Roadside

Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller
USA, 2013, 77 min

Dan Summers a jeho těhotná manželka Mindy bojují o svůj holý život, když jsou jako rukojmí drženi šíleným střelcem na opuštěné horské silnici ve svém automobilu. (cardinals)

Nivenx

Po tolika hovnech v tomto roce a minulém co přišli nelze tento film zavrhnout. Roadside má svou temnou atmosféru doplněnou skvělými zvukovými efekty a několika momenty, které dokázali i překvapit. Co největším problémem je, že film rychle vyšumí a nemá nic, co by stálo za vzpomínku. Herci v pohodě a vše sedělo jak mělo. Pro mě takový průměr. Do dokonalosti chybělo opravdu hodně! England není špatný režisér, ale vždycky mu něco chybí a to je fakt, že nedokáže film dotáhnout do úspěšného konce. Jako u Contracted, tak tady je to něco obdobného. Na jedno shlédnutí doporučuji, ale trhák nečekejte. 50% ()

*CARNIFEX*

Dan a jeho tehotná manželka Mindy sú na jednej z odľahlých ciest uprostred hôr ohrozovaný šialeným strelcom. Ani jeden z nich si nevie vysvetliť, aké dôvody daného muža vedú k jeho konaniu. A možno to ani nikdy nezistia. Nechcel by som byť užívateľom, ktorý sa rozhodne že vzhliadne tento snímok no začne okrem obsahu čítať aj tieto, doposiaľ tri zverejnené komentáre. Kým jeden chváli hercov, druhému sa takmer hnusia. Kým jeden napíše že je to režisérov najlepší snímok, druhý zvestuje že svoj tieň oproti predchádzajúcim neprekročil. Celkom poriadny guláš z hovädzieho i hydiny, čo poviete? Ak niekoho zaujíma môj názor, tak ten je nasledovný. Toto je definitívne doposiaľ najslabší výtvor Erika "Anglicko", pretože za prvé: je to trápna kópia "búdky v telefóne". Za druhé: správanie postáv je úplne "jebnu*é", pričom vďaka svojmu hereckému umeniu by si nezahrali ani sedačku v školskom autobuse. Za tretie: úplne teplý hlások záporáka je "umelší" ako ciciky Darinky Rolincovej. Za štvrté: zvrat tu nie je žiaden, jedine že by ste jedli čínu a následne sami zo seba dostali nejaké zvratky. Za piate: logika filmu je úplne v "pi*i" nakoľko ja osobne som ešte v živote v zime v období Vianoc tak zelené stromy nevidel. Za šieste: Mindy za celú dobu netuší kde sa strelec pohybuje, no následne signálnou pištoľou z Titanicu takmer trafí "Jokera". Za siedme: nechápem o akých zvukových efektoch sa tu "hovorí". Za ôsme: pointa filmu je ako čo? Vyšiel som si do ulíc po záverečnej, reku "zajeb*m" pár okoloidúcich? Za deviate: Gore žiadne. Za desiate: prekvapenie z identity vraha taktiež nulové. Pána Boha, každý snáď vie rátať. Keď raz vo filme hrajú "štyri" postavy, pričom ich bude postupne ubúdať, tak hádam mi už len niečo z toho vyjde, či? Svetlo sveta v roku 2014 spatrila ďalšia zo zbytočných sračiek - 25%. ()

George Stobbart

Chlapík s tehotnou ženou cestujú pred Vianocami autom a na opustenej horskej ceste sa stanú rukojemníkmi neznámeho ostreľovača... Zo začiatku som sa potešil, že sa konečne objavil nejaký zaujímavejší road-horror a ono sa to po chvíli zasekne na mieste hrá sa to na nejakú "Phone Booth" variáciu. Tá síce až tak nenudí, ale ani úplne nefunguje, pretože: postavy nie sú nič extra, záporák ani jeho hlas nemajú charizmu a hoci sa to snaží o určité tajomno, stále sa to pohybuje v predvídateľných medziach a ani na záver sa žiadny veľký zvrat nekoná. Škoda; Eric England svoj tieň neprekročil, aj keď sa to pozerá dobre a podľa mňa ide o jeho doposiaľ najlepší film. ()