Děs v opeře

Poté, co se hlavní hvězda Verdiho opery Macbeth zraní při automobilové nehodě, musí ji nahradit mladá, nejistá zpěvačka Betty. Během jejího prvního vystoupení dojde v jedné z lóží k vraždě. Záhadná úmrtí pokračují, zatímco je Betty pronásledována a na lidi kolem ní čeká tragický konec. Zabiják dívku spoutá a pod víčka jí přilepí pásku s jehlami, aby nemohla mrkat a musela na vlastní oči sledovat jeho vraždy. Mezitím se jí začnou zdát hrůzostrašné sny, v nichž se objevuje maskovaná osoba i její matka. Během závěrečného představení je vrahova totožnost odhalena a Betty je nucena čelit své minulosti během děsivého vyvrcholení. (Cinemax)

MR007

Pokud jsou Argento a Fulci dva nejvýznamnější režiséři giallo filmů, Argento u mě vítězí na celé čáře svojí precizností, tím jak má všechno promyšlemé, jak je tomu i u Děsu v opeře. Baví mě sledovat dokonalou filmařinu, kdy režisér ví přesně co dělá. Fulci je naproti tomu amatér, který nadšeně kupí krev v co nejvíce záběrech filmu, ale sám pravděpodobně nikdy dopředu neví, jak to potom bude vypadat. ()

pend

Režisér klade velký důraz na detail, každý třetí záběr je takto natočen. Zajímavě působí kontrast opery a metalu. Bohužel strach se v průběhu celého filmu ani jednou nedostavil, což u horroru považuji za zásadní. ()

drankeryth

Super film od Argenta, ktory nema chybu. Od zaciatku do konca z filmu kypi napatie a ta skvela atmosfera vo filme vas nuti to sledovat az do konca. Tento film patri medzi to naj z tohoto zanru filmu a preto si len zasluzi len to najvyssie ocenenie. Bravo Argento. ()

kkarx

Na Opeře jsou znát první známky únavy Argenta, po stránce vizuální je to opět nádhera, ale scénář se Argentovi vůbec nevydařil a po čase se může zdát, že film vykrádá sám sebe. Kdo má nakoukáno pár giall určitě také hned pozná, kdo je oním vrahem. Dokážu si představit, že ona závěrečná řeč zpěvačky byla ve skutečnosti naplněna pocity a vnitřním přáním Argenta si od všeho na čas odpočinout. ()

Al44...

Velmi dusná atmosféra, skvělá hudba a nápadité scény vražd. Na druhou stranu některé nepřesvědčivé herecké výkony, podivné dialogy a nelogické chování postav. Konec je úplně zbytečný a tak trochu narušuje veškerý dosavadní děj. Scéna s krkavci (odhalení vraha) působí nevěrohodně až směšně. Každopádně pro milovníky žánru je to kvalitní podívaná. ()

Vabr

Velmi slušný italský horor, za mě o poznání lepší než známá Suspiria. Vrahovy úroky mají hlavu a patu, není jich málo, takže film ani nenudí a násilí s krví je zdařilé. Nejikoničtější je však vždy jeho lapení hlavní hrdinky a špendlíky, které jí umístí těsně pod víčka - to se mi MOC líbilo. Jinak kamerově slušné a originalitu film nepostrádal. Avšak někdy bylo chování postav lehce zvláštní, což odpouštím, jelikož se jedná o starší kousek, a zvlášť konečná pasáž ve Švýcarsku mi přijde od Cristiny Marsillach poněkud bídně zahraná (já jako samotný vrah bych jí její divadýlko vůbec nevěřil). Ovšem nejhorším na Děsu v opeře shledávám, že hned první vražda je ta nejvymakanější a nejbrutálnější, což je obrovská škoda, protože slasher by měl ideálně fungovat tak, aby laťka násilí nebyla překonána ihned na samotném začátku, nýbrž se nenápadně stupňovala. Zatím se jedná o můj nejoblíbenější italský horor. Vyhodnocení: Macbetha jako operu bych fakt rád jednou viděl (mé nejoblíbenější dílo od Shakespearea) ()

G04T

Argento si ve svých filmech hodně zakládá na vizuální stránce a tady, nebo třeba u Suspirie je to hodně vidět. Atmosféra skvělá, soundtrack taky, kamera jakbysmet. Celej tenhle film působí hodně umělecky. Konec jsem čekal lepší, nebyla to žádná hitparáda, ale zase to nebylo tak otřesný, abych kvůli tomu musel ubírat hvězdu. Co mě docela sralo byla angličtina herců, na kterou tu hodně lidí upozorňuje. To docela trhalo uši, ale dá se to překousnout. Co mě ale štvalo fakt asi nejvíc byla metalová (nebo něco podobnýho, sorry, v tomhle oboru se úplně nepohybuju) hudba při scénách, kde by se hodila třeba ta, která byla v závěrečných titulkach. Celej ten metal strašně moc ubírá na kvalitě filmu, na atmosféře, a také z celkového dojmu z filmu jako celku. Potom další věc co mě stvala byla taková, že jsme hned měli možnost vidět hlavní postavu a vlastně vo ní vůbec nic po celej film nevíme, jen to, že ji chce někdo zabít a ani o nějakejch vedlejších postavách nevíme skoro nic, prostě minimum. Taky by mě zajímal motiv vraha. Jasně (SPOILER) - říká něco o mámě Betty, ale jinak se o žádný mámě Betty nezmíní ani jednou. Je to takový neúplný. Rozhodně to není špatný, fanoušek italskejch klasik by to měl rozhodně vidět ()

Cortesz

Asi jsem Argenta trochu podcenil, protože před tímto snímkem jsem od něj viděl Armáda démonů: Matka slz a Vrah přichází v noci, kterým jsem málem plácnul odpad. Ovšem tento jeho dřívější snímek mě nato, že jsem od něj čekal nebo spíše nečekal to, co u výše zmiňovaných mě mile překvapil. Argentova hlavní výhoda je v tom, že to skvěle umí s kamerou a dokáže s ní natočit nezapomenutelné scény a s atmosférou to také umí, napětí nevyjímaje. Prostředí opery a děj, který se kolem ní točí je také působivá, herci jsou spíše záporem, snad až na hlavní představitelku. Jednu hvězdu srážím za dementní závěr, který se natahoval a vystupňoval až do absolutní dementní frašky, která filmu spíše ubližuje, než-li pomáhá. ()

Locksley

Jediná zapamatovatelná scéna je průstřel skrz kukátko, jinak nepochopitelné jednání hlavní hrdinky, kdy se po vraždě jejího milého baví se známým o tom, jestli pěvkyně před vystoupením šukaj nebo ne, jsem nechápal, navíc všechny mordy nikdo nevyšetřuje a pachatele musí odhalit havrani. To se moc nepovedlo, je to stejná kravina jako Hrůza na jevišti. ()

Dr.Loomis

Pro mě nejlepší horror od Argenta,za mě 100%,už jsem ho viděl nejméně 5 krát a je prostě nejlepší od tohoto řežiséra. ()

dawe3

Tak nevím. Trošku zdlouhavé, gore scény tak akorát, atmosféra průměr. Poctivé 3*. Jo a moc pěknej průstřel hlavy! ()

clint123

Opera od Daria Argenta je jeden z najlepších (teda aspoň pre mňa) giallo thrillero - hororov. Desivý a napínavý zároveň so všetkým čo k tomu patrí. Tajomný maniak, čierne rukavice, nôž, pointa a rozuzlenie a výborná hudba od jedného z Goblinú dáva tomuto giallo tú pravú príchuť!!! ()

endrix

Zvláštní pokus o "umělecký horor". Výstižnější charakteristika mě nenapadá. Potíž je v tom, že to vlastně není horor ani umělecký film. Nebál jsem se, jen jsem místy nevěřícně zíral. A nedostavil se ani estetický zážitek, jen jsem místy nevěřícně zíral. Příběh byl plný děr (past s havrany, po jejímž sklapnutí se nikdo nestará o chyceného), mnoho scén samoúčelných (mozek), pozadí příběhu nedotažené. Děs v opeře je možná originální film, ale co je originální, nemusí být dobré. Alespoň pro mě tedy nebylo. ()

sibskyn

Tady je zase opět to co mě u Argenta vadí a trochu i mrzí, genialita zaházená tunou smradlavého hnoje. Špendlíky na očích genialní a hned na to posypeme vločkami z moči a debility. A u posledního záběru, jsem si říkal, jestli je tohle doopravdy možné nebo se mi Argento jen blbě vysmívá. ()

Saprofag

Eh. To je horký brambor, ale co. Celý film Dario těží ze svého umění a to navodit strach, když se nějaká postava strachuje, a oprávněně, že je v blízkosti vrah. Bohužel ale všechno ostatní je příšerné. Nelogičnost na každém kroku. Herci se snaží hrát, ale je to hrůza. Tentokrát i hudba je na nic. Operní hudba mě spíš vadila (ne že bych proti vážné hudbě něco měl, ale tady nepůsobila tak, jak měla). No a ta "metalová" byla příšerná a nevkusná! Ještě nemohu opomenout, opravdu trapných a zdlouhavých, posledních patnáct minut! Všechno podstatné jsem už viděl. Měl jsem zůstat pouze u Phenomeny a Suspirie a bylo by všechno jinak. Přesto nemůžu fanouškům Daria tenhle film nedoporučit. Jeho trademarky tam jsou všudypřítomné stále. Howgh. Za 2 ale už víckrát od Daria nic! ()

Zemřela herečka a scenáristka Daria Nicolodi

Zemřela herečka a scenáristka Daria Nicolodi