, užijete si to od začátku do konce. ()

Garch

Mám ten film moc rád. Režie Jodie Foster nemá chybu. Mohla hrát i Claudii, ale Holly Hunter byla vynikající volba. Jasných 5 ()

jiri.twist

Dle mě slabota bez ladu a skladu, nedoporučuji. Začínám nabývat dojmu, že filmy, co jsou nadabovány do češtiny, bývají mnohdy slabší a s minimem gay obsahu ... 2222 ()

chrispe

Asi si budu muset začít číst pořádně obsahy :D takhle jsem byla trochu vykolejená z těch "svérázných individualit", kterých na mě bylo v této rodině trochu moc. Tak moc, že už pro mě byla těžko uvěřitelná. Dle zdejších zajímavostí byl Robert Downey Jr. většinu natáčení pod vlivem, nu tomu bych i věřila, protože mi připomínal klauna bez červeného nosu. ()

113kw

Tento film má na svědomí Jodie Foster. Jedná se o 3. z jejích dosavadních 4 režijních počinů, z roku 1995. Tento film zárověň také produkovala. Scénář pro ni napsali dva nepříliš úspěšní scénáristi, Chris Radant a W.D. Richter , proto se domnívám, že se Jodie do jisté míry přímo podílela na příběhu filmu. V hlavní roli vidíme Holly Hunter, českým divákům známou například ze seriálu Božská mrcha. Zde však hraje roli ženy, o jejímž životě toho nevíme zas tolik, kromě toho, že má naprosto šílenou rodinu, plnou rozporuplných vztahů. Přesto máme důvod se domnívat, že nejen ona, ale všechny postavy příběhu, i my sami, máme možnost zažít absolutní životní štěstí v nejednom okamžiku našich životů. Často právě v těch všedních. ()

Pokryvac

Veľmi chaotický film, ľudia sa tu prekrikujú, vedú podivné dialógy. Asi to tak malo byť, ale človek je z toho všetkého zmätený. Navyše dabing je dosť zlý, odporučil by som radšej originálne znenie. Inak, Holly Hunter je fakt sympatická. Predvádza určite najlepší výkon zo všetkých. Downey Jr. to s tou teatrálnosťou trocha preháňa. Napriek tomu, že ide o ťažko uveriteľný film, celkový pocit z neho nie je najhorší. Oddychovka pre toho, komu nelezú američania krkom. Povedal by som, že je to taká jesenná verzia Vianočných prázdnin alebo švédskeho filmu Deti nosí Santa Claus. Update 25.11.2017: Pridávam hviezdičku, myslím, že filmu dosť uškodil dabing (napr. neustále zmienky o Vianociach, pričom Deň vďakyvzdania sa oslavuje koncom novembra) a tentokrát som sa v tom chaose už lepšie vyznal :) Nuž, dysfunkčná rodinka je vďačná téma... ()

kolodej1

trochu zapomenutý a nedoceněný film, který se mi osobně hodně líbil. Snímek je po většinu času velmi vtipný a dost jsem se nasmál, jsou zde ale i vážnější momenty, především v závěru je cítit jistý sentiment, ale je vkusný a vůbec nevadí. Filmu takové zklidnění naopak sluší a dobře doplňuje celkovou atmosféru. Oceňuji taky trefné postřehy složitých rodinných vztahů, které jsou vykresleny v pohledu na sváteční setkání jedné rodiny. Když k tomu přičtu velmi kvalitní herecké výkony, nemohu hodnotit jinak než za plný počet ()

Upswing

Aj vďaka dabingu je nejasné o aké sviatky vlastne vo filme ide. Nato, že sa jedná o Deň vďakyvzdania sa až príliš často prajú šťastné Vianoce ... To je ale jedno. Nuda a prehrávanie niektorých hercov, hlavne Downey, to je katastrofa. Judy evidentne nevie ako vypadá "normálna" americká rodina, ale my sa aspoň dozvieme ako vypadá podľa nej. Možno keď raz zúročí svoje zážitky so spolurodičkou a natočí lesbické drama, bude väčšia sranda. ()

andy60

Celý film drží pohromadě hlavně díky dobře napsaným dialogům. Dějově poněkud prázdné, ale rozhodně "lidské", což je v americké kinematografii dost vzácný jev. ()