Velikáni

• Česko Giganti (festivalový název) (více)

Je léto. Zak a Seth zůstanou sami a bez peněz v jejich letním domě na venkově. Oba bráchové si myslí, že je zase čekají strašlivé prázdniny. Ale letos se jim do cesty připlete Danny, další kluk z okolí. Jsou věku, kdy je všechno možné, a tak se společně vydávají vstříc velkému a nebezpečnému dobrodružství jejich života. (Festival francouzského filmu)

Šípek

No, není to čistých 100%, snímek má ale tak pozitivní náboj, švih a spád a i přes nějaké nešvary, co obvykle nejsem ve filmu schopen skousnout, zde působí celkově natolik optimisticky a svěžím dojmem, že tentokrát rád přimhouřím oko. Budu se těšit, až se Velikáni u nás dostanou do širší distribuce, zasloužili by si to. Odvaz! ()

GAVIN17

Velice zajímavý film, který jak pokračoval,poutal stále větší pozornost. Sympatičtí bráchové, třináct a tři čtvrtě roku starý Zak, patnáctiletý Seth a stejně jako on starý jejich kamarád Danny jsou po dědečkově smrti postaveni před skutečnost postarat se sami o sebe, když jejich rodiče zůstali kdesi v cizině. Nemají už žádné peníze a tak se rozhodnout pronajmout svůj dům... A tím začne běh událostí, se kterými si musí naše trojice poradit. Setkají se s lidmi špatnými i dobrými. Vše se odehrává v rámci krásné přírody, a vůbec film hovoří vemlouvavě právě obrazy, dialogů tam příliš není. Vše působí velice věrohodně, že člověk zapomíná, že je to film. Měl jsem obavy, aby film neskončil špatně, ale naštěstí se tak nestalo a kluci dál plují na člunu po řece vstříc novým příhodám a novým setkáním. Zanechalo to ve mne hluboký dojem a rád se zase někdy k filmu rád vrátím. Kluci navíc podali výborné herecké výkony, takže nejméně 4 hvězdičky si film určitě zaslouží. ()

Solverino odpad!

Asi mám jiní vnímání světa než ostatní, ale nevydržím koukat na zpovykané adolescenty, který kouří trávu, snažej se rozbít dědkovo auto pro zábavu, zničej motor u sekačky jen tak když tam lejou LTO místo benzínu, kradou peníze kde se dá, ukradnou pistoli a když se netrefí, tak ji vyhodí do řeky, dál jsem to nevydržel - no potěš koště! Rychle bych je vykopal z baráku! Svět zvrácených idiotů nepovažuji za zajímavý :( Zřejmě instruktážní film pro děti z pasťáků a nepřizpůsobivé... Totální hnus! ()

kolodej1

výrazně nereálné drama, kde některé nelogické věci nejsou vysvětleny, to mi na filmu vadilo nejvíc. A když je základ shnilý, celá stavba nemůže stát za nic, i když se občas použije docela dobrý materiál. Výtvarně celkem zajímavý počin. ()