Po prepuknutí zombie nákazy, ktorá vyhubila väčšinu populácie sa skupinka tých, čo prežili, snaží prebojovať skrz zničenú, hordami nemŕtvych ovládanú krajinu. Cieľom ich cesty je ostrov Catalina, ktorý má byť jedným z posledných útočísk vymierajúcej ľudskej rasy. (Karamanlis)

kikin01

Někdy opravdu žasnu nad tím, jak někdo může natočit takovou slátaninu. Filmů o zombíkách jsem už viděl, a tento símek mě jen utvrdil v tom, že už se zombíkama končím. Když Lesley-Ann Brandt hodila granát, tak jsem se musel při výbuchu smát, a perlička na dortu? Cituji uživatele Pumiiix - Všemu nasadí korunu debility digitální zombie tygr ;-) Jednu hvězdičku dávám za luky a kuše, protože ty mám rád, ale jinak odpad! ()

hony23

Naprosto banální scénář, kdy skupina přeživších putuje Amerikou a cestou masakruje hordy nemrtvých - takových zombie filmů jsem už viděl dost. Pár scén je sice ve filmu povedených, závěr filmu je však velkým zklamáním. Počítačová animace závěrečné bestie je na úrovni Cesty do pravěku z roku 1955, to jsem nevěděl, zda se smát, nebo brečet! Takže na poslední chvíli jedna hvězdička dolů... ()

musolini

Litry krve??Stovky "zombíků"??(filmy o nich mám rád)Docela dobrej děj??Všechno beru,ale co ne,to je počítačová krev,která se rozprašuje,tohle jsem nikde neviděl a ani na jedné zbrani,co zabíjela není kapka krve a vlastně není ani na žádných lidech.Tohle se nepovedlo a hodně to zkazilo.Když všechno tohle pominu,tak jinak fajn film,kterej jsem nepřeskakoval a dokoukal do konce. ()

Mikovec

Na dnešních zombie filmech ( i hrách) je pár zajímavých věcí. Všimněte si např. že skoro v každém zombie filmu je plešatý černoch ( Resident Evil 2, Úsvit mrtvých a spoustu dalších), že by shoda náhod? Nemyslím si. :) Ve filmu je pár docela dobrých nesmyslů. Stejně jako u kultovní sračky Resident Evil, (která nesahá slavné herní serii ani po kotníky). Zombie by se nedostali z města ve kterém vznikla nákaza, jelikož za 1) Po takové spoustě filmů by každý člověk věděl co má dělat a určitě by se nenechal kousnout od nějaké pomalé belhající se mrtvoly, jenže je tu ten moment překvapení a noc, jelikož mrtvý nespí (proč by také měli) takže za předpokladu, že infekce vznikne v nemocnici a dejme tomu, že v noci, začne se šířit velice rychle. Za 2) Jsou tu zásahové jednotky, které by na místě byli do 10 minut a celou oblast by uzavřeli ( jako ve filmu karanténa) ti co by se pokoušeli dostat dovnitř nebo ven by byli na místě zastřeleni, to je tedy za předpokladu, že by infekce vznikla v nemocnici. Pokud by se ale nakažený potloukal např. po ulici ( za předpokladu, že by unikl z nemocnice před karanténou) je tu stav ohrožení celého města a infekce by se začala šířit velice rychle po městě. Za 3) Na to by velmi rychle reagovala vláda a do hodiny (maximálně dvou) by uzavřela celé město, tudíž z města by se nikdo nedostal, pokud by pokousaný člověk chtěl nasednout do auta a ujet z města (ještě před uzavřením), je z něho do 5 minut zombie a moc daleko nedojede. A máme tu podobnou situaci jako v Resident Evil hrách, kde se nákaza začala šířit krysami z laboratoří pod Raccoon City. Město uzavřela armáda, ano byli tu sice policisté, kteří bránili policejní stanici do posledního muže, ale nákaza už byla v takovém rozsahu, že jí nešlo zastavit. Nakonec se to všechno vyřešilo jednou velkou bombou :) a stejně tak by to dopadlo i tady. Žádných 87% evropské populace se změnilo na zombie, nákaza se rozšířila do Tokia atd. atd. Systém tohoto světa je rychlí, učinný a nárazový a tento problém by v žádném případě nemohl dosáhnout takovýchto monstrozních rozměrů jak se nám to snaží servírovat ve filmech. Další nesmysly, jako že 6 měsíců po katastrofě ( ke které nemělo ve skutečnosti ani dojít) lidé vypadají jako by ona katastrofa byla první den jsou také zajímavé. Herci jsou oholení a ostříhaní, herečky mají makeup, umyté vlasy, natažené řasy, všichni jsou čistí a mají čisté oblečení, těch 6 měsíců se na nich tedy moc nepodepsalo a nejspíš se stříhali mezi sebou ( a to mezi nimy musel být nějaký pěkně dobrý kadeřník), všichni z nich samozřejmě musejí být modelové a modelky, i když je půlka ameriky obezní a hubeného člověka tam naleznete zřídka, celé to potom působí skutečně nereálně. Prostě nálož pro tupého amerického diváka, který jen tupě zírá do bedny pro potřebu vidět gore a krev. Další nesmysli jako, že v předcházející scéně jim pan plešou( jméno si nepamatuji) řekne, že pokud uvidí nějaký šíp tak ho mají sebrat a poté si do zombií střílí šípy a klidně si je v nich nechává mě také dostávají. Pak už jsou tu jen detaily jako, že po zabití asi 30 zombií má ten černoch kladivo stále čisté, nebo , že mulatka(nebo co to je) má stále čistý meč, nemluvě o zombie, která si po příchodu do obchodu otevřela dveře :). Ti digitální tygři také za moc nestáli a kdyby na toho černého ten tygr skočil, rozhodně by ho jen neodhodil, ale už by si na něm pochutnával, jenže takových nesmyslů je film plný :) . Z celého filmu prostě čiší ta americká stupidita, bez promyšleného scenáře a směšného umírání některých herců, (kterému jsem se upřímně musel smát). O té digitální krvi raději moc mluvit nebudu, to už tu bylo 100x řečeno. Tento film má prostě tolik chyb a nesmyslů, že je to jednoznačný kandidát na odpad. Ale, Asylum mělo tentokrát štěstí na docela dobré herce, kteří své role zvládli celkem obstojně. Také atmosféra filmu působí na člověka celkem positivně a na to jaké Asylum vydává shity je tohle tak trochu průměrný výkon. Takže i přes ty neuvěřitelné nereálnosti, nesmysli a blbosti, které se tu vyskytují dávám 2 hvězdy. () (méně) (více)

ronin zabak

Ten negr je tam prostě hroznej a celý je to na kokos! jako zombie nadšenci , doporučuju se na to jednou podívat a pak utíkat :D ()

pido73

Určite najlepší film od spoločnosti Asylum mne sa to páčilo Vhing Rames to zo zombikmi vie ukázal to v Úsvite mrtvých štvrtá hviezda za masky a Ramesa ()