Objevování Afriky

• USA Discoveries: Africa
USA, 2009, 5x50 min

Profesionální průvodce po safari Stanford Milinga nám otevře svět nádherné panenské přírody i fascinující fauny.
Jednotlivé díly:  1.-Národní parky Arusha a Lake Manyara - bohatá zvířena i úchvatné přírodní scenérie v Tanzanii.
2.-Národní park Tarangire - atraktivní, přitom nedoceněný vzorek divočiny v Tanzanii.
3.-Chráněném území Ngorongoro - bohatá zvířena i poutavý život Masajů.
4.-Na pláních Serengeti - vzrušující pozorování pakoňů, zeber a gazel
5.-Tanzanie - země Masajů. (oficiální text distributora)

Zeldur

Vcelku nezáživný a nudný dokument. O Africe toho bylo již natočeno mnoho a tohle je určitě jeden z těch slabších kousků. ()

Teachman

Tento televizní pořad je vhodný nejen do hodin zeměpisu. Žáci se při něm mohou dozvědět, jak vypadá život na africkém kontinentu. Vhodnější je ale pustit pouze kratší vybrané pasáže, protože při zařazení celé epizody budou mít problém s udržením pozornosti. Jedná se však o méně povedený projekt. ()

smalda

Velmi,velmi rozvážný-pomalý průvodce-"profesionál",který nikdy neviděl šelmy útočit na pštrosa (také jeho rychlost nepatrně nadsazoval).Asi jsem větší odborník,já totiž v jiném mnohem zdařilejším dokumentu viděl útočit (úspěšně) na dospělého pštrosa dokonce gepardy,kteří jsou nesrovnatelně slabší oproti lvům.Chápu,že je gepard rychlejší,ale on to "neútočení" šelem zdůvodňoval hlavně tím,že se ho obávají! Také mě zarazil určením stáří mláďat již zmíněných lvů,která byla jen nepatrně menší,než dospělé samice a jeho odhad 1,5-2,5měs. ()

cariada

Další zajímavý dokument o kráse Africké zvířeny. Moc zajímavé jak se učil pakůň chodit. Či jak antilopy honili šakala. ()