Když Rory Jansen (Bradley Cooper) vydá svou první knihu, je výjimečná. Je to událost, která se přihodí jednou za generaci a která rozbouří literární svět i veřejnost. Přátelé ji s nadšením doporučují, kritika je také nadšena. Kniha je všude – od knižních klubů, po letadla a akademickou půdu. Stylem, který je svěží a moudrostí o životě, se zdá být jaksi nadčasovou. Rory se okamžitě stává literární hvězdou. Charismatický, talentovaný, inteligentní, mladý autor má zdá se všechno: báječný život, milující manželku (Zoë Saldana), svět mu leží u nohou - a to vše díky jeho slovům. Ale čí to jsou slova? A čí to je nakonec příběh? V okamžiku, kdy Rory dosáhne nejvyššího úspěchu, jej vypátrá Starý muž (Jeremy Irons) a konfrontuje jej s faktem, že on je skutečným autorem novely. Starý muž vypráví o nádherných nicméně tragických vzpomínkách na své vlastní mládí v období po druhé světové válce v Paříži, které ho přivedly k napsání knihy. Když Rory vidí, že jiný muž zaplatil za pravdu a svůj životní příběh, je konfrontován s nevyhnutelnou otázkou kreativity, ambice a morální volby, kdy je vydáván na milost těmto pohnutkám. Příběh napsaný jako příběh v příběhu. Roryho život je sám o sobě fikcí. Za tím vším je skutečný živý literární lev, Clay Hammond (Dennis Quaid). Sváděn a zaplétán do rozhovoru o skutečném významu této novely, krásnou a mazanou absolventkou (Olivia Wilde), nemůže zabránit spojení mezi příběhem a jeho vlastní tajnou minulostí. (oficiální text distributora)

Mishqo

Zaujímavý príbeh so super hercami a krásnou hudbou, ktorý nám necháva priestor si domyslieť časti príbehu a mne sa to jednoducho veľmi lúbilo.... minimálne 80% ()

Ace.Anita

Filmaři natočili film o spisovateli, který napsal knihu o falešném spisovateli, co ukradl knihu jinému spisovateli. Hloubka? Jakože matrioška je taky hluboká, když se to tak vezme. Matrioška, co má na sobě namalované mysteriózní šatečky. Jako proč ne, ale ani nevím, proč jo. ()

Pump

Zavřete už někdo toho Bradleyho Coopera s tím jeho koženým ksichtem a dvěma výrazy ala Arnold Schwarzenegger někam do sklepa Hollywoodu a nevytahujte příštích 100 let. Ten člověk snad hraje ve všem a jeho univerzální styl hraní nepomohl ani tomuto filmu, který by právě charismatického herce potřeboval! Dennis Quaid si zrovna vybral svou slabší chvilku... Radost mi udělalo angažování Mr. Jeremyho Ironse! Za něj celá hvězda. Ten svou malou epizodní chvilkou pozdvihl film mezi skutečnou kinematografii a ne kožené ksichty III. Film nakonec není špatný a je v něm i nádech tajemství. ()

jujec

Čekal jsem celkem nudný film o knize, ale nakonec to byly dva příběhy o lásce v jednom a ukradená kniha byla na pozadí. Příjemný film. ()

VasaX

Příběh v příběhu, který vlastně nemá žádnou pointu, ale tak nějak vás táhne dál. Pokud vás baví forma, tahle Bradley "oneface" Cooperovská věc vás pravděpodobně chytne, pokud ale obsah, budete dost pravděpodobně zklamáni. The Words nám totiž naservíruje celkem obyčejný obsah zajímavou formou, a to do té míry, že degraduje samotný obsah. Navíc bych si trošku přál, aby se na ČSFD řadili herci podle stopáže, a ne podle toho jak si zadavatel dat hodí kostkou. Olivia je sice druhá, ale sotva se tam mihne. Což je celkem smutné, protože zrovna její postava je taková protiváha vůči celému tomu obecnému ději, který se velmi blíží neřízenému patosu. Přemýšlím nad filmem s Bradleyem který by se mi líbil kvůli jeho výkonu. V AS to je spíše o ději, v Silver Lining by si bez Jenny moc nezahrál. Cokoli, co je dobré s Bradleyem a vzpomenu si (krom předchozího třeba Place beyond the pines, Limitless), vlastně není tak ani o něm a on je tam spíš jako takový výrazný maňásek. V The Words ale musel tak nějak fungovat sám o sobě. A To je vlastně hlavní kámen úrazu celého filmu. It's kinda good, but it is actually Bradley. Nic nevrství nikam a nic neposunuje taktéž nikam. Je to prostě fejk, stejně jako Roryho prvotní úspěch. ()

L_A_D_A_S

Netradiční, originální, spletité, přehledné, krásné. Možná můj top film roku 2012. Skvěle vystavěný(é) příběh(y), skvělé herecké výkony, co předvádí Bradley Cooper, až jsem se nestačil divit. Nikdy nevíte co se stane, všechny postavy se chovají logicky, normálně ale přesto nepředvídatelně. Teď, 5 minut po dokoukání filmu opravdu nemám slov a tleskám režisérovi a celému štábu. Takhle se to má dělat. Hned jak budu mít více času podívám se na Words znovu. [***Patří do mých TOP10***] ()

klima777

Je libo cukrkandl? Nebo snad slzičky? Pubertální tíhu bytí? Nevkus na n-tou? Nemíním kýč, jenž se takořka radostně demaskuje, přičemž mapuje oblasti zapovězené tzv. vysokému umění. Mám na mysli nečistou hru s city a na city, která venkoncem nefunguje (The Words totiž postrádají hlubší vhled, jakož i nadhled, jinak řečeno moudrost). Ano, je to hezky natočeno, herci jsou slušní (btw: proč je výkon např. Jeremyho Ironse pouze slušný?) a nic... Čili: Bradley Cooper jako spisovatel podruhé, tentokrát zoufale upachtěný, a tudíž bez potlesku. Vlastně je mi až stydno (kvůli kydům; kecům, povrchním žvástům). Život přece není nechutná banální břečka, ani slátanina ze stránek Reader's Digest! ()

R1CH1E

Úžasný melancholický příběh, který plyne pomalu stoupajícím tempem k možná očekávanému, ale i tak velmi zajímavému závěru. Jeremy Irons tady byl úžasný. ()

Killda

Úžasný film. Kdo má rád literaturu, ten si ho hned zamiluje. Tři dějové linie, každá vypovídá silný příběh své postavy. Zároveň zajímavá myšlenka zrazené lásky a jejích důsledků. Vynikající Irons společně se zbytkem hereckého ansáblu válí a to příběhu přidává na věrohodnosti a ... to tomu vlastně stačí. ()

V.Silver

A mně se to líbilo. Střídání tří dějových linií, výčet možných konců, otázka morálky i životních problémů. Ale nejvíc asi oceňuju, jakým stylem je vyprávěn příběh, který vypráví příběh o příběhu :) Co je dobře vrstvená fikce, co pravda a co genialita? Pravda, Bradley se úplně nesnažil, stejně tak Zoe Saldana mě moc nebavila, ale Olivia, Dennis a Jeremy byli skvělí. Palce hore a 75%. ()

strelenaL

Příběh v příběhu jak jinak to lze nazvat. Postupně se z tohoto žánru stává oblíbený (připom. Atlas mraků). Já byla úplně unešená, když jsem zjistila v jakém prostředí se příběh odehrává. Toto prostředí je mému srdci nejbližší a mám ho ráda. Tři dějově propletené linie, které ústní v konec. Úžasný Jeremy Irons dodal příběhu úžasnou porci emocí, vrcholící skvělou zápletkou. ()

Ravi

Zloději nápadů zjišťují, že činy nejdou vzít zpět a stejně tak divák, který je vtažen do zajímavě pojatého příběhu. Navzdory mnoha dějovým liniím je film přehledný a velice dějový. Čeká Vás životní vyprávění tří příběhů ve třech generacích, které chce divákovi sdělit, že nemusí mít vždy všechno dobrý průběh, ale člověk se musí s vlastními chybami naučit žít. Pokud jste okem zahlédli obsazení, je Vám jasné, že film zaujme už jen tím. Nejen tím. 85% = 4/5 ()

MI-380

V obsahu nahoře je napsáno vše, naštěstí to podstatné, totiž perfektní práce tvůrců s postavami, slovy a city, se přečíst nedá, to se musí vidět: 90% (průměr 5265 hodnotících přede mnou je zdrženlivější - 77%). ()

Bagr_007

Až někdo bude zase psát nějaký dementní žebříček o největších záhadách světa, tak bych se rád zasadil o to, aby do něj byl zahrnut fakt, že americká kritika si s takhle vynikajícím filmem vytřela zadek. Herecky přesné, příběhově trochu předvídatelné, ale nádherně odvyprávěné. Obávám se, že dvojici talentovaných tvůrců neúspěch filmu zavřel dveře v businessu. ()

Marrdaa

Vybrat herce, check. Udělat zápletku, check. Vytvořit více vrstev, check. Zdramatizovat děj, check. Překvapit diváka na závěr, che..nenenene. Díky totálně ukňouranýmu konci musim překopat hodnocení, který se zpočátku neubíralo vůbec špatným směrem. Udělali jste mi z Bradleyho obyčejnýho přizdisráče takovým způsobem, že mě to ani nenaštvalo, jenom otrávilo. ()

Autogram

Príbeh jedného plagiátora rozprávaný trochu komplikovane cez tri časové obdobia ma trochu nudil a trochu aj zaujímal, pretože som chcel vedieť, ako sa to vyvŕbi. Nevyvŕbilo sa to skoro nijak a tak si tretiu hviezdu nechám pre niečo lepšie. V podstate som sa do filmu pustil len kvôli Zoe a Olivii a bola to asi chyba. –––– Je o muži, který napsal knihu a pak ji ztratil, a o hajzlíkovi, který ji našel. ()

Casablanca

Nevím proč... Něco mi vadilo... K ději a zvláště konci nemám výhrady, to spíš obsazení. Hudba úžasná. A jsem zvědavá, jaký je ten alternativní americký závěr pro diváka, "který nechce přemýšlet" :-) (Tak proč sakra jen tři???) ()

standsiller

Príbeh v sebe skrýva viac, než slová. Podstatný je autor, ktorý napísal knihu príbehov a my ako diváci sa stotožňujeme s jeho príbehmi viac, než s ním samotným. Aha ! Takto to má presne byť. Aj autor sám často verí príbehom viac , než svojmu vlastnému životu, pretože v nich sa cíti doma. Navyše grandiózny Jeremy Irons ! S chybami, ale beztak myšlienka na potlesk. ()