Když Rory Jansen (Bradley Cooper) vydá svou první knihu, je výjimečná. Je to událost, která se přihodí jednou za generaci a která rozbouří literární svět i veřejnost. Přátelé ji s nadšením doporučují, kritika je také nadšena. Kniha je všude – od knižních klubů, po letadla a akademickou půdu. Stylem, který je svěží a moudrostí o životě, se zdá být jaksi nadčasovou. Rory se okamžitě stává literární hvězdou. Charismatický, talentovaný, inteligentní, mladý autor má zdá se všechno: báječný život, milující manželku (Zoë Saldana), svět mu leží u nohou - a to vše díky jeho slovům. Ale čí to jsou slova? A čí to je nakonec příběh? V okamžiku, kdy Rory dosáhne nejvyššího úspěchu, jej vypátrá Starý muž (Jeremy Irons) a konfrontuje jej s faktem, že on je skutečným autorem novely. Starý muž vypráví o nádherných nicméně tragických vzpomínkách na své vlastní mládí v období po druhé světové válce v Paříži, které ho přivedly k napsání knihy. Když Rory vidí, že jiný muž zaplatil za pravdu a svůj životní příběh, je konfrontován s nevyhnutelnou otázkou kreativity, ambice a morální volby, kdy je vydáván na milost těmto pohnutkám. Příběh napsaný jako příběh v příběhu. Roryho život je sám o sobě fikcí. Za tím vším je skutečný živý literární lev, Clay Hammond (Dennis Quaid). Sváděn a zaplétán do rozhovoru o skutečném významu této novely, krásnou a mazanou absolventkou (Olivia Wilde), nemůže zabránit spojení mezi příběhem a jeho vlastní tajnou minulostí. (oficiální text distributora)

Morholt

Trošku vypočítaná hra na emoce, na kterou se ovšem dalo přistoupit, a z mého pohledu se hlavní hrdina choval občas až příliš iracionálně, ale i přes to se dalo přenést. Naprosto dokonale mi sedla forma vyprávění, kdy spisovatel na veřejném čtení deklamuje svou knihu o nadaném autorovi, který proráží na veřejnost s příběhem, který ovšem není tak docela jeho. Stejně tak mě bavili herci a to všichni bez výjimky. V tomto případě si netroufám nikoho z nich vyzdvihnout. A byl jsem spokojený i se závěrem, který pokládá otázku, co je pravda a co fikce, nebo čí příběh vlastně vypravěč přednáší. Možná mi trochu vadil, pro mě poněkud nejasný, konec, ale celkově mi Slova sedla. 80% ()

Handle

Ačkoli mě snímek docela zajímal, přišel mi po celou dobu zbytečně zdlouhavý a nakonec jsem ho jako třešničku na dortu vlastně vůbec nepochopil... :) ()

ScarPoul

Výborne spravený a natočený konštrukt. Tri dejové línie, ktoré sa vzájomne prepletajú a ktoré vďaka fantastickej hudbe a hereckému výkonu Bradley Coopera a Jeremy Ironsa naberajú omnoho väčšiu naliehavosť ako samotný príbeh ponúka. Tri rozdielne časové línie, tri rozdielne spôsoby rozprávania a pritom každý sa dotýka rovnakej veci. Ťažko povedať, čím bol film tak úchvatný. Možno svojou uvoľnenosťou. Alebo faktom, že si užíval svoje rozprávanie. A aj keď by sme mohli mnohé veci logicky vyvrátiť a spochybniť ako si nad tým mávneme rukou, pretože samotný výsledok aj napriek rýchlemu koncu je predsa len kvalitný. Jediné čo film zráža okrem niektorých dramaturgických chýb na kolená je príšerný výkon Dennisa Quaida. Jeho mimika, gestika, spôsob akým rozpráva a akým predáva divákovi emócie je neuveriteľne iritujúci. Ženy tu bohužiaľ hrajú druhé husle. Jediné na čo slúžia je motivovanie mužských hrdinov. Je to kupodivu film zameraný na chlapskú ješitnosť, túžbu po uznaní a lásku, kedy sa miesi túžba s egom a naopak. Výborná vec, ktorá si svojich fanúšikov zaručene nájde a ktorej sú niektoré chyby odpustené. ()

maseer2

hrozně únavné, nevýrazné a nezajímavé (zejména pak vyprávění "Starého muže").. vůbec mi není jasné, co jsem si měl z tohohle zvláštního slepence tří příběhů odnést a pokud je pod tím vším skryta nějaká hlubší pointa, tak mě minula velkým obloukem.. slabé 3* ()

Borrtex

Chyběl tomu trošku pohyb. Pomalé a opatrné drama, které velmi mírným tempem směřuje k dosti očekávanému závěru, který ale na druhou stranu nijak nezamrzí a je docela pochopitelně přijat. Scénář měl dosti chyb, dosti opakovaných a zbytečných dialogů, které se mnohdy s pomocí vzpomínek z vypravování či z vypravování vypravování patrně protahovaly... Bradley byl dobrý, Olivia i Quaid taky, ovšem na film bych se už znovu asi nepodíval. Lehký průměr 45 % ()

rreal13

Možná jsem měl dát 5*, ale i tak to byl po dlouhé době film na který budu ještě nějaký čas vzpomínat. Mám rád když se prolínají děje nebo se příběh vrací do minulosti. Víc těchto filmů. ()

Beznoh

Film se opravdu povedl a na první pohled určitě zaujme. Obsahuje několik hlubších myšlenek, které určitě stojí za to, aby se nad nimi člověk pozastavil a zamyslel. Určitě se svým vlastním způsobem skvěle dostává do problematiky slávy, bohatství a úspěchu, která se tu ale kříží s tím, co člověk opravdu v životě hledá a chce a co je opravdu důležité. Co byste dělali vy, kdybyste mohli být slavní, bohatí a úspěšní, ale cena za tu slávu by byla taková , že byste museli "ukrást" něčí duchovní dílo. Prolínají se tu dvě zajímavé dějové linie, takže to určitě stojí za shlédnutí. Bohužel ale osobně nemůžu dát pět hvězdiček, protože i přes zajímavé myšlenky i děj jsem se po nějakou dobu prostě trochu nudil. Přece jenom se jedná v podstatě o vyprávění dvou příběhů samozřejmě ve filmovém ztvárnění, a tak se mi občas stalo, že jsem myšlenkami utekl kousek jinam a film mě dostatečně "nepohltil". Konec je určitě zajímavý a je na divákovi aby si ho přebral po svém, což filmu určitě přidává na hodnotě. ()

moviesfan

The Words je vydařený film. Neměl bych s ním snad žádný problém, ale myslím, že bych se obešel bez linie Quaid a Wilde. Konkrétně obsazení Dennise mi vůbec nesedlo, ale to je asi můj osobní problém, protože ho jako herce nemusím. Ostatní ale klapalo velmi dobře. ()

villon17

Natočit se dá vážně cokoli, ale udělat z jednoduchýho děje propletenec linií, už vyžaduje přinejmenšim talent. Těch 102 minut uteklo jako voda, vůbec jsem se nenudila, na konci jsem chvíli jen tak seděla jak přimražená a přemejšlela o tom všem, co jsem zrovna viděla. Konec neni nějak převratnej, ale propojí všechny ty vrstvy děje, a nebo právě ne? To se mi na tom líbilo, že si to každej může vyložit po svym, a taky to, že šlo o přednášejícího spisovatele, ale přitom jsme sledovali osudy jeho postav a on fungoval jen jako vypravěč, samozřejmě se svym vlastnim krátkym příběhem, kterej vždycky divákům připomněl, co vlastně sledujeme. ()

Padme_Anakin

Propletenec příběhů příjemně překvapil, popřemýšlet přinutil. Představitelé pisálků potěšili převelice, především penzista předvedl parádní proštepování protagonisty. Pálím plný počet pizdiček, páč perníkové pocity převládají. ()

prsvl

Čim víc nad tim přemejšlim, tim míň mám ten film rád. Tři linie, všechny hrozně povrchní a tim pádem ani jedna nijak zvlášť zajímavá. Nerozvinutý důležitý motivy a naopak nechutně rozpitvávaný zbytečnosti (proč mám pět minut koukat na někoho, kdo píše knihu, když už jsem to ve filmu před tim viděl asi 4x). K jádru věcí se film dostane vždy až tak půl hoďky po tom, co už divák dávno tuší, co se bude dít.. Zde chválená hudba je neuvěřitelně vtíravá a už od začátku mě štvalo, jak falešně vzbuzuje emoce. Konec filmu byl divně nelogickej a zbytečně vyhrocenej. Zajímal by mě americkej závěr, ale nechce se mi věřit, že může bejt horší. ()

Ajinka126

Velmi vydařený film. Neustále mě to nutilo nad tím přemýšlet a přemílat mezi dvěma alternativami, které se mi nabízely a bylo zajímavé sledovat vývoj a to, jak se mističky právě těch dvou vah přelívají ze strany na stranu. Konec byl senzační, hodnotila bych i plným počtem, ale nelíbila se mi topornost některých herců, zejména jednoho nejmenovaného. Taky se mi nelíbily ty rádoby romantické a emoční momenty.. ty byly zcela prázdné a nudné. Přesto všechno si myslím, že je to velmi zajímavý a originální film, vřele doporučuji! :) ()

paulieM

The Words těží v prvé řadě ze skvělého scénáře a hereckého obsazení, kde vyčnívá skvělý Irons. První polovina filmu mě vtáhla do děje, ta druhá byla mírně slabší se spoustou klišé a nebyla tak nějak konzistentní. Několik v sobě obsažených navrstvení příběhu člověka nutí přemýšlet a hledat souvislosti. Navíc je vše skvěle propojeno - v nejnapínavějších okamžicích režie skočí do jiné vrstvy a nažhaví diváka, aby se o to víc těšil na rozuzlení. PS: Olivie Wilde je neskutečně sexy. ()

Marsik

Jak nejlépe vystihnout tento film? Viděl bych to slovy jako krásný, smutný, perfektně natočený film, který si vás získá. Zkrátka tohle se musí vidět na vlastní oči, abyste ho mohli prožít od první vteřiny do závěrečných titulků. Bradley, Jeremy a Zoe byli fantastičtí. 84% (with J.) ()

PauloZ

Příběh v příběhu o to celé v dalším příběhu. Tak trochu Inception na bázi romantického dramatu ve vypravěčské poloze. Líbilo se mi to, protože se dobře pracuje s vývojem děje a člověk je pořád tak trošku v očekávání co se stane. Jen jsem měl asi v třetí čtvrtine filmu pocit, že režie zabředla do až přílišné zoufalosti a emocionální roviny neadekvátní k závažnosti problému. Nebo se to tvářilo až příliš jako osobní sonda, jinak skvělého Bradleyho. Potěšilo i bohaté obsazení známých tváří. ()

schizmo

Příběh o příběhu v příběhu. Něco mi říká, že tahle věc měla velký potenciál, ale čím víc film poodkrývá, tím méně zajímavým se zdá. Což by mě až tak osobně nevadilo, ale na čem snímek z mého pohledu ztroskotává, je ne úplně hluboký emoční zážitek, po kterém jsem tak prahnul. A to si myslím, že nechybělo moc a byla by ruka v rukávě. Pro mě tam chybí nějaká ta hluboká citová hodnota, která vás přetáhne na druhou stranu, chvíli s váma pohrává a když jste nezranitelnější, tak vás rozcupuje na kusy. Ano, přiznám se, už dlouho jsem u novodobého filmu nebulel (je teda fakt, že scéna s plačícím Cooperem je solidní vydíračka) a tenhle vypadal tak nadějně... ()

maddy

Vynikajúci nápad, ale pokulhávajúce prevedenie. Príbeh sa vrství do troch, resp. dalo by sa povedať až štyroch rovín (40. roky, línia s Jeremym Ironsom, línia s Bradleym Cooperom a línia s Dennisom Quaidom). Možno to sprvu znie komplikovanie, ale napodiv tomu tak vôbec nie je. Všetky línie sú prehľadné, dávajú zmysel, logicky do seba zapadajú a divák sa vo filme nestráca. Problém je, že film sa tvári, že obsahuje nejaké skrytú myšlienku, nad ktorou bude nútiť divák bádať aj po jeho filmu. Bohužiaľ tomu tak ani z ďaleka nie je. Príbehy sú spojené celkom obyčajnými vstičnými bodmi a ich vyústenie vyšumí do prázdna. Položia pár veľmi zásadných otázok (plagiátorstvo, vzťah po úmrtí dieťaťa atď), ale ostanú len v rovine „položenia otázky“, ďalej tieto témy nijako hlbšie nerozvíjajú. Film sa snaží byť niečím viac, než v skutočnosti je a jednotlivé príbehy nakoniec nie sú nijako ohromné. Pokiaľ sa však odpútate od myšlienky výrazne premyslenejšieho filmu, tak si môžete užiť celkom slušnú a inteligentnú drámu/romancu bez hlúpeho scenára alebo hlúpych postáv. Navyše podporenú sympatickými hercami (Bradley Cooper), vynikajúcimi hercami (Jeremy Irons) a krásnymi herečkami (Zoe Saldana), doplnenú príjemnou hudbou. Rozvetvené línie držia dostatočnú pozornosť po celých 100 minút, občas sa scenár slušne pohráva s citátmi ... len nečakajte žiaden hlbší zmysel ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. CELKOVO: 3,5* / paradox: Film o plagiátorstve, ktorý je sám len obyčajným remakom? ()

baribal

Bez olivie by se nedalo divat na nic, v dnesni dobe uz vrstvenim dejovych linii nikoho nezaujmete. Je to ubohe dilo, ktere nedokazalo prijit s cimkoli novym nebo originalnim. Je az moc poznat ze se jedna o prvotiny obou reziseru, coz ovsem nemuze byt omluvou. Emocne prazdne a lacine. Vhodne pouze pro radoby velke milovniky umeni, kteri nepoznaji filmovy shit a filmovou kvalitu. ()